Grįžimas į darbą po motinystės atostogų kelia nerimą? 3 patarimai kaip pasiruošti šiam etapui

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų kelia nerimą? 3 patarimai kaip pasiruošti šiam etapui | BITĖ

Moterys, grįžtančios į darbą po vaiko priežiūros atostogų, neretai susiduria su nerimu ir stresu. Kyla klausimas, kaip pavyks suderinti šeimą ir karjerą, nerimą kelia mintys, kad įgyti darbiniai įgūdžiai gali būti primiršti. Kaip pasiruošti grįžimui į darbą po motinystės atostogų pasakoja specialistės.

„Iš patirties matau, kad grįžimas į darbą po motinystės atostogų, moterims kelia nemažai baimės ir nerimo, kuris kyla iš nežinomybės. Artėjant grįžimo į darbą terminui, verta komunikuoti su organizacija, tai padės nusiraminti ir suvaldyti kylančias baimes“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

Pasikalbėkite su vadovu organizacijoje

Pasak karjeros ir verslo konsultantės Simonos Bareikės, grįžimui į darbą reikėtų pradėti ruoštis anksčiau. Pradėjus kirbėti pirmosioms mintims apie karjerą, specialistė rekomenduoja susitarti dėl pokalbio su vadovu ar personalo skyriumi organizacijoje.

„Pokalbis dėl grįžimo į organizaciją yra ženklas, kad jūs ruošiatės ir jums rūpi. Virtualus ar gyvas susitikimas su žmogumi iš darbo – abipusiai naudingas dalykas, kadangi vadovai dažnai nenori trukdyti vaiko priežiūros atostogų metu. Todėl svarbu pačioms parodyti iniciatyvą ir išsiaiškinti klausimus, kurie jus neramina“, – sako specialistė.

Jai pritaria ir E. Staniulionė ir sako, kad organizacijoje visada skatina pasikalbėti ir išsakyti abejones – vykdomos karjeros konsultacijos, kurių metu galima aptarti visus kylančius klausimus ir atrasti sprendimus kartu.

Išbandykite naują rutiną prieš grįžtant į darbo rinką

Sėkmingam grįžimui į darbo rinką padeda ir rutinos keitimas dar prieš grįžtant tęsti darbus. Anot karjeros konsultantės, verta šeimoje pasiskirstyti darbus kiek anksčiau, taip suprasite, kokie sprendimai veikia, o kuriuos dar reikėtų patobulinti.

„Verta pasidaryti sąrašą, kokios iki šiol buvo atsakomybės, susėsti su antra puse ir išsidalinti tuos darbus pagal savo stiprybes, kad nė vienam naujos atsakomybės nesukeltų didelio streso“, – aiškina S. Bareikė.

Anot „Bitės“ žmonių ambasados vadovės, vaikų atsiradimas šeimoje yra itin didelis pokytis, todėl suprantama, kad keičiasi ne tik rutina, bet karjeros vertybės. Ekspertė pataria dar prieš grįžtant į darbą identifikuoti, ko tikitės iš organizacijos, kokias atsakomybes esate pasiruošusi priimti ir kaip galėtų keistis jūsų veikla įmonėje ir tai aiškiai iškomunikuoti vadovui arba personalo skyriui.

Nebijokite prašyti pagalbos

Dažnai tenka susidurti su situacija, kuomet nedrąsu prašyti pagalbos. Tačiau, anot S. Bareikės, grįžimas į darbą po vaiko priežiūros atostogų yra tas laikotarpis, kai reikia aiškiai įvardinti, ko mums reikia ir kokios pagalbos tikimės iš aplinkinių.

Pasak E. Staniulionės, reikėtų suprasti, kad pagalbos prireiks ir grįžus į darbovietę – prisiminti įgūdžius, susipažinti su naujais kolegomis ar išmokti tvarkytis su naujomis atsakomybėmis. Todėl nereikėtų vengti klausti ir pasakyti, kokie yra jūsų lūkesčiai.

„Tiek personalo skyrius, tiek vadovai, yra visada pasirengę padėti, todėl pagalbos prašymas neturėtų kelti streso. Tik pradėjus darbus po motinystės atostogų, rekomenduojama susitarti su vadovu dėl kasdienių pokalbių, kurių metu galėtumėte aptarti darbo rezultatus ir išsiaiškinti problemas, kurios jus neramina“, – sako E Staniulionė.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: