Daugybei kroviklių – galas? Europa įvedė bendrą kroviklių standartą daugeliui įrenginių, paklus net „Apple“

Krovikliai | BITĖ

Nuo 2024-ųjų rudens visi elektroniniai prietaisai parduodami Europoje privalės turėti vieną bendrą įkrovimo jungtį – tokį istorinį sprendimą šiemet priėmė Europos Parlamentas. Dauguma išmaniųjų įrenginių gamintojų jau kurį laiką parduoda įrenginius su USB-C įkrovimo jungtimi, kuri netrukus turėtų tapti vyraujančiu pasauliniu standartu. Iki šiol nuosavą technologiją naudojo daugiausiai tik „Apple“, tačiau pokyčiai palies ir praktiškai visus jos gaminamus įrenginius. Ar naujas standartas taps pasauliniu, o jei taip – kada?

Mažesnė ir galingesnė

USB Type-C tipo jungties lizdai ir kištukai yra mažesni už kai kurių senesnių įrenginių, todėl jie lengviau pritaikomi ne tik stacionariuose įrenginiuose, tačiau ir nešiojamuose – kompiuteriuose, planšetėse, ausinėse ir išmaniuosiuose telefonuose.

„Nors ir mažesnė, tačiau nauja jungtis palaiko keliasdešimt kartų didesnį failų perdavimo ir užkrovimo greitį nei senesnės standartinės jungtys. Būtent dėl to ji gali perduoti ir vaizdą. Taip pat ši jungtis sukurta taip, kad galėtų abejomis kryptimis perduoti didelį duomenų srautą ir elektros energiją. Ši jungtis palaiko reikšmingai didesnę įkrovimo galią nei ankstesnės „Lightning“ ir „Micro USB“ jungtys“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Mažiau atliekų ir sutaupyti pinigai

Sprendimu atsisakyti skirtingų įkroviklio tipų, siekiama mažinti išmetamų atliekų kiekį.

Vidutiniškai europietis namie turi bent tris įkroviklius, tačiau net 38 proc. teigia, kad yra atsidūrę situacijoje, kai negali pasikrauti telefono, nes neranda tinkamo įkroviklio, skelbia Europos Komisija.

Skaičiuojama, kad šis sprendimas padės europiečiams sutaupyti apie 250 mln. Eur, kuriuos jie išleisdavo papildomiems įkrovikliams.

„Keičiant išmanųjį įrenginį, vartotojams nebereikės pirkti naujo įkroviklio, kadangi bus galima naudoti vieną įkroviklį visiems prietaisams. Tai turėtų ne tik padėti sumažinti vartotojų išlaidas, tačiau taip pat geriau kontroliuoti išmetamų atliekų kiekį“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Apple“ keis išmaniųjų įrenginių jungtis

„Apple“ savo įrenginiuose ilgą laiką naudoja savo pačių išvystytą „Lightning“ jungtį. Europai siekiant suvienodinti daugumos įrenginių jungtis, technologijų gigantas „Apple“ prieštaravo, kadangi tai, anot kompanijos, slopina naujoves, o ne skatina jas – tikino, kad tai pakenks vartotojams Europoje ir visame pasaulyje.

Tačiau Europos Parlamentui paskelbus apie sprendimą įvesti vieną bendrą įkroviklio tipą, bendrovės rinkodaros vadovas Gregas Joswiakas technologijų konferencijoje pasakė, jog „Apple“ keis įrenginių jungtis, nes nebeturi kito pasirinkimo.

Tikėtina, kad pirmasis naująją jungtį turės jau „iPhone 15“, kurio tikimasi 2023 metų rugsėjį, arba kiek vėlesnis – 2024-ųjų rugsėjo mėnesį išeisiantis modelis.


 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: