Partnerystę įteisinęs verslas drąsina Lietuvą: tėvai savo vaikams skyrė daugiau kaip 4 tūkst. valandų

Partnerystę įteisinęs verslas drąsina Lietuvą: tėvai savo vaikams skyrė daugiau kaip 4 tūkst. valandų | BITĖ

Kol Lietuvoje neįteisinta partnerystė, pavyzdį rodo šalies verslas. Pirmoji Lietuvoje partnerystę įmonės viduje įteisinusi „Bitė Lietuva“ suteikia vienodas naudas partnerystėje ir santuokoje gyvenantiems žmonėms. Pernai įmonėje dirbantys tėvai savo vaikams galėjo skirti daugiau nei 4 tūkst. papildomų valandų. Pasak ekspertės, tai signalas ne tik politikams, bet ir visuomenei.

„Pačių darbuotojų sumanyta iniciatyva „Šeima yra šeima“ leidžia žmonėms gyvenantiems partnerystėje gauti vienodas naudas, kaip ir susituokę mūsų kolegos. Vien pernai naudomis pasinaudojo apie pusšimtis partnerystėje gyvenančių darbuotojų. Tėvai savo vaikams per metus skyrė daugiau kaip 4 tūkst. papildomų valandų. Daugiau kaip trečdaliu išaugo ir mūsų lėšomis skiriamų mamadienių ir tėvadienių skaičius“, – pranešime žiniasklaidai sako Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

„Bitės“ vadovas pasakoja, kad: „šeima bendrovėje laikome žmones, kurie laisva valia kuria tarpusavio santykius, grindžiamus glaudžiu emociniu ir turtiniu ryšiu, pagalba, atsakomybe, savanorišku sprendimu prisiimti tam tikras tarpusavio teises ir pareigas. Norėtųsi, kad būtent toks – žmogišku ryšiu grindžiamas, o ne formalus šeimos apibrėžimas įsigalėtų visoje Lietuvoje. Deja, Lietuvoje partnerystėje gyvenantys partneriai valstybės vis dar vertinami skirtingai.“

Signalas visuomenei

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorės Mildos Ališauskienės teigimu, toks žingsnis – lyderystės požymis, siekiantis užtikrinti lygiateisiškumą. Pasak jos, socialinės iniciatyvos – signalas ne tik šalies politikams, bet ir visai visuomenei.

„Smagu matyti, kad Lietuvos verslas imasi lyderystės užtikrinant įvairių šeimų lygiateisiškumą. Tai labai svarbus signalas valstybės politikams bei plačiajai visuomenei apie būtinus pokyčius visų socialinių grupių įtraukties srityje“, – sako VDU Socialinių mokslų fakulteto Sociologijos katedroje profesoriaujanti M. Ališauskienė.

Kalbėdama apie šeimų atskirtį VDU profesorė priduria, jog visuomenės tolerancija yra linkusi augti: „Socialiniai tyrimai rodo, kad visuomenės tolerancija visoms šeimos formoms auga. Jaunesnės kartos palankiau vertina šeimų įvairovę palyginus su vyresnėmis. Vis dažniau galime stebėti ir šeimų įvairovės atspindėjimą žiniasklaidoje, tačiau valstybės ir politikų lyderystės šioje srityje vis dar trūksta“.

Pelnė tarptautinį pripažinimą

Iniciatyva „Šeima yra šeima“ šių metų pradžioje susilaukė tarptautinio pripažinimo. Sausį Londone vykusiuose komunikacijos ir žmonių ambasadorystės „HR Brilliance Awards 2023“ apdovanojimuose pelnė sidabro medalį.

„Tarptautiniuose apdovanojimuose, kuriuose varžėsi verslai iš visos Europos, „Bitė“ iniciatyva sulaukė pripažinimo. Tai svarbus pasiekimas ne tik įmonei, bet ir visai Lietuvai. Per praėjusius metus į mus kreipėsi įvairios organizacijos, prašydamos pasidalinti patirtimi, kaip panašias iniciatyvas atnešti į jų organizacijas. Šia iniciatyva siekiame ne tik palengvinti partnerystėje gyvenančių šeimų kasdienybę, bet ir padrąsinti Lietuvą vytis Europoje vyraujančius standartus“, – pasakoja G. Butėnas, skaitmeninės paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ vadovas.


 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: