bitėbitė
herohero

„Praleisti“ skambučiai iš egzotinių šalių

Radote praleistą skambutį iš telefono numerio su nepažįstamu šalies kodu? Šioje šalyje nesate buvę ir neturite artimųjų? Tikėtina, jog jus puola sukčiai, tik ir laukiantys, kol perskambinsite.

Ką daryti, jei skambino iš egzotinės šalies?

Kai sulaukiate skambučio iš nepažįstamos, egzotinės šalies, greičiausiai susiduriate su vadinamąja „Wangiri“ ataka. Sukčiai paprastai skambina labai trumpai ir tikisi, kad perskambinsite.
Perskambinus sukčiai išvilios jūsų pinigus, nes vos viena skambučio minutė kainuos didelius pinigus.
Sukčiai dažnai skambina iš tokių tolimų šalių kaip Mauritanija, Mozambikas, Gvinėja. Kartais skambinama vieną ar daugiau kartų.
Atskambinus gali atsiliepti žmogus, pasakojantis apie neva laimėtus prizus ar gautą palikimą, kartais girdėsite laukimo muziką ar skambėjimo toną.

Kaip apsisaugoti?

  • Atminkite, kad tarptautinis Lietuvos skambučių kodas, kuris rodomas telefono numerio priekyje, yra +370. Visi kiti – užsienio numeriai, tad gerai pagalvokite prieš perskambindami.
  • Jei jums skambina artimieji ar pažįstami, greičiausiai sulauksite ir skambinančio žmogaus žinutės.
  • Skambinančio numerio verta paieškoti ir paieškos sistemoje „Google“. Jei sukčiai numerį naudoja kuris laikas, gali būti, jog internete apie jį jau bus įspėjama.
  • Kai kurių išmaniųjų telefonų nustatymuose (pavyzdžiui, „iPhone“, naudojantiems „iOS 13“) galima įsijungti funkciją automatiškai nutildyti nepažįstamus numerius. Tuomet apie įtartinus skambučius matysite pranešimą, bet skambučiai dėmesio neblaškys.
  • Klientus nuo atakų saugo ir „Bitė“. Numerį identifikavus kaip pavojingą, bandant juo perskambinti prieš sujungimą išgirsite įrašytą žinutę:

    „Sveiki. Norime įspėti, jog skambinate tarptautiniu numeriu. Pastebėjome, kad dalį šios serijos numerių galimai naudoja ir telefoniniai sukčiai. Susijungus tarptautinis skambutis bus apmokestinamas pagal jūsų turimą planą. Jei esate tikri, kad skambinate jums žinomu numeriu, tęskite skambutį, kitu atveju rekomenduojame jį nutraukti.“

Sukčiavimo rūšys

Garso ikona

Kaip apsisaugoti nuo nuotolinių sukčių, taip pat galite sužinoti ir audiogide.

Ar žinojote?

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: