3 didžiausios baimės, trukdančios pakilti karjeros laiptais
Dažnai baimės gali mus stabdyti – jos mažina norą rizikuoti, pasinaudoti galimybėmis ir tikėti savo ateities sėkme, o juk būtent tai yra būtina norint tobulėti. Kokios 3 baimės labiausiai kiša koją, kylant karjeros laiptais ir ką daryti, kad jos mūsų nevaržytų?
„Baimės skatina galvoje susikurti įvairius scenarijus, kurie gali mus atbaidyti nuo pokyčių, iššūkių. Tam, kad galėtumėte išnaudoti visą savo potencialą, pirmiausia turite identifikuoti baimes, kurios jus stabdo ir stengtis surasti būdą kaip jas įveikti“, – pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.
1. Baimė suklysti
Su šia baime susiduria kiekvienas – juk dėl klaidų įprasta jausti gėdą, nusivylimą, nepasitenkinimą kaip pasirodėme prieš kitus žmones.
„Dėl baimės suklysti žmonės darbe dažnai atsisako įvairių iššūkių, pokyčių. Bijodami rizikuoti jie gali praleisti geras progas tobulėti, įgauti naujų įgūdžių – tai skatina tiek asmeninį, tiek profesinį augimą“, – teigia „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.
Ekspertė pastebi, kad ši baimė ne vienam pakiša koją kylant karjeros laiptais – žmonės dažnai atsisako imtis rizikingesnių projektų, viešai kalbėti, būti paaukštinti ir t.t.
2. Sėkmės baimė
Nors skamba paradoksaliai, tačiau nemažai žmonių bijo, jog jiems pasiseks.
„Patyrus sėkmę dažnai tenka žengti į nežinomą teritoriją, kurioje viskas gali pasikeisti: pavyzdžiui, gausite naujų atsakomybių, būsite paaukštintas ar pan. Tai gąsdina, todėl patogu likti ten, kur esame, savo komforto zonoje, o būtent tai ir trukdo“, ‒ sako E. Staniulionė.
E. Staniulionė priduria, kad: „sėkmės baimė mus stabdo ‒ bijome, kad pasiseks ir užkelsime kartelę kitiems savo darbams, kad gausime daugiau dėmesio ir atsakomybių, kurių nepavyks įgyvendinti“.
3. Pokyčių baimė
Natūralu, kad visi pokyčiai kelia baimę, kad ir kas tai bebūtų ‒ naujos atsakomybės, pareigos, komanda ir pan.
„Pripratę prie rutinos gyvename savo komforto zonoje ‒ net jei ji kartais nedžiugina. Visi pokyčiai keičia mūsų įprastą gyvenimo ritmą taip skatindami keistis ir mus pačius. Nors iš pradžių gali būti nelengva, pokyčiai skatina mus tobulėti, įgauti naujų patirčių ‒ tai ilgainiui padeda kilti karjeros laiptais“, ‒ sako žmonių ambasados vadovė.
Kaip įveikti šias baimes?
Greičiausiai, kad pilnai įveikti baimių nepavyks, tačiau stenkitės, kad jos kuo mažiau jums trukdytų.
„Pirma, neignoruokite savo baimių, o priešingai ‒ pripažinkite ir įsivardinkite jas. Antra, pabandykite suprasti, kaip jaučiatės kai bijote, kaip baimė mus riboja ir neleidžia judėti į priekį. Tai supratus bus lengviau žengti pirmą žingsnį kovoje su jomis“, ‒ sako E. Staniulionė.
Ekspertė priduria, kad: „Baimes įveiksite tik veikdami. Jei bijote imtis svarbių projektų, nes reikės prisiimti daugiau atsakomybės, viešai kalbėti, vadovauti ir pan., pasistenkite pradėti nuo mažesnių, saugesnių projektų. Tai padės įgauti daugiau pasitikėjimo savimi ‒ tada nenustokite skatinti patys save siekti daugiau“.