Pokalbis su vadovu – pirmasis žingsnis nusprendus keisti darbą. Kaip jį žengti tinkamai?

Pokalbis su vadovu – pirmasis žingsnis nusprendus keisti darbą. Kaip jį žengti tinkamai? | BITĖ

Žmonės darbovietę keičia vidutiniškai kas 5 metus, rodo JAV atliktas tyrimas. Ilgą laiką dirbant organizacijoje, darbuotojui kyla noras pakilti pareigose, gauti daugiau atsakomybių ir didesnį atlyginimą, todėl gali vis dažniau aplankyti mintys, jog atėjo laikas keisti darbą. Kaip tinkamai apie šį sprendimą pranešti vadovui?

„Reikėtų žinoti, kad „išaugus“ dabartines pareigas ir pradėjus galvoti apie kitokį darbo pobūdį, nereikėtų skubėti keisti darbovietės. Dažniausiai organizacijos skatina darbuotojus tobulėti ir augti įmonės viduje. Todėl minčių apie darbo keitimą neverta laikyti paslaptyje, o jomis pirmiausia rekomenduoju pasidalinti su vadovu ar personalo skyriumi“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.2

Galimybės organizacijos viduje

Pradėjus kirbėti pirmosioms mintims apie karjeros pokytį, ekspertė rekomenduoja susitarti dėl privataus pokalbio su tiesioginiu vadovu ir aptarti karjeros galimybės organizacijos viduje.

Anot E. Staniulionės, karjeros tema neturėtų būti tabu ir metinių ar pusmetinių pokalbių metu, jei tokie organizuojami jūsų darbovietėje. Pasak jos, tai pats tinkamiausias laikas pasikalbėti ne vien apie pasiekimus ir tikslus, bet ir aptarti asmeninius, augimo, karjeros tikslus.

„Vis daugiau įmonių organizuoja vidines karjeros keitimo ar mentorystės programas, skatinančias išbandyti naujas pareigas. Todėl išsakius vadovui savo dvejones dėl esamos pozicijos ir lūkesčius ateičiai, turėsite progą kartu apžvelgti tokias galimybes“, – sako E. Staniulionė.

Pasak „Bitės“ žmonių ambasados vadovės, jei pasikalbėjus apie planus keisti darbą, tenkinančio sprendimo įmonės viduje rasti visgi nepavyko, geras vadovas gali padėti tolimesniame darbo paieškos ar įsidarbinimo procese, pavyzdžiui, suteikti rekomendacijas.

Aiškiai įvardinkite lūkesčius

Ekspertė rekomenduoja į pokalbį eiti pasiruošus – aiškiai identifikavus lūkesčius ir tai, kas dabartinėje pozicijoje netenkina.

„Aiškiai sau įsivardinkite, kodėl norite keisti darbovietę – galbūt norite įgyti naujų įgūdžių, siekiate didesnio darbo užmokesčio, lankstumo, kyla nesutarimai su kolegomis ar tiesiog pervargote. Jei darbdavys sieks jus išlaikyti, jis turės galimybę pasiūlyti sprendimą, kuris patenkins jūsų poreikius arba bus jiems artimiausias“, – sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Pasak E. Staniulionės, nuoširdus ir atviras pokalbis atvers galimybę tobulėti ir įnešti permainų profesiniame kelyje. O su vadovu garsiai pasidalinus savo mintimis ir lūkesčiais, bent jau turėsite galimybę išklausyti, kaip jie galėtų ar negalėtų būti atliepiami jūsų dabartinėje darbovietėje. Tai padės priimti galutinė sprendimą.

Nusprendus išeiti iš darbovietės, pasiūlykite savo pagalbą

Jei bendros išeities rasti visgi nepavyko ir nusprendėte palikti darbovietę, nepamirškite apie sprendimą informuoti kuo anksčiau ir pasiūlykite savo pagalbą surandant ar apmokant naują darbuotoją.

„Taikus ir korektiškas atsisveikinimas su darboviete naudingas abiem pusėms. Atsisveikinimo pokalbio metu darbuotojo suteiktas grįžtamasis ryšys apie įmonę gali padėti tobulėti organizacijai, jei pastabos pagrįstos argumentais, o darbdavys yra linkęs įsiklausyti. Taip pat svarbu padėkoti už suteiktas galimybes ir pasiūlyti savo pagalbą poziciją užėmus naujam žmogui“, – sako E. Staniulionė.

Anot jos, reikėtų nepamiršti, kad atsiliepimai tiek apie organizaciją, kaip darbdavį, tiek apie darbuotoją, sklinda iš lūpų į lūpas, o atsisveikinimas – paskutinis ir dažnai geriausiai įsimenamas darbo santykių etapas. Todėl norint išsaugoti gerą reputaciją, verta santykius nutraukti korektiškai.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: