Išmanieji laikrodžiai eSIM ir „Bluetooth“: kaip nuspręsti, kurį geriau pasirinkti?

Šiandien išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas nuolat auga – įrenginius dabar siūlo ne tik technologijų bendrovės, bet ir didžiausios mados prekių kompanijos. Visgi nepriklausomai nuo to, kurio gamintojo modelį nuspręsite įsigyti, jame bus įdiegta eSIM ir „Bluetooth“ arba tik „Bluetooth“ technologija. Kuo jos skiriasi ir kuris variantas geriausiai atitiks jūsų asmeninius poreikius, pasakoja „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Išmanusis eSIM laikrodis išsiskiria tuo, kad veikia kaip savarankiškas mobilusis įrenginys – palikę telefoną namuose, vis tiek galėsite gauti svarbiausius pranešimus ar klausytis muzikos internetu tiesiai per laikrodį;
  • Tik „Bluetooth“ ryšį palaikantis išmanusis laikrodis yra pigesnis ir jų pasirinkimas šiuo metu didesnis;
  • Kurį išmanųjį laikrodį rinktis priklauso nuo to, ko ieškote: eSIM laikrodžiu patogiai naudositės be telefono, o „Bluetooth“ – įsigysite pigiau.

„Šiandien išmaniųjų laikrodžių rinka kaip niekad aktyvi. Siekdami patenkinti augančius vartotojų poreikius, gamintojai kuria naujus sprendimus ir ieško, kaip galėtų dar labiau juos nustebinti. Nors daugelis šiandien rinkoje esančių išmaniųjų laikrodžių veikia per „Bluetooth“, vis populiaresnė tampa eSIM technologija. Naujas išmanus sprendimas suteikia galimybę išmaniesiems laikrodžiams savarankiškai veikti, net kai telefono nėra šalia“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas K. Špiliauskas.

Vienas už kitą išmanesni

Pagrindinis skirtumas tarp eSIM ir tik „Bluetooth“ technologiją palaikančių laikrodžių – galimybė įrenginiu naudotis be telefono.

„Išmanieji eSIM laikrodžiai įprastai su telefonais bendrauja per „Bluetooth“ technologiją, tačiau vos jums nutolus nuo mobiliojo telefono, laikrodis automatiškai prisijungia prie 4G (LTE) ryšio ir jūs toliau galite naudotis visomis funkcijomis. Tuo metu, kai naudojatės „Bluetooth“ išmaniaisiais laikrodžiais, jeigu telefono nebus šalia arba jis bus išjungtas, laikrodis praras ryšį ir neveiks didžioji dalis funkcijų . Pavyzdžiui, išbėgę pabėgioti ir palikę namuose išmanųjį telefoną, jūs negalėsite klausytis muzikos internetu ar atsiliepti į draugo skambutį“, – sako „Bitės Profas“.

eSIM – tai virtuali SIM kortelė, kuri patikimai pakeičia tradicinę SIM kortelę į virtualią ir laikrodį aprūpina mobiliuoju ryšiu. Šis išmanus sprendimas dar naudingas tuo, kad leidžia sumažinti vietą, kurią įrenginyje užima SIM kortelė. Norint laikrodyje pradėti naudotis eSIM , pakaks telefonu nuskenuoti prie pirkimo sutarties gautą QR kodą.

„Bitė“ eSIM paslaugą išmaniesiems laikrodžiams pasiūlė pirmoji Lietuvoje. Kaip ir išskirtinę paslaugą „Vienas numeris“. Tai reiškia, kad tiek išmanusis laikrodis, tiek telefonas turi tą patį kliento telefono numerį: tai leis skambinti ir siųsti SMS žinutes tiesiai iš laikrodžio, o gavėjas matys tą patį telefono numerį, kurį naudojate ir savo išmaniajame telefone.

Nuolat tobulėjantys išmanieji laikrodžiai suteikia mūsų gyvenimams daugiau patogumo – nuo įvairiausių programėlių naudojimo iki skambinimo ir SMS žinučių siuntimo. Be to, jie padeda stebėti savo organizmą bei išvengti galimų sveikatos problemų. Kaip įjungti tam tikras funkcijas, kokias programėles naudoti ar kaip aktyvuoti eSIM funkciją ir dar daugiau – visa naudinga informacija dalijasi „Bitės Profai“.

Laikrodžiui telefonas nebereikalingas

Vienas svarbiausių eSIM išmaniųjų laikrodžių privalumų – patogumas. Net ir nutolęs nuo telefono, įrenginio savininkas galės priimti skambučius, gauti SMS žinutes būtent per laikrodį, o telefonas galės būti paliktas namuose ar net išjungtas. Tai itin patogu, kai norisi žvejoti, pavedžioti šunį ar užsiimti veikla, kurios metu nesaugu su savimi turėti išmanųjį telefoną . Taip pat į daugelį išmaniųjų laikrodžių, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Watch“, gausite telefone esančių programėlių pranešimus bei galėsite klausytis mėgstamos muzikos internetu tiesiai per laikrodį.

„Šiandien dauguma išmaniųjų laikrodžių leidžia prijungti bevieles ausines prie savo įrenginio ir mėgstamos muzikos klausytis tiesiai per jį. Vis tik „Bluetooth“ įrenginių savininkai, norėdami klausytis mėgstamų dainų, turi iš anksto atsiųsti jas į savo laikrodį. Tokios problemos nekyla naudojantiems eSIM įrenginius. Laikrodis veikia kaip savarankiškas mobilus įrenginys, todėl muzikos internetu galima klausytis tiesiai iš jo, pavyzdžiui, per „Spotify“ muzikos programėlę. Tad sportuojant galima neimti net telefono – užtenka belaidžių ausinių ir laikrodžio, – komentuoja „Bitės Profas“.

Jis priduria, kad turėdami laikrodį su eSIM technologija taip pat galėsite rasti pasimetusį telefoną. Be to, niekada neliksite be ryšio net jei jūsų mobilusis telefonas išsikrovė – galėsite išsikviesti taksi ar paskambinti artimiesiems. To negalėtumėte padaryti naudodami „Bluetooth“ laikrodį – telefonui išsikrovus, jis iškart praras ryšį.

Šiais laikais, daugelis neįsivaizduoja savo kasdienybės be išmaniojo telefono. Tačiau jei telefoną palikote namuose – ne bėda, kadangi dabar išmanusis laikrodis gali atlikti dalį telefono funkcijų. „Bitės Profai“ pasakoja, kaip išmanieji laikrodžiai gali palengvinti dieną, net jei išmanųjį palikote namuose.

Vilioja didesniu pasirinkimu

Kalbant apie „Bluetooth“ išmaniojo laikrodžio privalumus galima išskirti patrauklesnę kainą bei didesnį jų pasirinkimą. Vis tik eSIM yra sparčiai populiarėjanti technologija , todėl šių įrenginių sąrašas vis plečiasi. Tuo metu v ienas dažniausiai pasitaikančių mitų, kurie populiarūs kalbant apie „Bluetooth“ išmaniuosius laikrodžius – šio tipo laikrodžių baterija laiko ilgiau.

„Tiek „Bluetooth“, tiek „eSIM“ įrenginių baterijos „laiko“ vienodai, kai laikrodžiai yra šalia telefono. Visgi svarbu turėti omenyje, kad nutolęs nuo telefono, „Bluetooth“ laikrodis taps nenaudingu įrenginiu, o „eSIM“ – prisijungs prie 4G ryšio ir išsaugos visas funkcijas. Jūs ir toliau galėsite naudotis internetu, atsiliepti į skambučius bei gauti SMS žinutes ir kitus svarbius pranešimus tiesiai į savo laikrodį“, – komentuoja K. Špiliauskas.

Visgi „Bluetooth“ išmanieji laikrodžiai atlieka pagrindines funkcijas, dėl kurių žmonės dažniausiai ir nori įsigyti išmanųjį laikrodį: skaičiuoja žingsnius, kalorijas, seka ir analizuoja miego fazes. Taip pat ir rodo visus gaunamus telefono pranešimus, SMS žinutes, skambučius, kai laikrodis yra šalia išmaniojo telefono. Dauguma veikia ir kaip asmeninis treneris sportuojant. Įrenginio galimybes galima dar labiau praplėsti įsidiegus jiems skirtų programėlių. Pavyzdžiui, „Fitbit“ savininkai gali įsidiegti programėlę, padedančią valdyti stresą, atlikti kvėpavimo pratimus. „Samsung“ išmaniųjų laikrodžių turėtojai atsisiuntę specialią aplikaciją gali patogiai perjunginėti rodomas skaidres prezentacijos metu. Tai tik keletas pavyzdžių – gamintojai nuolat atnaujina ir kuria įvairias naujas programėles, kurios dar labiau praplečia tiek „Bluetooth“, tiek eSim laikrodžių galimybes ir funkcionalumą.

Daugiau galimybių ar mažesnė kaina?

Kurį išmanųjį laikrodį pasirinkti priklauso nuo jūsų poreikių. Jeigu norite naudotis visomis išmaniojo laikrodžio funkcijomis ir nepraleisti svarbiausių skambučių ar žinučių nepriklausomai nuo to, ar šalia bus telefonas, rinkitės eSIM technologiją palaikantį įrenginį. Taip galėsite užsiimti mėgstama veikla ir gauti viską, kas svarbu, tiesiai į laikrodį. Skambučiai, žinutės ar elektroniniai laiškai – viskas pasieks jus net jei telefono nebus šalia.

eSIM laikrodis puikus sprendimas ir dirbantiems darbą, kuriame yra grėsmė mobilųjį telefoną pamesti ar sudaužyti. Taip pat toks įrenginys pravers tada, kai abi rankos užimtos – laikrodis patogiai praneš jums apie skambučius ir žinutes.

Visgi, jeigu nepaleidžiate telefono iš rankų ir niekada nebūnate be jo, tikėtina, kad jūsų poreikius puikiai galėtų patenkintų ir „Bluetooth“ laikrodis.

„Apžvelgęs eSIM ir „Bluetooth“ įrenginių privalumus ir trūkumus, galiu pasakyti, kad prioritetą teikčiau eSIM laikrodžiams. Nauja technologija išsprendžia „Bluetooth“ įrenginių problemas – visomis laikrodžio funkcijoms galėsite naudotis net ir neturėdami šalia telefono ar jam išsikrovus“, – reziumuoja „Bitės Profas“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: