Savaitgalį kamuoja mintys apie darbą? 3 veiksmai penktadienį leis pasitikti savaitgalį be streso

Savaitgalį kamuoja mintys apie darbą? 3 veiksmai penktadienį leis pasitikti savaitgalį be streso | BITĖ

Daugelio žmonių mintys apie darbą neapleidžia net ir pasibaigus darbo savaitei. Dėl neatliktų užduočių ar laukiančių darbų jaučiamas nerimas neigiamai veikia emocinę sveikatą ir neleidžia kokybiškai pailsėti. Kokių veiksmų galite imtis, kad užtikrintumėte savaitgalį be streso?

„Savaitgalis skirtas tam, kad žmogus galėtų pailsėti nuo darbų, tačiau neretam atsipalaiduoti neleidžia nerimas dėl neatliktos užduoties ar laukiančio svarbaus pokalbio. Jaučiamas stresas neigiamai veikia mūsų emocijas, o kuo ilgiau tokia būklė tęsiasi, tuo labiau nyksta riba tarp darbo ir poilsio. Norėdami išvengti galimo emocinio perdegimo, turime užtikrinti darbo ir poilsio balansą“, – pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

E. Staniulionė dalijasi trimis patarimais penktadieniui, kurie padės savaitgalį pamiršti stresą, o pirmadienį pasitikti kupiniems jėgų.

Darbus prioritetizuokite

„Jeigu į savaitgalį įžengsite turėdami dar pakankamai ilgą darbų sąrašą, neatliktos užduotys lydės jus tarsi juodas debesis. Nespėjus suplanuotų darbų atlikti iki penktadienio pietų ar popietės, kitą savaitę paskirkite daugiau laiko jų atlikimui. Taip pat nesistenkite atlikti absoliučiai visų užduočių, kadangi tai tik suintensyvina stresą ir nerimą, darbus aiškiai prioretizuokite pagal jų svarbą“, – sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Be to, į mažesnius tikslus išskaidytus didelius darbinius įsipareigojimus pasiekti yra lengviau, o tokia praktika skatina savidiscipliną ir organizuotumą.

Iš anksto pasiruoškite pirmadieniui

Anot E. Staniulionės, savaitgalį jausti mažiau streso gali padėti ir aiškus žinojimas, kas jūsų laukia darbe kitą savaitę.

„Tam, kad pirmadienį atėję į savo darbo vietą susidurtumėte su kuo mažiau netikėtumų, kitos savaitės užduotis pradėkite planuoti dar penktadienį. Pavyzdžiui, vienoje vietoje susirašykite visus laukiančius darbus, jiems priskirkite aiškius prioritetus, taip pat pasižymėkite planuojamų pokalbių ar susitikimų laiką, vietą ir trukmę. Tokiu būdu matysite, kam sekančią savaitę reikės skirti daugiausia laiko, todėl galėsite iš anksto ir gerokai patogiau planuoti savo laisvalaikį“, – sako E. Staniulionė.

Neatidėliokite svarbių laiškų rašymo

Nors elektroninių laiškų rašymas daugeliui yra neatsiejama darbo rutinos dalis, ši užduotis gali kelti nerimą ir stresą. Žinodami, kad pirmadienį anksti ryte turėsite parašyti svarbų laišką, užduoties neatidėliokite ir laiško juodraštį parašykite dar penktadienį.

„Jeigu svarbų laišką pradėsite rašyti dar prieš prasidedant savaitgaliui, pirmadienį galėsite pradėti be streso. Parengę laišką penktadienį, pasirinkite automatinio išsiuntimo funkciją ir mėgaukitės ramiu poilsiu“, – pataria E. Staniulionė.

Pasak „Bitės“ žmonių ambasados vadovės, tokį patį metodą reikėtų taikyti ir gaunamų laiškų peržiūrai: gautus laiškus prioretizuokite, svarbiausius perskaitykite dar penktadienį, o į mažiau svarbius įsigilinsite jau prasidėjus naujai darbo savaitei.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: