„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi išmanieji laikrodžiai

Nuo įvairiausių programėlių naudojimo iki skambinimo ir SMS žinučių siuntimo – išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas stebina praktiškomis galimybėmis. Dalis įrenginių yra visiškai savarankiški įrenginiai, kuriems nereikia susijungti su telefonu, todėl gali praversti net ir kebliausiose situacijose. „Bitės Profai“ apžvelgė visus laikrodžius ir išrinko penkis geriausius tam, kad išsirinkti labiausiai atitinkantį poreikius būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
 • „Galaxy Watch 4“ rasite naują operacinę sistemą „Wear OS“, patobulintą procesorių, patobulintą ekraną – komponentus, kurie „Samsung“ laikrodžiuose nekito nuo pat pirmojo „Galaxy Watch“
 • „Huawei Watch 3 Pro“ – ne tik funkcionalus, bet ir stilingas įrenginys
 • „Apple Watch Series 7“ laikrodžių ekranas – 20 proc. didesnis nei ankstesniuose modeliuose
 • „Huawei Watch GT Runner“ – vienodai patrauklus sporto sekimo funkcijomis ir baterijos dyžiu
 • Vaikiško naudojimo nebijantis „Gudrutis Super-G Active S“

Daugiau apie tai, į kokius išmaniuosius laikrodžius rekomenduoja atkreipti dėmesį „Bitės Profai“, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Pastaraisiais metais išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas sparčiai auga, nes sparčiai daugėja juos nešiojančių žmonių. Kiekvienam tai greičiausias būdas gauti informaciją, atsakyti ir atmesti skambučius ar pranešimus nė neištraukiant mobiliojo iš kišenės. Nors šiuolaikiniai įrenginiai pasižymi daugybe naudingų funkcijų, ne kiekvienas jas išnaudoja. Todėl prieš įsigyjant naują laikrodį svarbu nuspręsti, kokių galimybių ir dizaino norite“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2022 m. liepą.
 

„Samsung Galaxy Watch 4 LTE” – populiariausias laikrodis dabar dar geresnis

„Galaxy Watch 4“ yra vienas labiausiai per pastaruosius metus atsinaujinusių išmaniųjų laikrodžių rinkoje. Jame rasite naują operacinę sistemą „Wear OS“, procesorių, ekraną ir dar begalę kitų atnaujinimų, kurie „Samsung“ laikrodžiuose nekito nuo pat pirmojo „Galaxy Watch“.

„Norintiems įsigyti laikrodį, svarbu žinoti, jog jo sujungimui su telefonu, reikalingas „Google“ paslaugų paketas, įdiegtas „Android“ telefonuose, išskyrus naujuosius „Huawei“ (nuo „Huawei P40“ serijos). Naujasis „Samsung“ laikrodis veikia kur kas sklandžiau nei ankstesni modeliai bei gali pasiūlyti daugiau populiarių programėlių“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas. Tiesa, naujasis laikrodis negali būti susietas su „iPhone“ įrenginiais.

Galima rinktis iš dviejų skirtingų variantų: modernų, minimalistinį dizainą turinčio „Watch 4“ ir klasikinio dizaino „Watch 4 Classic“. Abu laikrodžiai vienas nuo kito skiriasi tik dizainu ir tuo, kad vienas turi skaitmeninį, kitas – fiziškai sukiojamą ratuką aplink ekraną.

„Galaxy Watch 4” turi viską, ką „Galaxy Watch 3“ ir dar daugiau. Mano nuomone, jis skirtas norintiems geriausio „Android“ savininkams prieinamo laikrodžio. Jis veikia itin greitai ir siūlo vieną didžiausių programėlių (tarp kurių – „Google Maps“ ir „YouTube Music“) asortimentą išmaniųjų laikrodžių rinkoje. Be to, turi ir anksčiau rinkoje nematytų funkcijų, pavyzdžiui, atlieka kūno sudėties analizę“, – teigia A. Archangelskis.

Daugiau apie „Samsung Galaxy Watch 4 LTE“ 40 mm ir 44 mm sužinosite šių laikrodžių aprašymuose.

Jei nusprendėte įsigyti šį laikrodį, „Bitės Profai“ paruošė išsamią instrukciją, kuri padės lengvai laikrodį pirmą kartą susieti su telefonu ir aktyvuoti eSIM kortelę.

„Huawei Watch 3 Pro LTE“ – naujos kartos „Huawei“ pasiūlymas

Naujasis „Huawei“ gamintojo laikrodis – ne tik išmanus, bet ir stilingas. Apskritas ir preciziškai poliruoto titano korpusas atitinka prabangaus klasikinio laikrodžio dizainą, todėl suteikia ne tik prabangos, bet ir klasikinės elegancijos jausmą.

„Huawei Watch 3 Pro“ turi šviesų ir kontrastingą „AMOLED“ ekraną, kuris yra vienas didžiausių išmaniųjų laikrodžių rinkoje. Jo ekrane patogiai rašysite SMS žinutes, tačiau tam reikės parsisiųsti programėlę. Svarbu paminėti ir naują laikrodžio valdymo būdą, kurio neturi senesni modeliai – sukiojamą bei paspaudžiamą karūnėlę dešinėje pusėje. Toks valdymas labai primena „Apple Watch“ laikrodžius, ir tai yra labai gerai, nes jis – itin patogus ir intuityvus“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Įrenginyje integruota nauja „Huawei“ sukurta „Harmony OS“ operacinė sistema, dėl kurios laikrodis veikia kur kas sparčiau ir sklandžiau nei ankstesni gamintojo modeliai. Su nauja operacine sistema „Huawei“ žada ir didesnį programėlių pasirinkimą laikrodyje. Tiesa, šio straipsnio rašymo metu „Harmony OS“ vis dar siūlo ribotą jų kiekį, tačiau jų vis daugėja ir ateityje turėtume sulaukti puikaus programėlių asortimento.

Daugiau apie „Huawei Watch 3 Pro“ sužinosite šio laikrodžio aprašyme.

Planuojantiems įsigyti šį laikrodį, „Bitės Profai“ parengė išsamią instrukciją, kaip jį lengvai ir greitai pirmą kartą susieti su išmaniuoju telefonų ir aktyvuoti eSIM kortelę.

„Apple Watch Series 7” – didelės „Apple” ekosistemos dalis

„Apple“ teigimu, tai – kol kas patvariausias jų sukurtas laikrodis. „Apple Watch Series 7” technologijų gerbėjus stebina sklandžiu veikimu, itin greitu procesoriumi ir ryškiu „Retina OLED“ ekranu, kuris – net 20 proc. didesnis nei ankstesnės kartos modeliuose. Tad ekrane sutilps net 50 proc. daugiau teksto.

Sportuojantiems ypač patiks realiu laiku veikiantis aukščio matuoklis – altimetras. Tai reiškia, kad bėgantys, kopiantys į kalnus ar lipantys laiptais laikrodžio ekrane galės stebėti besikeičiantį aukštį ir kitus sporto rezultatams sekti svarbius rodiklius, tokius kaip greitis, atstumas ir pan.

„Kuriant šį laikrodį, daug dėmesio skirta ir sveikatos bei higienos funkcijoms. Jis automatiškai aptinka, kai savininkas plauna rankas ir paleidžia atgalinį laikmatį, kad veiksmas būtų atliktas kokybiškai. Įrenginys taip pat matuoja deguonies kiekį kraujyje“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Mėgstantiems pramogas tikrai patiks „Apple“ programėlės, skirtos klausytis muzikos, tinklalaidžių ir audio knygų. „Apple Watch 7” apskritai turi didžiausią programėlių pasirinkimą iš visų išmaniųjų laikrodžių. Kad pramogomis būtų galima mėgautis kuo ilgiau, svarbu žinoti, kad laikrodis nuo 0 iki 80 proc. įsikrauna vos per 45 minutes.

Dėl sklandžiai veikiančios ekosistemos, „Apple Watch 7“ – geriausias pasirinkimas „Apple“ produktų gerbėjams. Įrenginį, turintį platų apyrankių pasirinkimą, lengvai suporuosite su „iPhone 6s“ ir naujesniais „iPhone“ mobiliaisiais, tačiau negalėsite susieiti su „Android“ telefonais.

BITĖS asortimente šio laikrodžio neturime, tačiau galite rinktis iš daugybės kitų modelių.

„Huawei Watch GT Runner“ – baterija, kuri atlaikys maratoną

Išmaniesiems laikrodžiams sparčiai populiarėjant, vis daugiau žmonių vakarais krauti palieka tiek laikrodį, tiek telefoną. „Huawei Watch GT Runner“ nuo šios erzinančios užduoties leidžia išsisukti – jo baterija pilnu įkrovimu veikia net iki dviejų savaičių.

„Nors jame ir sutalpinta galinga baterija, laikrodis atrodo tiesiog žavingai. Prie apvalaus, minimalistinio dizaino korpuso su OLED ekranu puikiai priderinami dirželiai, kuriuos galima keisti nuo odinio iki nerūdijančio plieno. Be to, laikrodis sveria vos 38 gramus, tad visiškai neapsunkina riešo“, – sako „Bitės Profas“.

Kaip galima nuspėti iš pavadinimo, „Huawei Watch GT Runner” yra geriausias sportininkų draugas. „TruSeen 5.0“ funkcija leidžia jam itin tiksliai pamatuoti naudotojo širdies ritmą tiek ramybės būsenoje, tiek aktyvios veiklos metu. Beje, laikrodžio ekranas sukurtas taip, kad mažame plotelyje aiškiai sutalpintų kuo daugiau įvairios informacijos, tad išsamius duomenis apie save sužinosite jau sportavimo metu.

Jei ieškote išmanaus laikrodžio, kurio nereikės kasdien krauti – „Huawei Watch GT Runner“ jums bus kaip tik. Be to, jis siūlo tokią aibę sportui skirtų funkcijų, kad tikrai atrasite sau reikiamas.

Daugiau apie „Huawei Watch GT Runner“ sužinosite šio laikrodžio aprašyme.

„Gudrutis Super-G Active S“ – pramoga vaikams, saugumo jausmas tėvams

Kai vaikas jau ūgtelėjęs ir vis didesnę laiko dalį leidžia toliau nuo tėvų, jo pagalbininku gali tapti išmanus, specialiai jauniausiai auditorijai pritaikytas laikrodis „Gudrutis Super-G Active S“. Įrenginys sukurtas taip, kad vaikui atstotų visas svarbiausias telefono funkcijas, bet neleistų piktnaudžiauti technologijomis: jaunajam naudotojui visuomet galėsite paskambinti ir sužinoti jo buvimo vietą, tačiau žaidimų laikrodyje nėra.

„Laikrodžiu vaikas galės skambinti adresų knygoje esantiems kontaktams ir pats iš jų gauti skambučius bei žinutes. Kadangi laikrodis visuomet ant riešo, maža tikimybė jį pamesti ar nepamatyti skambučio. Tėvelius džiugina ir tai, jog laikrodis pagamintas iš patvarių medžiagų bei parduodamas su dviejų metų garantija – gamintojai puikiai supranta, kad atlaikyti vaiko gyvenimo tempą sudėtingiau negu suaugusiojo ir tam sukūrė įrenginį, kurio tikrai neįveiks keli trinktelėjimai“, – aiškina „Bitės Profas“.

Išmanusis laikrodis skirtas mažiesiems vartotojams. Nors laikrodžio dizainas leidžia jį dėvėti visoms amžiaus grupėms, tačiau jame nėra suaugusiems aktualių funkcijų, pavyzdžiui, nepavyktų sekti savo sportinių rezultatų.

Daugiau apie „Gudrutis Super G Active S“ sužinosite šio laikrodžio aprašyme.
 

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

aplinkai-atsparus-telefonai-2

geriausi-kompiuteriai-zaidimams-2

geriausi-telefonai-500-2

Ką dar reikėtų žinoti renkantis išmanųjį laikrodį?

 • Kuo skiriasi eSIM ir „Bluetooth“ skambinimo funkcijos laikrodžiuose?

Su eSIM technologija skambiname ir gauname skambučius tiesiai į laikrodį. Jame veikia internetas, galima siųsti ir gauti SMS žinutes net, jei mobiliojo nėra šalia. Tik „Bluetooth“ ryšį palaikantis laikrodis savo visas funkcijas gali atlikti tik tada, kai yra netoli telefono.
 • Ar su „iPhone“ telefonais veikia tik „Apple Watch“ laikrodžiai?

Ne tik. Prie „iPhone“ telefono galima prijungti „Samsung“, „Huawei“ „Fitbit“ ir kitų gamintojų išmaniuosius laikrodžius. Vis tik ne visi kitų gamintojų laikrodžiai veikia su „iPhone“ įrenginiais, tad prieš perkant laikrodį tokiam telefonui, verta pasidomėti, ar galėsite jį prijungti.
 • Ar galima į išmanųjį laikrodį įrašyti papildomų programėlių?

Taip, dauguma laikrodžių turi savo programėlių parduotuves, iš kurių galima nesunkiai atsisiųsti mokamų ir nemokamų programėlių. Tiesa, skirtingų gamintojų laikrodžiams prieinamas ne vienodas kiekis programėlių.
 • Ar išmaniesiems laikrodžiams reikia specialios priežiūros?

Jei įrenginys atsparus vandeniui, tai po plaukimo baseine ar vandens telkinyje rekomenduojame laikrodį švelniai praskalauti gėlame vandenyje. Taip pat patartina kartais nuvalyti apatinę laikrodžio dalį su drėgna servetėle ar mikropluošto šluoste. Ten įmontuoti įvairūs jutikliai, kuriuos būtina išlaikyti švarius, jei norite gauti tikslius sveikatos rodiklius.
 • Ar galima segėti išmaniuosius laikrodžius būnant pirtyje?

Nerekomenduojame. Pirtyje vyrauja aukštesnė temperatūra nei gamintojo nurodoma temperatūra, kurioje galima segėti laikrodį. Taip pat metalinės korpuso dalys gali nemenkai apdeginti jūsų riešus.
 • Ar išmanusis laikrodis gali matuoti kraujo spaudimą?

Kol kas tai pakankamai reta funkcija, tačiau atsiranda vis daugiau laikrodžių, kurie gali matuoti kraujo spaudimą. Pavyzdžiui, „Galaxy Watch Active 2“ ir naujesni „Samsung“ išmanūs laikrodžiai.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.