bitėbitė
herohero

Skambina sukčiai

Jums skambina žmogus, prisistatantis banko darbuotoju ar policijos pareigūnu ir prašo kuo greičiau pasakyti asmens duomenis tam, kad neva nustatytų jūsų tapatybę. Nepasiduokite emocijoms! Jus, greičiausiai, bando apgauti.

Kas yra telefoniniai sukčiai?

Telefoninių sukčių tikslas, kad nusikaltėliams pervestumėte pinigus, perduotumėte asmens duomenis ar pasidalintumėte savo slaptažodžiais.
Kartais sukčiai subtilesni ir pinigų neprašo, bet, pavyzdžiui, apsimeta skambinantys iš valstybės institucijos ar banko. Sukčiai kalba įtikinamai, tad, jei pateikiate prisijungimo duomenis, pinigus sukčiai gali persivesti jau be jūsų pagalbos.

Kaip apsisaugoti?

  • Jei jums iš tiesų skambina iš policijos ar kitos institucijos, skambinantysis privalo nurodyti savo vardą pavardę ir pareigas. Pašnekovo pateiktą informaciją, netgi jo telefono numerį, galėsite lengvai patikrinti internete ar paskambinę oficialiu įstaigos numeriu.
  • Jei skambinama dėl avarijos ar kitos nelaimės, į kurią neva pakliuvo jums artimas žmogus, paklauskite jo duomenų ir iš kur gautas jūsų numeris? Nutraukę pokalbį būtinai paskambinkite žmogui, kurio vardu jums neva skambinama.
  • Jei būtina, pasisiūlykite atvykti į įvykio vietą. Tikėtina, sukčių netenkins nė vienas iš siūlomų variantų – tai turėtų sukelti įtarimą.
  • Jei jums skambina iš banko, atkreipkite dėmesį, kokių duomenų prašoma. Banko darbuotojas ar paslaugos tiekėjas niekada neprašo pateikti slaptažodžio ar PIN kodo. Jei to prašoma – kalbate su sukčiumi.
  • Kilus įtarimui, pokalbį nedelsiant nutraukite.

Sukčiavimo rūšys

Garso ikona

Kaip apsisaugoti nuo nuotolinių sukčių, taip pat galite sužinoti ir audiogide.

Ar žinojote?

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: