M. parašas
patogu ir visada po ranka

Mobilusis parašas – tai Jūsų tapatybės patvirtinimo internete įrankis Jūsų telefone. Su juo prisijungsite prie visų e. bankų ir kitų e. sistemų saugiai bei patogiai – tereikės atsiminti 2 paprastus kodus.

M. parašas turi tokią pat juridinę galią kaip ir įprastasis, pasirašomas ranka. BITĖ teikia paslaugą kartu su ES atestuotais sertifikavimo paslaugų teikėjais ir ji atitinka visus LR teisės aktų reikalavimus.

NAUJIENA! ATSINAUJINKITE M. PARAŠO PASLAUGĄ NEMOKAMAI IKI LIEPOS 1 D.

 • Dėl Europos Sąjungos (ES) didinamų m. parašo saugumo reikalavimų iki 2018 m. gegužės 1 d. visų operatorių išduotos SIM kortelės su m. parašo sertifikatais turi būti pakeistos naujomis, saugesnėmis.
 • SIM korteles su naujuoju m. parašo sertifikatu kviečiame pasikeisti nemokamai iki liepos 1 d.
 • Nedelskite, nes nuo liepos 1 d. vadovaujantis ES reglamentu ir Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimu, nebegalėsime Jums teikti šios paslaugos, o m. parašo sutartis bus nutraukta.

Naujosios m. parašo SIM kortelės privalumai:

 • Saugesnė, nes m. parašą saugo net 2 kodai –sunkiau suklastoti ar atspėti
 • Galioja net 5 metus
 • Veikia sklandžiau ir greičiau

Pasikeisti m. parašo SIM kortelę paprasta ir patogu:

 • Užsukite į bet kurį Jums patogiausią BITĖS saloną
SALONAI

ARBA

 • Užsisakykite naująją SIM kortelę internetu ir atsiųsime ją Jums į namus ar kitu nurodytu adresu.
INTERNETU

Garantuojame, kad siunčiama SIM kortelė bus neaktyvi ir joje nebus jokios asmeninės informacijos.

Naujos SIM kortelės aktyvinimas – vos 5 min.

Gavę nurodytu adresu naująją SIM kortelę ir norėdami ja pradėti naudotis, turėsite ją aktyvinti.

Sklandžiai tai atliksite sekdami šiuos žingsnius:

 • SVARBU. Prieš pradėdami SIM kortelių sukeitimą, išsisaugokite visus duomenis, esančius Jūsų dabartinėje SIM kortelėje.
 • Išsaugoję duomenis, internete adresu https://mobilus.eparasas.lt/login prisijunkite su dabar naudojamu m. parašu (su senąja SIM kortele).
 • Vadovaudamiesi ekrane nurodomais žingsniais, suveskite naujosios SIM kortelės duomenis į sistemą.
 • Būtinai susipažinkite su paslaugų teikimo ir naudojimosi sąlygomis ir tai patvirtinkite su iki šiol naudotu m. parašu.
 • Kai ekrane pamatysite patvirtinimą ir senoji SIM kortelė nustos veikti, t. y. dings mobilusis ryšys, tik tada įdėkite naująją SIM kortelę į Jūsų mobilųjį telefoną.
 • Viskas! Toliau įprastai naudokitės BITĖS paslaugomis bei naujuoju saugesniu m. parašu.

Senoji SIM kortelė nebeprisijungs prie mobiliojo ryšio tinklo, tačiau joje liks Jūsų adresų knygelės kontaktų sąrašas: juos galėsite bet kada perkelti. Jeigu reikia pagalbos perkeliant kontaktus, užsukite į BITĖS saloną – PROFAI mielai Jums padės.

Kas yra sPIN kodai ir kaip juos pasikeisti?

sPIN1 kodas – tai nuo 4 iki 8 skaitmenų kodas, skirtas prisijungti prie pasirinktos svetainės. sPIN2 kodas – tai nuo 5 iki 8 skaitmenų kodas skirtas pasirašyti ir (ar) patvirtinti Jūsų atliekamą operaciją.

Jūsų patogumui, pradėjus naudoti SIM kortelę rekomenduojame pasikeisti abu sPIN kodus į savo sukurtus, tik Jums žinomus ir lengvai įsimenamus, tačiau skirtingus tarpusavyje.

Kaip tai padaryti, sužinokite čia.

Kuo naudingas m. parašas?

Saugu. Jūsų m. parašą saugo 2 specialūs sPIN kodai, kuriuos žinote tik Jūs. Kodus įvedate telefone, o tai yra saugiau, nei įvesti slaptažodžius interneto svetainėje.
Patogu ir mobilu. Atlikti pavedimą e. banke ar pasirašyti e. dokumentą galite visur, kur yra mobilusis ryšys. Tam nereikia kodų kortelių ir kodų generatorių, užtenka turėti tik telefoną.
Paprasta. Su dviem (visada tais pačiais) savo sugalvotais kodais prisijungsite prie daugelio e. sistemų, pakaks tik prisiminti juos ir įvesti savo telefone.

Kur galima naudoti m. parašą?

Patvirtinę savo tapatybę su m. parašu Jūs:

E. bankuose pervesite pinigų, sumokėsite už komunalines paslaugas, pasirašysite sutartis.
SODROS sistemoje sužinosite prognozuojamą senatvės pensijos dydį, užpildysite ar pateiksite e. prašymus išmokoms gauti.
VMI sistemose deklaruosite pajamas, sumokėsite mokesčius ar susigrąžinsite mokesčių permokas.
E. valdžios vartuose pateiksite paraišką vairuotojo pažymėjimui gauti, užregistruosite vaiką į darželį, užsisakysite pažymas iš valstybės institucijų ir kt.

Kaip užsisakyti m. parašo paslaugą, jei iki šiol ja nesinaudojote?

Jei norite užsisakyti m. parašo paslaugą, turite asmeniškai atvykti į bet kurį BITĖS saloną (su savimi būtina turėti pasą arba ID kortelę) ir pasirašyti m. parašo paslaugos priedą prie savo turimos mobiliojo ryšio paslaugų teikimo sutarties. Jums bus suteikta speciali SIM kortelė su įdiegtu saugiu kriptografiniu moduliu bei skaitmeniniu sertifikatu, apsaugotu 2 sPIN kodais. Iš anksto pasirūpinkite adresų knygelės adresatų nukopijavimu iš Jūsų turimos SIM kortelės į telefono (ar kitą) atmintį, nes naujoji SIM kortelė su m. parašo sertifikatu pradės veikti iš karto, kai tik pasikeisite kortelę.

Jei jau naudojatės m. parašu ir dar nepasikeitėte SIM kortelės į naują, saugesnę, būtinai tai padarykite iki liepos 1 d. bet kuriame Jums patogiausiame BITĖS salone arba užsisakykite naująją SIM kortelę internetu ir pristatysime Jūsų pasirinktu adresu.

UŽSISAKYKITE INTERNETU

M. parašo paslaugos kaina

Paslaugos kaina ir tarifai naudojantis skirtingais BITĖS pasiūlymais
Su nauju BITĖS planu Nemokamai
 • su planu „Žalias“ – 6 mėn. nuo plano aktyvinimo dienos
 • su planu „Raudonas“ – 6 mėn. nuo plano aktyvinimo dienos
 • su planais „Salotinis“, „Mėlynas“, „Oranžinis“, „Baltas“ ir „Geltonas“ – 3 mėn. nuo plano aktyvinimo dienos
Standartinė 0,87 Eur/mėn. Ši suma įtraukiama į nurodytą fizinio ar juridinio asmens mobiliojo ryšio paslaugų sąskaitą.
SIM kortelė 5 Eur Mokestis taikomas keičiant ar įsigyjant naują SIM kortelę.

Keičiant dabar galiojančią m. parašo SIM kortelę į naująją, saugesnę, iki 2018 m. liepos 1 d. – mokestis netaikomas
 • Per mėnesį galite atlikti neribotą m. parašo transakcijų skaičių (tiek prisijungimas, tiek pasirašymas skaičiuojama kaip transakcija). M. parašu naudojantis užsienyje, kiekvienas prisijungimas ar pasirašymas Jums bus papildomai apmokestinamas kaip SMS žinutė, taikant atitinkamą tarptautinio ryšio tarifą.
 • Jei norite nutraukti m. parašo sutartį su Jūsų turima SIM kortele, kreipkitės į bet kurį BITĖS saloną. Su savimi turėkite asmens tapatybę liudijantį dokumentą.

Kas gali naudotis m. parašu?

M. parašu gali naudotis bet kuris fizinis pilnametis asmuo, turintis Lietuvos Respublikos (LR) pilietybę, nepriklausomai nuo to, ar BITĖS SIM kortelė yra įmonės ar kito privataus asmens nuosavybė. M. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.

M. parašu taip pat gali naudotis ir ne LR pilietybę turintis asmuo, pateikęs galiojantį leidimą laikinai arba nuolat gyventi Lietuvoje, kuriame nurodytas lietuviškas asmens kodas (ne ES šalių narių piliečiams).

Daugiau informacijos apie m. parašo sertifikatų naudojimo sąlygas Lietuvoje rasite čia.

Ką daryti praradus m. parašo SIM kortelę?

Jei praradote SIM kortelę, būtinai kuo greičiau ją užblokuokite paskambinę BITĖS klientų aptarnavimo centro numeriu 1501 (nemokamai) arba užsukę į saloną – m. parašo sertifikato naudojimą nutrauksime. Praradę SIM kortelę su m. parašu turėsite įsigyti naują SIM kortelę, kadangi to pačio m. parašo sertifikato atnaujinti negalima.

Dėmesio. Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.
Gaukite BITĖS pasiūlymą

Gaukite BITĖS pasiūlymą

Serverio klaida, pabandykite dar kartą vėliau.

Ačiū

Jūsų duomenys sėkmingai priimti.
Susisieksime su jumis netrukus.