Išrinktas „Lietuvos Metų CTO“: šiemet juo tapo „Kongsberg NanoAvionics“ technologijų vadovas Ernestas Kalabuckas

Išrinktas „Lietuvos Metų CTO“: šiemet juo tapo „Kongsberg NanoAvionics“ technologijų vadovas Ernestas Kalabuckas | BITĖ

Antrus metus iš eilės vykstančių „Lietuvos Metų CTO“ rinkimų komisija išrinko geriausią Lietuvos technologijų vadovą. Juo tapo pirmosios Lietuvoje kosmoso technologijų įmonės „Kongsberg NanoAvionics“ technologijų vadovas Ernestas Kalabuckas.

„Kartu su komisija nusprendėme, kad Ernestas geriausiai atitiko nugalėtojui keliamus kriterijus. Nugalėtojas aiškiai pademonstravo ne tik turimas žinias ir pasiektus rezultatus profesinėje srityje, bet atskleidė ir technologijų vadovui būtinas lyderio savybes“, – pasakoja Mindaugas Rauba, „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius ir „Lietuvos metų CTO“ komisijos pirmininkas.

Pernai „Lietuvos metų CTO“ tapo „Vinted“ technologijų vadovas Mindaugas Mozūras. Šių metų nugalėtojas Ernestas Kalabuckas pernai buvo patekęs tarp 5 geriausių technologijų vadovų. Šiemet į stipriausiųjų penketuką pateko „Nord security“ technologijų vadovas Marijus Briedis, Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus pavaduotojas Tomas Orlickas, „Oxylabs“ vykdomasis direktorius Juras Juršėnas, „TV3 grupės“ technologijų vadovė Aušra Sidaravičienė.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų komandos spartus tobulėjimas sulaukė tokio įvertinimo. Man tai geras paskatinimas toliau gerinti savo profesines, vadybines ir lyderystės žinias bei vystyti technologijas, kurios garsina Lietuvos vardą globalioje kosmoso industrijos rinkoje“, – sako Ernestas Kalabuckas, „Kongsberg Nano Avionics“ technologijų direktorius.

Nugalėtojas apdovanotas už mažųjų palydovų kosmoso technologijų vystymą, jo idėja padaryti palydovo asmenukę (angl. selfie) kosmose sulaukė didelio entuziazmo visoje įmonėje ir tapo realybe.

„Rinkimuose šiemet dalyvavo daugybė didelių, stiprių bendrovių, todėl išrinkti nugalėtoją nebuvo lengva. Ir finalininkų penketuką sudaro IT ir technologijų sektoriaus elitas – svarbu suprasti, kad kiekvienas jų yra ne tik technologijų guru, bet ir kuriantys bendrovių istoriją, vadovavimo, lyderystės tradicijas šiuose sektoriuose“, – sako Dalius Misiūnas, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius.

„Eldes“ pardavimų vadovė ir „Women Go Tech“ bendraįkūrėja Žydrūnė Vitaitė sako, kad: „Šie rinkimai skatina technologijų vadovus, nesislėpti už kompiuterių ekranų ir dalintis savo pasiekimais su bendruomene bei įkvėpti jaunąją kartą ateitį sieti su technologijomis. Tai, kad šiemet stipriausiųjų penketuką sudaro tokių skirtingų veiklų (fiziniai ir SaaS produktai, paslaugos, viešasis sektorius) atstovai rodo, kad Lietuvoje technologijų srityje nuosekliai auga visi sektoriai“.

Šiemet geriausius Lietuvos metų technologijų vadoves ir vadovus rinko rinko 7 narių komisija: „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius Mindaugas Rauba, Žydrūnė Vitaitė, „Eldes“ pardavimų vadovė ir „Women Go Tech“ bendraįkūrėja, Dalius Misiūnas, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius, Eglė Radvilė, CIO.LT klubo vadovė bei „Vilnius Digital Strategy“ autorė, Liucija Zubrutė, portalo vz.lt redaktorė, Jonė Vaitulevičiūtė, FIRSTPICK vadovaujanti partnerė ir pernai metų „Lietuvos metų CTO“ nugalėtojas Mindaugas Mozūras, „Vinted“ technologijų vadovas.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: