Vienu atostogų rūpesčiu mažiau: Palangos, Karklės ir Biršono kurortuose jau veikia naujos kartos 5G ryšys

Vienu atostogų rūpesčiu mažiau | BITĖ

Net trijuose poilsiautojų pamėgtuose Lietuvos kurortuose – Palangoje, Karklėje ir Birštone – atostogauti tapo dar lengviau ir maloniau, nes juose jau veikia naujos kartos 5G ryšys. „Bitė Lietuva“ aktyviai ir nuosekliai plečia 5G tinklą, statydami naujas ryšio stotis visoje Lietuvoje. Poilsiautojams ir miestų gyventojams tai užtikrina dar greitesnį, stabilesnį ir plačiau veikiantį 5G ryšį. Gerokai aukštesnė ryšio kokybė netrukus atkeliaus ir į lietuvių pamėgtas Kunigiškes.

„Šiandien visoje Lietuvoje iš viso veikia jau pusketvirto šimto naujos kartos 5G ryšio stočių. Tai reiškia, jog greičiausiu ir stabiliausiu „Bitės“ 5G ryšiu jau gali naudotis daugiau kaip 1,2 mln. Lietuvos gyventojų. Liepą naujos kartos ryšio stotis pastatėme dar trijuose atostogautojų pamėgtuose kurortuose – Palangoje, Karklėje ir Birštone. Visa tai tam, kad poilsiautojai ir nuolatiniai gyventojai galėtų dar lengviau naršyti ir mėgautis visais kitais kokybiško ryšio privalumais“, – pranešime žiniasklaidai sako Modestas Ropė, „Bitės“ naujos kartos tinklų direktorius.

Visai netrukus, jau šią savaitę, kokybišku „Bitės“ 5G ryšiu lietuviai galės naudotis ir atostogautojų pamėgtose Kunigiškėse.

Duomenys rodo: šią vasarą kurortuose naršo aktyviau

Šiais metais Lietuvos žmonės atostogoms aktyviausiai renkasi Lietuvos pajūrio kurortus, Anykščius, Druskininkus bei Aukštaitijos regionus, rodo agreguoti anoniminiai „Bitės“ tinklo duomenys.

„Pirmaisiais šios vasaros mėnesiais duomenų naudojimas daugiau kaip 10 kartų išaugo Neringoje, net 3-4 kartus daugiau duomenų mūsų klientai išnaudojo Palangos savivaldybėje. Taip pat žmonės net trečdaliu daugiau naršė Anykščiuose ir Biržuose. Daugiau kaip 20 proc. sunaudojamų duomenų kiekis išaugo ir Molėtų bei Ignalinos rajonuose. Visuose šiuose kurortuose ir miestuose jau veikia „Bitės“ 5G ryšys“, – sako M. Ropė.

Anot „Bitės“ naujos kartos tinklų direktoriaus, lyginant praėjusių metų vasarą vieno kliento išnaršomų duomenų kiekį su šiais metais, matome, jog suvartojami duomenys padidėjo daugiau kaip ketvirtadaliu. Tad šiemet atostogų metu „Bitės“ tinkle žmonės naršo aktyviau nei pernai.

Tvaresnis sprendimas gamtai

Nuosekliai plečiamas naujos kartos „Bitės“ 5G tinklas ne tik užtikrina dar kokybiškesnes ryšio paslaugas visiems klientams, tačiau ir išsiskiria tvarumu. Šio proceso metu atnaujinamos ankstesnių technologijų ryšio stotys – pasenusi, neekonomiška įranga keičiama į kelis kartus tvaresnę.

„Modernizuodami tinklą ir atsisakydami senų, daug elektros energijos naudojančių siųstuvų, tampame dar tvaresni – mažiname elektros sunaudojimą bei į aplinką išmetamo CO2 kiekį. Taip pat nuo stočių nuimtą seną, brangų metalą perdirbame ir panaudojame dar kartą, taip taupydami išteklius“, – pasakoja „Bitės“ naujos kartos tinklų direktorius.

Diegiant naujas ryšio stotis ir atnaujinant įrengtas anksčiau, sumontuojami naujos kartos siųstuvai, į kuriuos telpa visos ryšio technologijos nuo 2G iki 5G. Todėl vienas toks įrenginys, nors ir gerokai brangesnis, atstoja iki tol buvusius tris.

Investuoja šimtą milijonų

M. Ropės teigimu, pokyčiai laukia ne tik kurortų. Investuodama net 100 mln. eurų į naujos kartos tinklo statybas bei turimų tinklų modernizavimą, „Bitė Lietuva“ nuosekliai plečia 5G ryšio stotis visoje Lietuvoje. Naujos kartos 5G ryšys plečiamas naudojant pažangią pasaulyje pirmaujančio ryšio įrangos tiekėjo „Ericsson“ įrangą.

„Į ryšių tinklus investuojame rekordinę sumą tam, kad kiekvienas mūsų klientas galėtų džiaugtis dar aukštesne ryšio kokybe – stabilesniu internetu, mažesne delsa, didesniu greičiu bei kitomis naudomis. Šios investicijos taip pat reiškia, jog sparčiausias ir stabiliausias „Bitės“ 5G internetas bus prieinamas kiekvienam Lietuvos žmogui“, – pasakoja M. Ropė.

Naujos kartos 5G ryšys plečiamas naudojant pažangią pasaulyje pirmaujančio ryšio įrangos tiekėjo „Ericsson“ įrangą.


 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: