Kaip idealų telefoną įsivaizduoja įrenginių ekspertas?

Nusprendę įsigyti naują telefoną, daugelis iš mūsų jo ieško pagal tam tikras savybes. Pavyzdžiui, jums gali būti svarbu, kad išmaniojo kamera turėtų 3 didelės raiškos objektyvus, o ekranas palaikytų aukštą vaizdo atnaujinimo dažnį. Vis dėlto svajojant apie idealų įrenginį nutolti nuo realybės – lengva. „Bitės Profas“ Martynas pristato savo tobulą telefoną, o jį iliustruoja dirbtinis intelektas (DI).  
 

„Džiaugiuosi gavęs progą įsivaizduoti idealų išmanųjį. Jo korpusas būtų pagamintas iš titano ir keistų spalvą priklausomai nuo apšvietimo ir temperatūros. Kitaip tariant, primintų chameleoną, tad paliktų išties gerą įspūdį. Be to, korpuso forma būtų tokia pati kaip „Apple iPhone 15 Pro Max“ įrenginyje, tačiau kraštai – labiau užapvalinti, ne tokie aštrūs. Taip pat užapvalinti turėtų būti ir ekrano kraštai, visai kaip senesniuose „Samsung“ modeliuose“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kuo dar išsiskirtų idealaus telefono išvaizda?

Tobulas telefonas turėtų 2 ekranus kaip „Samsung Galaxy Fold5“ išmanusis. Tiesa, galinės dalies ekranas būtų kur kas didesnis ir atsparus tiek įbrėžimams, tiek smūgiams. Jis didžiąją laiko dalį veiktų „Always on Display“ režimu, kad bet kuriuo metu būtų galima lengvai sužinoti svarbiausią, pavyzdžiui, orų, kalendoriaus, žinučių ar skambučių, informaciją.

„Korpuse nebūtų jokių linijų, bet viršutinėje ir apatinėje dalyse išvystume daug mažų skylučių. Jos, žinoma, leistų geriau aušinti įrenginį, juo atliekant itin sudėtingas užduotis, pavyzdžiui, žaidžiant. Be to, norėčiau, kad idealus išmanusis net ir turėdamas skylutes korpuse būtų visiškai atsparus vandens slėgiui ir dulkėms. Tada telefoną drąsiai naudočiau ir plaukiodamas valtimi ežere, ir užsiimdamas įvairiais darbais garaže“, – teigia M. Vrubliauskas.

Kokiais ekranais galėtų pasigirti tobulas įrenginys?

Abu svajonių telefono ekranai būtų OLED technologijos ir galėtų pasiekti bent jau 2 000 nitų šviesumą. Dėl šių priežasčių, pavyzdžiui, programėlės „Žemėlapiai“ pateikiamas vaizdas puikiai matytųsi ir itin saulėtą dieną Romoje ieškant dar neaplankytų objektų. Be to, tokiuose ekranuose HDR (angl. high dynamic range) vaizdo turinys atrodytų kur kas patraukliau.

„Abu ekranai palaikytų 240 Hz, kaip „Sharp Aquos Zero 2“ išmanusis, ar net dar didesnį vaizdo atnaujinimo dažnį, kad telefono valdymas, naršymas internete ir mano mėgstamiausi sudėtingos grafikos žaidimai: „Diablo Immortal“ bei „Genshin Impact“, atrodytų itin sklandžiai“, – priduria „Bitės Profas“.

Kuo nustebintų idealaus išmaniojo parametrai?

Tobulas įrenginys turėtų šiuo metu galingiausią procesorių – „A17 Pro“ – ir 32 GB operatyviąją atmintį (RAM), kurią prireikus būtų galima išplėsti. Tiesa, čia įspūdingų parametrų sąrašas nesibaigia, nes išmaniajame turėtų būti ir net 4 TB vidinė atmintis. Šios savybės leistų įrenginiu žaisti pačius naujausius žaidimus, atlikti ypač sudėtingas užduotis ir jame laikyti apie 285 aukštos raiškos „Įsikūnijimas. Vandens kelias“ filmus.

M. Vrubliauskas sako, kad jo svajonių telefone veiktų „Android“ operacinė sistema ir vartotojo sąsaja, panaši į „Nothing Phone“ išmaniųjų. Pastarosios dizainas – minimalistinis, tad įrenginį būtų galima valdyti ir greičiau, ir lengviau.

Kuo būtų ypatinga idealaus telefono baterija?

Turbūt visi norėtų neišsikraunančio įrenginio, tačiau šis išmanusis palaikytų greito 120 W galios krovimo funkciją kaip „Xiaomi“ telefonai flagmanai. Tada įrenginio baterijos įkrova nuo 0 iki 100 proc. taptų vos per 15 min.

„Turiu paminėti, kad tobulas išmanusis galėtų naudoti RF belaidį krovimą. Tai reiškia, kad telefono baterija krautųsi visada, kai aplink sklistų nors ir silpnos radijo bangos“, – sako „Bitės Profas“.

Kokiomis kameromis svajonių įrenginys leistų fotografuoti ar filmuoti?

Idealaus telefono kamerą turėtų kurti net 4 technologijų gamintojai: „Apple“, „Google“, „Samsung“ ir „Sony“. Pirmi iš jų pristatytų programinę įrangą, o likę – jutiklius ir kitas dalis. M. Vrubliauskas tvirtai įsitikinęs, kad tokia išmaniojo kamera būtų pati geriausia, o ja įamžintos nuotraukos – aukščiausios kokybės.

Straipsnyje panaudoti vaizdai buvo sugeneruoti naudojant Adobe Firefly.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: