4 sėkmės lydimos įžymybės, kardinaliai pakeitusios karjeros kryptį

Valdas Adamkus | BITĖ

Nustebtumėte sužinoję, kiek žymių ir sėkmingų žmonių savo karjeros kelią atrado ne iš pirmo karto. Drąsa ir užsispyrimas keisti karjerą, tobulėti kitoje srityje atvedė juos į sėkmę. Kokie visiems puikiai žinomi žmonės pakeitė karjerą ir sulaukė sėkmės?

„Niekada nevėlu keisti specialybę, karjeros kelią. Gyvename greitai besikeičiančioje darbo aplinkoje, tad kvalifikacijos keitimas gali būti naudingas tiek darbuotojui, tiek darbdaviui“ ‒ pasakoja Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

1. Buvęs prezidentas Valdas Adamkus

Ne visi žino, kad Prezidentas Valdas Adamkus yra buvęs profesionalus sportininkas. Jo Ekscelencijai priklauso nacionalinis 100 metrų bėgimo rekordas ‒ 10,8 s. Be to, įspūdingas ir šuolio į tolį rezultatas, kuris siekia net 7,24 m. 1948 metų Europos pavergtųjų tautų olimpiados metu būsimas šalies vadovas pelnė 2 aukso medalius už šuolį į aukštį ir tolį, taip pat 2 sidabro medalius už 100 metrų bėgimą bei 4x100 metrų estafetę.

Persikėlęs už Atlanto V. Adamkus savo veiklą pakreipė į organizacinę pusę ‒ veikė įvairiose Amerikos lietuvių organizacijose, tapo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atstovu Amerikoje. Dar gyvendamas JAV jis aktyviai įsitraukė į politinę veiklą ir sėkmingai tęsė politinę karjerą.

2. Popiežius Pranciškus

'

Prieš pasirenkant kunigystę, Romos Katalikų Bažnyčios vadovui pontifikui Pranciškui teko dirbti „žemiškus“ darbus: naktinio klubo apsauginiu Buenos Airėse, valytoju, laborantu, taip pat vidurinėje mokykloje mokyti literatūrą ir psichologiją. Nors būdamas jaunas jis vis pagalvodavo apie kunigo kelią, tačiau šios minties tuo metu dar nevertino rimtai.

Pasakojama, kad popiežius Pranciškus pašaukimą pajuto apsilankęs katalikų bažnyčioje „Basilica de San José de Flores“ Buenos Airėse. Yra manančių, kad pašaukimą sustiprino ir jo rimtos sveikatos problemos. Pradėjęs sveikti ir atgauti jėgas, būsimas popiežius prisijungė prie jėzuitų, vėliau buvo įšventintas į kunigus.

3. Vaikus savo darbais sužavėjęs Voltas Disnėjus

'

Žymus JAV kino filmų prodiuseris, režisierius, scenarijų rašytojas, įgarsintojas ir animatorius Voltas Disnėjus labiausiai žinomas dėl sukurtų legenda tapusių animacinių veikėjų ‒ Peliuko Mikio bei Ančiuko Donaldo. Pasakojama, kad vos baigęs mokyklą V. Disnėjus planavo tapti kariu, tačiau buvo per jaunas. Jis įstojo į Raudonojo Kryžiaus organizaciją ir Prancūzijoje vairavo greitosios pagalbos automobilį. Grįžęs jis įsidarbino karikatūristu laikraštyje. Nuostabą kelia tai, kad iš šios pozicijos jis buvo pašalintas, nes, kaip teigė redaktorius, V. Disnėjui „trūko vaizduotės ir gerų idėjų“.

Vėliau V. Disnėjus kartu su draugu įkūrė mažą studiją – tada pradėjo karjerą animuotų filmų, reklamų kūrimo srityje. Taip pamažu jis pradėjo kurti ir filmukus vaikams, kurie ilgainiui tapo klasika.

4. Kulinarė Beata Nicholson

Beata Nicholson savo karjerą pradėjo žiniasklaidoje. Ji dirbo Vilniaus televizijos žinių reportere, taip pat žurnale „Cosmopolitan“, vedė laidą „Maximanija“ ir kt. Persikėlusi gyventi į Didžiąją Britaniją ji pastebėjo, kad šalyje daugiau kalbama apie maisto kultūrą nei Lietuvoje, ji nusprendė tai pakeisti.

Londone baigusi kulinarijos mokyklą B. Nicholson į šią sritį pasinėrė visa galva. Šiuo metu ji veda laidą „Beatos virtuvė“, rašo maisto tinklaraštį, kuria savo produktų liniją ir užsiima kitomis, su maistu susijusiomis, veiklomis.

„Didžiosios bendrovės įprastai siūlo perkvalifikavimo, įvairių mokymų galimybes, taip pat mentorystės programas, kurios padeda darbuotojui realizuoti save naujoje srityje, efektyviau mokytis, tobulėti. Tad jei šiuo metu karjera jūsų netenkina ‒ kviečiu išdrįsti bent išbandyti kitas sritis“, ‒ pasakoja Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: