Vasarą darbo pokalbius „Bitė“ perkelia į kavines ir barus: per pusdienį – daugiau kaip 150 kandidatų

Darbo pokalbis | BITĖ

Vasarą darbo pokalbius „Bitė“ perkelia į Lietuvos kavines ir barus. Populiariose susibūrimo vietose didžiuosiuose Lietuvos miestuose įvairių sričių „Bitės“ vadovai kviečia kandidatus į lengvus darbo pokalbius. Gurkšnojant nealkoholinius gėrimus ar mėgaujantis kavos puodeliu, diskutuojama apie karjerą, kandidato lūkesčius, iš pirmų lūpų galima sužinoti, kokių savybių turintys žmonės „Bitėje“ pritampa lengviausiai.

„Šiandien esame išsiilgę bendravimo. Atėjus vasarai, norisi vis daugiau laiko praleisti ne namuose, mėgaujantis įprastais malonumais ir kito žmogaus draugija. Vis tik gyvenimas nestovi vietoje: žmonės ieško ir naujo karjeros iššūkio, ir siekia profesinių aukštumų, o bendrovės dairosi geriausių kandidatų. Tad mes ir pagalvojome, kodėl darbo pokalbių, kurie dažnam yra ir šiokio tokio streso šaltinis, neperkėlus ten, kur paprastai jaučiamės jaukiai ir laisvai – kavines ir barus“, – idėją pristato Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius.

Per pusdienį – beveik 150 kandidatų

„Jau pirmąją dieną, vos startavus projektui, sulaukėme daugiau kaip 150 registracijų į šiuos lengvus darbo pokalbius. Registracijai pakako nurodyti vardą, pavardę ir telefono numerį. Didžiulis kandidatų antplūdis ir pirmieji pokalbiai atskleidžia, kad tokie neįprasti, neformalūs susitikimai kandidatams patrauklūs: savo patirtį, tikslus ir motyvaciją tarsi bičiuliui prie baro jie atskleidžia lengviau“, – pasakoja Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

Artimiausiu metu „Bitė“ planuoja įdarbinti apie 70 skirtingų sričių specialistų, o šis neįprastas projektas, manoma, padės išsirinkti tinkamiausius kandidatus.

„Bitė“ šiuo metu ieško įvairių sričių specialistų – informacinių technologijų (IT) komanda, kurioje dirba per 100 žmonių, kviečia prisijungti didžiųjų duomenų (angl. big data) specialistus, Java programuotojus, testuotojus, „Oracle“ komandos vadovą ir kt. Taip pat ieškoma privačių ir verslo pardavimų specialistų įvairiuose šalies miestuose ir net dviejų „Bitės Profų“.

Pokalbiai apie karjerą – be jokių CV

Visi projekto darbo pokalbiai vyksta be įprastinių atrankos klausimų ir paprastai būtino tokių pokalbių atributo – gyvenimo aprašymo. Naujovę atspindi ir projekto pavadinimas – „ZERO CV“ (jokių gyvenimo aprašymų).

Projekto idėja gimė ieškant būdų kandidatams atskleisti vidinę „Bitės“ kultūrą ir parodyti, kuo jos darbuotojai gyvena kiekvieną dieną, kaip bendrauja, kaip kartu auga ir mokosi.

„Betarpiškas santykis tarp kolegų, „startuoliška“ kultūra, „plokščia“ bendrovės struktūra yra neatsiejamos „Bitės“ kultūros dalys. Vis tik įprastų darbo pokalbių metu ne visuomet pavyksta tą greitai perteikti, nes kandidatai neretai jaučiasi nejaukiai dėl darbo pokalbiams būdingos specifikos – tarsi turi save „parduoti“ būsimam darbdaviui. O štai tokio draugiško susitikimo metu bare pačiai „Bitei“ lengviau užmegzti ryšį su potencialiu darbuotoju, o kandidatai iš pirmų lūpų sužino tai, ko darbo skelbimuose niekuomet nerasi – tos laisvumo atmosferos, kurioje dirbame. Tą sunku kitaip perteikti, tą gali tik pajausti ir, manome, kavinė ar baras tam idealiai tinka“, – pasakoja E. Staniulionė.

Dėmesys vienam labiausiai krizės paveiktų sektorių

Darbo pokalbius baruose ir kavinėse visą vasarą vykdysianti „Bitė“ tokiu būdu nori išreikšti paramą ir vienam labiausiai ekonominių sunkumų paveiktų verslo sektorių.

„Barai ir kavinės vis dažniau tampa erdvėmis, kuriose susitinkama ne tik pailsėti, bet ir aptarti darbo reikalų, susipažinti su naujais verslo partneriais. Kviestis tokioje aplinkoje susitikti darbo įmonėje ieškančius kandidatus – puiki mintis: čia žmonės jaučiasi kur kas labiau atsipalaidavę nei biuro posėdžių salėje, todėl pokalbiai – kur kas nuoširdesni, tikresni. Mes – barų ir kavinių savininkai – labai sveikiname šią iniciatyvą dar ir dėl to, kad po sudėtingo karantino laikotarpio kiekvienas papildomas lankytojas yra svarbus“, – pasakoja Vidmantas Čičelis, baro „Local pub“ vadovas ir savininkas.

„Bitė“ visą vasarą vilniečius kviečia pasikalbėti į „Caffeine Roasters“ kavines, populiarius barus „Sanatorija“, „Local Pub“ ir kitus.

Taip apie karjerą kalbėti lengviau

Pasak „Bitės“ vadovo Prano Kuisio, bare ar kavinėje bendrauti lengviau dar ir dėl to, kad sukeičiami standartiniai darbuotojo ir darbdavio vaidmenys – kandidatas tarsi tampa klientu, o vadovas, stovintis už baro, draugu kiekvienam atėjusiam pasikalbėti.

„Mes kuriame ilgalaikius santykius su darbuotojais, pagrįstus atvirumu ir pasitikėjimu, todėl mums itin svarbu, kad kandidato asmeninės savybės atitiktų mūsų vertybes ir galėtume naują darbuotoją nuo pat pradžių sėkmingai įtraukti į komandą. O štai toks neformalus pokalbis gali kur kas geriau atskleisti žmogaus motyvaciją, gerąsias savybes, bendravimo įgūdžius nei puikūs įrašai popieriuje“, – tvirtina P. Kuisys.

„Bitė“ skiria nemažai investicijų darbuotojų įsitraukimo didinimui ir palaikymui. Bendrovės patirtis rodo, kad tokie darbuotojai ne tik geriau jaučiasi, tačiau ir lengviau siekia geresnių rezultatų.

Apie „Bitė Lietuva“
„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: