Pavaduojate atostogaujančius kolegas? 3 veiksmai, kurių privalote imtis, jei jaučiatės pervargę

Pavaduojate atostogaujančius kolegas? 3 veiksmai, kurių privalote imtis, jei jaučiatės pervargę

Atrodo, kad vasara turėtų būti poilsio metas. Visgi dažnai vasarą dėl kolegų atostogų darbe kaip tik susiduriame su išaugusiu krūviu, naujomis atsakomybėmis ‒ tai gali varginti. Ką daryti pajutus pervargimo simptomus?

„Dažnai žmonės vasarą gyvena aktyviau, todėl vėliau eina miegoti ir nepailsi. Prie nuovargio gali prisidėti ir jų vaikų atostogos mokykloje ar darželyje ‒ tai reiškia, kad jų užimtumu rūpinasi patys tėvai. Prie to prisidėjęs išaugęs krūvis darbe gali lemti pervargimą ‒ būtina iškart imtis veiksmų, kad kuo mažiau nukentėtų jūsų fizinė ir psichologinė sveikata“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

1. Valdykite darbo krūvį

Jei jaučiate, kad darbo krūvis tampa per didelis ‒ iškart imkitės veiksmų. Kitu atveju, nevaldant užduočių srauto, jausite stresą, kuris gali kenkti net jums puikiai žinomų užduočių kokybei.

„Peržiūrėkite visas užduotis ir susiplanuokite jas atlikti prioritetine tvarka: įvertinkite, galbūt kai kurie projektai nėra tokie skubūs ir juos galima nukelti vėlesniam laikui. Rekomenduoju į šį procesą įtraukti savo vadovą, kuris galėtų padėti tinkamai susiplanuoti savo laiką“, ‒ sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Ekspertė priduria, kad taip pat verta kai kurias užduotis peržiūrėti naujai: „Galbūt užduotis galima dar supaprastinti? Dažnai jų peržiūra ir įvertinimas iš naujo gali padėti dirbti efektyviau“.

Prie darbo krūvio valdymo reikšmingai prisideda ir darbo, laisvalaikio balansas.

„Net jei turite itin daug darbo, stenkitės atsiriboti nuo darbo, pailsėti. Po darbo netikrinkite el. pašto, stenkitės ir darbo metu reguliariai turėti 5-10 min. pertraukėles“, ‒ sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

2. Nebijokite kreiptis pagalbos

Pavaduojant kolegas, natūralu, kad susiduriame su užduotimis, kurios yra nebūtinai visiškai aiškios. Tokiais atvejais būtina drąsiai komunikuoti su kolegomis.

„Jei jaučiate stresą, nes susiduriate su per dideliu krūviu ar ne iki galo suprantate kaip atlikti užduotis ‒ drąsiai pagalbos kreipkitės į kitus savo kolegas. Sumaištis ir nežinomybė gali tik dar labiau didinti stresą, varginti ir kenkti darbų kokybei“, ‒ pataria E. Staniulionė.

Ekspertė priduria, kad: „Dažnai žmonės gėdijasi ar netgi bijo parodyti, kad kažko nemoka, nesupranta, nespėja. Visgi rekomenduoju drąsiai kreiptis pagalbos ar patarimo, atvirai komunikuoti apie sunkumus ‒ tai padės tiek užtikrinti darbų atlikimą, tiek padėti sau nepervargti“.

3. Rūpinkitės savimi

Jei jaučiate nuovargį, reikėtų didesnį dėmesį skirti ir savo poreikiams, kurie prisideda prie geros savijautos.

„Stresą mažina fizinė veikla, tad skirkite tam daugiau laiko. Jei jaučiate, kad neturite daug energijos, galite pasivaikščioti ar padaryti raumenų tempimo pratimus“, ‒ sako žmonių ambasados vadovė.

Ekspertė pataria stengtis miegoti 8 val. ir sveikai maitintis, vengti alkoholio ar didelį kofeino kiekį turinčių energetinių gėrimų ar kavos. Ji taip pat pabrėžia, kad svarbu neužsisklęsti savyje ir iškilusiomis problemomis ar susirūpinimais visada dalintis su artimiausiai žmonėmis ar kreiptis pagalbos į specialistus.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: