bitėbitė
herohero

Apgaulingi interneto puslapiai

Naršant internete jums iššoko žinutė, kad laimėjote milijoną? Būkite budrūs, vis dar galioja auksinė taisyklė – „nemokamas sūris – tik pelėkautuose”.

Kas yra netikri internetiniai puslapiai?

Melagingi puslapiai suklestėjo kartu su interneto atsiradimu, bet pastaraisiais metais juos atpažinti – dar sunkiau.
Sukčiavimui dažnai naudojamasi žinomo žmogaus ar įmonės vardu, ar bandoma privilioti džiaugsminga žinute, pavyzdžiui, pranešant apie laimėjimą loterijoje.
Tokios apgaulės tikslas – išvilioti jūsų duomenis. Net „laimėjus“ prizą, jūsų vis tiek prašys įvesti el. pašto adresą, o greičiausiai ir banko kortelės ar kitus asmens duomenis. Gavę jūsų el. pašto adresą nusikaltėliai jus atakuos ir paštu, o kompiuteryje nuorodos paspaudimas gali iškart atsiųsti kenkėjišką programą.

Kaip apsisaugoti?

  • Nėra vieno būdo atpažinti melagingus puslapius, nes jie – skirtingi. Jei jums prieš akis iššoko matytas, tačiau su neįprastais elementais puslapis, atidžiai perskaitykite pačią nuorodą. Pavyzdžiui, geras puslapis yra www.bite.lt, melagingas – www.bitekonkursas.it/laimek.
  • Net jei dalyvavote kokioje loterijoje ar akcijoje prizui laimėti, apie jį jums niekada nepraneš interneto naršyklėje ar telefone iššokęs langas.
  • Sunkiau atskirti kenkėjiškus puslapius, kurie nesinaudoja žinomais vardais, bet kuria savo portalus, pavyzdžiui, naujienų. Pagalvokite, ar jų antraštės neskamba per daug skandalingai. Jei tai, ką jos praneša, yra tiesa, panašios informacijos rasite ir kituose naujienų puslapiuose.

Sukčiavimo rūšys

Garso ikona

Kaip apsisaugoti nuo nuotolinių sukčių, taip pat galite sužinoti ir audiogide.

Ar žinojote?

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: