Startuoja „Lietuvos Metų CTO“ rinkimai: kokios savybės būtinos geriausiems?

Lietuvos Metų CTO | BITĖ

Šiandien startuoja jau antrus metus skelbiami „Lietuvos Metų CTO“ rinkimai. Konkurse kviečiami dalyvauti už technologijų vystymą, tobulinimą, IT, ryšių tinklus ir susijusias sritis atsakingi vadovai. Pirmuosius rinkimus pernai laimėjęs vienaragio „Vinted“ technologijų vadovas Mindaugas Mozūras šiemet pats tapo rinkimų komisijos nariu.

„Stabilus verslo, organizacijos augimas yra neatsiejamas nuo nuolatinio technologinio tobulėjimo. Žmonės, atrandantys išmanius ir kūrybiškus technologijų sprendimus, neturėtų slėptis už kompiuterių ekranų. Rinkimais ir siekiame parodyti, kad CTO (angl. Chief Technology Officer) yra vieni svarbiausių kiekvienos sėkmingos organizacijos architektų“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako Mindaugas Rauba, „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius, rinkimų komisijos pirmininkas.

„Lietuvos Metų CTO“ rinkimų komisiją sudaro Mindaugas Rauba, „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius, Žydrūnė Vitaitė, „Eldes“ pardavimų vadovė ir „Women Go Tech“ bendrakūrėja, Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius,Eglė Radvilė, CIO.LT klubo vadovė, „Vilnius Digital Strategy“ autorė, Liucija Zubrutė, portalo Vz.lt redaktorė, Jonė Vaitulevičiūtė, FIRSTPICK vadovaujanti partnerė ir Mindaugas Mozūras, „Vinted“ technologijų vadovas ir Lietuvos Metų CTO 2021.

'

„CTO ‒ itin kompleksiška pozicija, kurioje harmoningai susipina inžinerijos ir vadybos įgūdžiai. Šioje pozicijoje vien technologinių žinių neužtenka ‒ lygiai taip pat svarbu suprasti verslo niuansus, gebėti valdyti daugybę užduočių vienu metu, mokėti suprasti žmones, būti empatišku“, ‒ sako Eglė Radvilė, CIO.LT klubo vadovė, „Vilnius Digital Strategy“ autorė.

Kam skirti Lietuvos Metų CTO apdovanojimą komisija išrinks įvertinę 4 kriterijus: reikšmingiausi metų projektai, pasiekti metiniai rezultatai, atstovaujamos organizacijos diegiamų inovacijų nauda ir lyderystė organizacijoje.

Lyderystės organizacijoje svarbą organizacijoje akcentuoja ir FIRSTPICK vadovaujanti partnerė Jonė Vaitulevičiūtė: „CTO pirmiausia turi būti geras vadovas, gebantis tiek gerai atsirinkti žmones, tiek juos apmokyti, motyvuoti, įtraukti į verslo vystymo procesus“.

„Šiandien klientai, ypač verslo klientai, remiantis mūsų patirtimi, tikisi greitų, lanksčių ir į individualius poreikius orientuotų sprendimų. Įvairių IT sprendimų verslui teikėjams ir patiems CTO tai yra didelis iššūkis. CTO turi išmanyti IT, inžineriją, programinės įrangos kūrimo principus, turėti vadybinių įgūdžių. Ką jau kalbėti apie tai, kad CTO turi išmanyti ne tik IT, bet ir debesijos, duomenų centrų specifiką. Todėl tai kertinis žmogus bet kurioje rytojaus organizacijoje. Geriausią jų ir norime įvertinti bei apdovanoti“, ‒ įsitikinęs M. Rauba.

Rinkimus antrą kartą inicijuoja „Bitė Lietuva“. Nugalėtojai bus apdovanoti lapkričio 9 d. Vilniuje vyksiančioje didžiausioje programavimo konferencijoje „Build Stuff“.

„Lietuvos Metų CTO“ rinkimai vyks 2 etapais: iš pradžių komisija sudarys 5 stipriausių Lietuvos technologijų vadovų sąrašą, o vėliau iš jų išrinks nugalėtoją.


 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: