Nedžiugina darbas? Patarimai, kaip atrasti mėgstamą

Darbas | BITĖ

Darbas nebedžiugina? O gal planuojate jį keisti? Ne vienas žmogus darbe yra jautęsis ne savo vietoje, tačiau pakeitus darbą jis ir vėl gali nepatikti. Ką daryti, kad mylimo darbo paieškos pagaliau būtų vaisingos?

„Darbo paieška gali būti sudėtingas procesas, ypač jei nesate laimingi savo dabartiniame darbe ar nežinote, kokio darbo norėtumėte. Pastebiu, kad dažnai kandidatai skuba keisti darbus, neleidžia sau pailsėti. Tikiu, kad svarbu skirti laiko savęs pažinimui ‒ atsakius sau į keletą klausimų jau galėsite geriau suprasti, koks darbas jums patiktų“, – pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

1. Pažinkite save ir neskubėkite

Prieš pradėdami ieškoti naujo darbo skirkite laiko pažinti save ir išsiaiškinti, kokio darbo norisi.

„Kritiškai įvertinkite savo stiprybes ir silpnybes, pagalvokite apie industrijas, kurios jums galėtų būti įdomios. Išsirašykite, dėl kokių priežasčių jums nepatiko ankstesni darbai, ko juose trūko ‒ tai padės geriau suprasti savo lūkesčius“, – pasakoja „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Papildomai galite atlikti asmenybės, profesijos tinkamumo testą: pavyzdžiui, „charakteris.info“ puslapyje toks testas lietuvių kalba yra visiškai nemokamas. Šie testai gali būti naudingi norint suprasti informaciją apie save, kurios kartais nepastebime.

2. Pasinaudokite proga paklausti

Norint dar geriau suprasti, kas jums patinka galite kitų žmonių pasiklausinėti apie darbą jus dominančiose pozicijose.

„Soc. tinkle „LinkedIn“ galite matyti įmonėse dirbančius darbuotojus ‒ nepabijokite jiems užduoti rūpimus klausimus apie organizaciją, komandą. Tai padės jums geriau suprasti kaip atrodytų darbo diena ir įsivertinti, ar toks darbas patiktų“, ‒ sako E. Staniulionė.

Jei būsite pakviesti į darbo pokalbį ‒ iš anksto jam pasiruoškite. Ekspertė priduria, kad: „Iškart apgalvokite rūpimus konkrečius klausimus: pavyzdžiui, kaip atrodytų mano darbo diena, kokia tvarka vadovaujantis skirstomi darbai, kokias suteikiate augimo, tobulėjimo galimybes ir pan. Paprašykite, kad jus supažindintų su potencialiu vadovu ar komanda“.

3. Pasidomėkite organizacijos kultūra ir kritiškai įvertinkite situaciją

Derėtų atkreipti dėmesį ir į organizacijos kultūrą ‒ tai reikšmingai prisideda prie jūsų pasitenkinimo darbu, kaip būsite vertinamas jame ir t.t.

„Nors tai gali pasirodyti smulkmenos, atkreipkite dėmesį kaip organizacijoje bendraujama ‒ formaliai ar neformaliai, kokiais kanalais bendrauja kolegos, kokios galimybės tobulėti suteikiamos. Šie aspektai daro didelę įtaką, kaip jaučiamasi darbovietėje“, ‒ sako E. Staniulionė.

Ekspertė priduria, kad apie organizacijos kultūrą klausimus galima užduoti tiek interviu metu, tiek kreipiantis į pačius darbuotojus: „Kuo geriau suprasite, kaip atrodys jūsų darbo diena, santykis su kolegomis ir vadovu, tuo geriau pavyks įvertinti, ar šis darbas atitiktų jūsų lūkesčius, tikslus, galėsite tobulėti“.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: