M. parašas
mažiau vargo su kodais

Tik 4 skaitmenys jungiantis prie e. banko

Mobilusis parašas – tai Jūsų tapatybės patvirtinimo internete įrankis Jūsų telefone. Su juo prisijungsite prie visų e. bankų ir kitų e. sistemų saugiai bei patogiai, tereikia atsiminti vieną 4 skaitmenų kodą. M. parašas turi tokią pat juridinę galią kaip ir įprastasis, pasirašomas ranka, nes BITĖ teikia paslaugą kartu su ES atestuotais sertifikavimo paslaugų teikėjais, ir ji atitinka visus LR teisės aktų reikalavimus.

Kuo naudingas mobilusis parašas?

Saugu. Jūsų mobilųjį parašą apsaugo specialus 4 skaitmenų pasirašymo sPIN kodas, kurį žinote tik Jūs. Kodą įvedate telefone, o tai yra saugiau, nei įvesti slaptažodį interneto svetainėje.
Patogu ir mobilu. Atlikti e. pavedimus ar pasirašyti e. dokumentus galite visur, kur yra mobilusis ryšys. Tam nereikia kodų kortelių ir kodų generatorių, užtenka turėti tik telefoną.
Paprasta. Su vienu tuo pačiu savo sugalvotu 4 skaitmenų kodu prisijungsite prie daugelio e. sistemų, pakaks tik prisiminti jį ir įvesti savo telefone.

Kur galima naudoti m. parašą?

Patvirtinę savo tapatybę su mobiliuoju parašu Jūs:
E. bankuose
E. bankuose pervesite pinigų, sumokėsite už komunalines paslaugas, pasirašysite sutartis.
SODROS sistemoje
SODROS sistemoje sužinosite prognozuojamą senatvės pensijos dydį, užpildysite ar pateiksite e. prašymus išmokoms gauti.
VMI sistemose
VMI sistemose deklaruosite pajamas, sumokėsite mokesčius ar susigrąžinsite mokesčių permokas.
E. valdžios vartuose
E. valdžios vartuose pateiksite paraišką vairuotojo pažymėjimui gauti, užregistruosite vaiką į darželį, užsisakysite pažymas iš valstybės institucijų ir pan.

M. parašo paslaugos užsakymas

Užsakymas ir aktyvinimas.
Jei norite užsisakyti mobiliojo parašo paslaugą, turite asmeniškai atvykti į bet kurį BITĖS saloną ir pasirašyti m. parašo paslaugos priedą prie mobiliojo ryšio sutarties. Tuomet Jums bus suteikta speciali SIM kortelė su įdiegtu saugiu kriptografiniu moduliu bei skaitmeniniu sertifikatu, apsaugotu 4 skaitmenų sPIN kodu. Atvykdami į BITĖS saloną turėkite pasą arba ID kortelę, taip pat iš anksto pasirūpinkite adresų knygelės nukopijavimu iš Jūsų turimos SIM kortelės į telefono aparatą.
Pasikeitus SIM kortelę, m. parašo paslaugą būtina aktyvinti. Kaip tai padaryti sužinokite atmintinėje. arba pasižiūrėkite aiškinamąjį filmuką.
UŽSISAKYKITE SALONUOSE

M. parašo paslaugos kaina

Paslaugos kaina ir tarifai naudojantis skirtingais BITĖS pasiūlymais
Su nauju BITĖS planu Nemokamai
  • su planu „Žalias“ – 6 mėn. nuo plano aktyvinimo dienos,
  • su planu „Raudonas“ – 6 mėn. nuo plano aktyvinimo dienos, 
  • su planais „Salotinis“, „Mėlynas“, „Oranžinis“, „Baltas“ ir „Geltonas“  – 3 mėn. nuo plano aktyvinimo dienos.
Standartinė 0,87 Eur/mėn. Ši suma įtraukiama į nurodytą fizinio ar juridinio asmens mobiliojo ryšio paslaugų sąskaitą.
SIM kortelė 5 Eur Mokestis taikomas keičiant ar įsigyjant naują SIM kortelę.
  • Per mėnesį galite atlikti neribotą m. parašo transakcijų skaičių (tiek prisijungimas, tiek pasirašymas skaičiuojama kaip transakcija). M. parašu naudojantis užsienyje, kiekvienas prisijungimas ar pasirašymas Jums bus papildomai apmokestinamas kaip SMS žinutė, taikant atitinkamą tarptautinio ryšio tarifą.
  • Jei norite nutraukti m. parašo sutartį su Jūsų turima SIM kortele, kreipkitės į bet kurį BITĖS saloną. Su savimi turėkite asmens tapatybę liudijantį dokumentą.
  • Jei praradote SIM kortelę, būtina ją užblokuoti paskambinus BITĖS klientų aptarnavimo centro numeriu 1501 (nemokamai).

Kas gali naudotis mobiliuoju parašu?

M. parašu gali naudotis bet kuris fizinis pilnametis asmuo, turintis Lietuvos Respublikos pilietybę, nepriklausomai nuo to, ar BITĖS SIM kortelė yra įmonės ar kito privataus asmens nuosavybė. M. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.
M. parašu taip pat gali naudotis ir ne Lietuvos Respublikos pilietybę turintis asmuo, pateikęs galiojantį leidimą laikinai arba nuolat gyventi Lietuvoje, kuriame nurodytas lietuviškas asmens kodas (ne ES šalių narių piliečiams).
Daugiau informacijos apie mobiliojo parašo (M. parašo) sertifikatų naudojimo sąlygas Lietuvoje rasite čia.
Dėmesio. Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.