Kokie svarbiausi „Windows 11“ atnaujinimai?

Jau visai netrukus operacinė sistema „Windows 11“ atsinaujins ir beveik po metų tam tikros funkcijos bus pakeistos, atnaujintos ar pataisytos. Tie, kurie nespėjo ar nedrįsta atsinaujinti, t. y. „Windows 10“ keisti į „Windows 11“, dabar galės tam drąsiai ryžtis. „Bitės Profai“ pristato, ką svarbiausio išvysime „Windows 11 22H2“ atnaujinime.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Šiais metais pasirodys „Windows 11“ operacinės sistemos pirmas didelis atnaujinimas ‒ „Windows 11 22H2“, kuriame netrūks naujovių.
  • Užduočių valdiklis atrodys kur kas moderniau, o rankiniu būdu galėsime įjungti efektyvumo režimą, taupantį energiją.
  • Atnaujinta tiek užduočių juosta, leidžianti lengvai perkelti failus, tiek skirtukai failų naršyklėje, leidžiantys patogiai išsidėlioti atidarytus puslapius vienoje lango juostoje.
  • Programų langų grupės funkcija taps dar patogesnė, starto meniu galėsime valdyti prisegtas ir rekomenduojamas programas, greičiau prijungsime „Bluetooth“ įrenginius, garso juosta derinsis prie vartotojo sąsajos dizaino, turėsime ir 2 naujas programas: „Clipchap“ ir „Family“.

„Windows 11 22H2“ atnaujinimą planuojama išleisti šiais metais. Beta programos naudotojai jau gavo progą išmėginti šį atnaujinimą. Dėl šios priežasties yra didelė tikimybė, kad stabili atnaujinimo versija „Windows 11“ vartotojus pasieks dar šią vasarą“, – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Naujausias „Windows 11 22H2“ antro pusmečio atnaujinimas

Nuo „Windows 11“ operacinės sistemos pristatymo buvo išleistas tik vienas didelis atnaujinimas.

„Sprendžiant iš paskutinio tokio atnaujinimo išleidimo datos ir „Microsoft“ žinios, kad tokius atnaujinimus planuoja leisti tik kartą per metus, neatmetama galimybė, kad jis gali nusivėlinti ir būti išleistas ne vasarą, o rudenį, visai kaip ir praeitais metais. „Microsoft“ kompanija kol kas nepateikė jokios oficialios atnaujinimo išleidimo datos“, ‒ tikina „Bitės Profas“.

Kai tik atnaujinimas bus pasiekiamas, jį pastebėsite ir atsisiųsti bei įsidiegti galėsite taip, kaip ir kitus, pavyzdžiui, saugumo, atnaujinimus ‒ eidami į „Nustatymai“ (angl. Settings) ir pasirinkdami „Windows naujinimai“ (angl. Windows Update).

Jei nekantraujate ir norite jau dabar išbandyti šio atnaujinimo naujoves ir patobulinimus, tai galite padaryti prisijungę prie beta programos bandytojų kanalo. Vis dėlto, to daryti nerekomenduojame, nes beta versijoje yra daug klaidų, o ji pati nestabili. Tai reiškia, kad dažnai susidursite su keblumais ja naudodamiesi. Operacinė sistema gali strigti, pakibti, o kai kurios funkcijos ir programos veikti ne taip, kaip turėtų arba iš viso neveikti“, ‒ įspėja M. Vrubliauskas.

Kaip pasikeitė užduočių valdiklis (angl. Task Manager)?

„Windows“ užduočių valdiklį (angl. Task Manager) visose operacinėse šios sistemos versijose galima atidaryti net keliais būdais.

„Vieni iš greičiausių ir populiariausių iš jų: vienu metu spausti „ctrl“, „shift“ ir „esc“ (tada su pele nieko nereikia spausti, nes užduočių valdyklė atsidaro iš karto), kitas bene paprasčiausias ir lengviausias būdas – kairės pelės klavišu spustelėti ant „Start“ (liet. Pradžia) ir pasirinkti „Užduočių valdyklė“ (Task Manager)“, ‒ sako ekspertas.

Atnaujintas užduočių valdiklis atrodys kur kas moderniau ir labiau derės prie bendros „Windows 11“ vartotojo sąsajos dizaino. Tai vienas iš nedaugelio didesnių programos pasikeitimų po itin ilgo laiko. Valdiklio dizainas nesikeitė nuo „Windows 10“ operacinės sistemos išleidimo, t. y. 2015 m.

„Dabar užduočių valdiklis atrodys kur kas moderniau, palaikys tamsiąją sistemos versiją, turės kiek pasikeitusį skirtukų išdėstymą ir spalvas, kurias bus galima pasirinkti. Gerai tai, kad funkcionalumas nenukentės ‒ visos svarbiausios ir „Windows“ naudotojų jau pamėgtos funkcijos išliks“, ‒ tikina „Bitės Profas“.

Dar viena naujovė ta, kad prie kiekvieno atidaryto proceso, t. y. programos, funkcijos ar paslaugos, bus galima rankiniu būdu įjungti efektyvumo režimą (angl. Efficiency Mode), kuris sumažina naudojamos energijos kiekį, ją nukreipiant į svarbias užduotis, kurias tuo metu atliekate kompiuteriu. Naudojant šią funkciją taip pat bus galima prailginti nešiojamų ir planšetinių kompiuterių baterijos veikimo trukmę.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip atsinaujino užduočių juostos funkcija nutempk ir numesk (angl. Drag and Drop)?

Pasirodžius „Windows 11“ daugelis pasiryžusių išbandyti ar pereiti prie šios operacinės sistemos naudojimo pasigedo vienos labai patogios funkcijos, kuri egzistavo ankstesnėse versijose.

„Ši funkcija leisdavo tam tikrus elementus, pavyzdžiui, failų aplankus ar nuotraukas, perkelti iš vienos vietos į kitą žymiai lengviau ir valdyti intuityviau ‒ spustelėjus pele ir tempiant pažymėtą elementą į aplanką, matomą užduočių juostoje, jis ten persikeldavo“, ‒ aiškina M. Vrubliauskas.
Ši funkcija vėl bus prieinama įdiegus „Windows 11 22H2“ atnaujinimą.

Kaip pasikeitė failų naršyklė (angl. File Explorer)?

Tikriausiai tie, kurie naudoja „Chrome“ ar „Edge“ naršyklę jau priprato prie skirtukų, leidžiančių patogiai išsidėlioti atidarytus puslapius vienoje lango juostoje.

„Ši patogi funkcija bus pritaikyta ir kitoje dažnai naudojamoje „Windows“ programoje ‒ failų naršyklėje. Ji leis išvengti daugybės atskirai atidarytų langų, nes viskas bus pasiekiama paprasčiausiai viename. Bus lengviau atlikti tiek įvairias užduotis, tiek perkelti failus iš vieno aplanko į kitą“, ‒ teigia ekspertas.

Kaip ir populiariausiose naršyklėse „Chrome“ ir „Edge“ naują skirtuką galėsite atidaryti vienu metu paspaudę „ctrl“ ir „t“ klavišu, o uždaryti „ctrl“ ir „w“ mygtukų kombinacijomis. Perkelti skirtuką į norimą vietą skirtukų juostoje galėsite juos vilkdami pele.

„Vis dėlto, tik nedaugelis beta programos dalyvių gavo progą išmėginti šią funkciją. Dėl to nėra iki galo aišku, ar ji tikrai bus pristatyta kartu su naujausiu operacinės sistemos atnaujinimu. Jei ne, tada ją gauti galime tikėtis kitame atnaujinime“, ‒ sako M. Vrubliauskas.

Kaip pasikeitė programų langų grupės funkcija (angl. Snap)?

Kartu su „Windows 11“ buvo pristatytas naujas būdas, leidžiantis automatiškai išdėstyti langus, padalinus ekraną į kelias dalis.

„Tam pakakdavo užvesti pelę ant programos dešinėje pusėje esančio kvadratuko, kuris parodydavo galimus langų išdėstymo variantus. Ši funkcija susilaukė daugybės pagyrų, o su nauju atnaujinimu galimai išvysime dar daugiau patobulintų vietų ir naujų galimybių“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Kai pradėsite judinti vieną iš atidarytų programos langų, ekrano viršuje išvysite langų išdėstymo ekrane pasiūlymus. Taip naudotojai, kurie dar nesinaudojo ar nebuvo pripratę prie šio patogumo, galės jį lengviau išnaudoti. Šią funkciją taip pat bus galima pasiekti vienu metu paspaudus mygtukus „ctrl“ ir „z“ bei pasirinkus norimą išdėstymą.

„Microsoft“ naršyklė irgi atliks didesnį vaidmenį šioje funkcijoje nei kitos naršyklės. Langų išdėstymo grupėje pasirinkus „Edge“ naršyklę iš karto galėsite pasirinkti vieną iš trijų vėliausiai atidarytų interneto puslapio langų“, ‒ tikina M. Vrubliauskas.

Beje, ši funkcija įsimins dažniausiai naudojamus programų langų išdėstymus ekrane ir juos dažniau pasiūlys panašiose situacijose.

Kas naujo starto meniu?

„Windows 11“ starto meniu dabar galime matyti prisegtas ir rekomenduojamas, t. y. dažniausiai ar vėliausiai naudotas, programas.

„Kartu su artėjančiu atnaujinimu starto meniu atsiras galimybė programas sudėlioti į aplankus, labai panašiai kaip tai dabar darome telefonuose ar planšetėse su „Android“ ar „iOS“ operacinėmis sistemomis. Tereiks pasirinktas programas užvilkti vieną ant kitos ir atsidariusiame lange suteikti aplankui pavadinimą. Vėliau bus galima pridėti ir dar daugiau programų“, ‒ sako ekspertas.

Starto meniu nustatymuose bus galima pasirinkti, ko norėsime matyti daugiau ‒ ar prisegtų programų ir jų aplankų, ar rekomenduojamų, vėliausiai naudojamų programų bei failų.

Kitos naujovės „Windows 11 22H2“: įrenginių prijungimas „Bluetooth“, naujos programos ir valdikliai

Dabar norint prijungti ar suporuoti „Bluetooth“ ryšiu veikiantį įrenginį, tai reikia padaryti „Windows“ nustatymuose.

„Kartu su naujausiu atnaujinimu viskas taps paprasčiau ir tam, kad prijungtumėte naują įrenginį šiuo belaidžiu būdu, užteks vos poros paspaudimų pranešimų juostoje. Čia vėlgi procesas taps panašiu į tą, kurį esame įpratę atlikti mobiliuosiuose telefonuose“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Dar vienas „Windows 10“ palikimas ‒ garso juosta, atsirandanti ekrane tada, kai reguliuojame garso stiprumą. Ji kol kas nepasikeitusi, bet su „Windows 11 22H2“ atnaujinimu garso juosta taps tokio pat dizaino kaip „Windows 11“ elementai. Tai reiškia, kad ji labiau derės prie visumos, t. y. vartotojo sąsajos dizaino.

„Iš karto įdiegę naują operacinės sistemos versiją ar nusipirkę kompiuterį su „Windows 11“ ir naujausiu jos naujiniu, rasime dvi atnaujintas programas. Viena iš jų „Clipchap“, leidžianti lengvai ir paprastai redaguoti vaizdą pridedant įvarius efektus, perėjimus ir konvertuojant juos į kitus vaizdo formatus“, ‒ pasakoja M. Vrubliauskas.

„Clipchap“ programa jau kurį laiką pasiekiama dabartinėje operacinės sistemos versijoje, tačiau su tam tikrai apribojimais, kuriuos norint panaikinti, teks atverti piniginę. „Windows 11 22H2“ pateikiamoje versijoje apribojimų bus mažiau, tačiau mokama prenumerata išliks.

„Kita programa, kuri pateks į didžiausią metų operacinės sistemos atnaujinimą – „Family“. Ji paremta „Microsft Family Safety“ platforma, suteikiančia tėvams galimybę kontroliuoti ir stebėti atžalų praleidžiamą laiką prie kompiuterių ir gauti įvairią statistiką“, ‒ sako ekspertas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: