Švenčiame nacionalinę šuns dieną: išbandykite šunų „Tinderį“ ir meditaciją keturkojams

Šuns diena | BITĖ

Karantino metu, persikėlus dirbti į namus, pastebimai išaugo įsigyjamų šunų ir kačių skaičius. Nuo pernai metų pavasario iki dabar augintinių skaičius Lietuvoje išaugo beveik penktadaliu, rodo Gyvūnų augintinių registro duomenys. Lietuvoje švenčiamos šuns dienos proga „Bitės Profai“ dalinasi, kaip vis dar besitęsiančio karantino metu praskaidrinti keturkojų dienas.

„Karantino metu namus atrado nemažai ne tik veislynuose, bet ir gyvūnų prieglaudose gyvenančių keturkojų. Visgi šuns atsiradimas namuose siejasi ne tik su smagiais pasivaikščiojimais parke ir linksmais žaidimais. Svarbu nuolatinis keturkojo dresavimas, būtina užtikrinti ir jo užimtumą: ypač kai besitęsiančio karantino metu jums reikia dirbti ar užsiimti namų ruoša, nors augintinis svajoja apie žaidimus. Laimei, šioje vietoje jums į pagalbą ateina išmanūs sprendimai“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė.

Išmanusis – dresavimui ir bendravimui

Viena svarbiausių ir sunkiausių užduočių šunų šeimininkams – nuolatinė šuns dresūra. Juk ypač gyvenant bute, labai svarbu, kad jis netrukdytų aplink gyvenantiems kaimynams, o išvestas į lauką, žinotų, ką daryti galima, o ko – ne.

„Karantino metu susitikti su kinologais gali būti sudėtinga, tačiau šioje vietoje puikiai gelbėja šunų dresavimui skirtos programėlės, tokios kaip „Puppr“ („Android“ ir „iOS“). Prie kiekvienos komandos pateikiami instrukcijos vaizdo įrašai, kurie kur kas palengvina mokymo procesą. Visus dresūrai reikalingus įrankius, tarp kurių ir mygtuką, aktyvuojantį garsus, kuriuos jūsų augintis girdi stipriausiai, rasite ir lietuvių sukurtoje programėlėje „Dogo“ („Android“ ir „iOS“). Dresūros procese taip pat galėsite pasitikrinti išmoktas žinias – tą padaryti padės trumpos kontrolinės užduotys“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.

A. Adomaitytė priduria, kad turbūt kiekvienas šuns šeimininkas bent kartą yra svajojęs apie galimybę suprasti, ką reiškia augintinio lojimas. Tuo metu programėlės „Human-to-Dog-Translator“ („iOS“) kūrėjai tvirtina sukūrę tam sprendimą. „Tikėti tuo ar ne, palieku nuspręsti jums, tačiau programėlė išties smagi ir sukelianti gerų emocijų tiek jums, tiek įtariai į keistus garsus reaguojantiems augintiniams.“

Poilsiui – augintiniams skirti grojaraščiai

Karantinas stipriai pakeitė ne tik kasdienius mūsų įpročius, bet ir įprastą augintinių gyvenimą. Šunų šeimininkai susiduria su problema – augintiniai jau įprato visą dieną leisti kartu, todėl net ir trumpam palikus keturkojį vieną namuose, šis laikas jam gali tapti rimtu iššūkiu. Nuraminti šunį gali padėti specialiai jam sukurti muzikiniai takeliai.

„Youtube“ platformoje rasite daugybę vaizdo įrašų ir grojaraščių, skirtų gyvūnų poilsiui ir meditacijai. Vienas iš populiariausių kanalų – „Relax your dog“. Jei nenorite naudotis jau sukurtais muzikos takeliais, galite tokį sukurti patys. Užsukite į „Spotify“ puslapį gyvūnams https://pets.byspotify.com ir nurodykite, kokiam augintiniui skirtas šis grojaraštis. Tuomet pridėkite norimos muzikos, kuri nuramins ar kaip tik paskatins aktyviau judėti jūsų gyvūną“, – pasakoja A. Adomaitytė.

Tiesa, gyvūnų, kaip ir žmonių, emocinei sveikatai svarbus ir fizinis aktyvumas gryname ore. Todėl kuo dažniau išeikite kartu pasivaikščioti. O dienomis, kai būsite labai užsiėmę, išbandykite lietuvišką įrankį „Yoopies“. Jis padės surasti pagelbėti galinčių žmonių.

Dar svarstantiems apie augintinį – šunų „Tinderis“

Augintinis – svarbus įsipareigojimas visai šeimai, todėl būtina nusiteikti, jog reikės skirti pakankamai energijos ir laiko jo priežiūrai bei dresavimui. Geriau „išsibandyti“ save šuns savininko rolėje ir tuo pačiu padėti šunų prieglaudoje savanoriaujančiai bendruomenei galite išvesdami prieglaudose gyvenančius keturkojus pasivaikščioti.

„Augintiniai prieglaudose negauna pakankamai dėmesio, o mes galime padėti. Bene visos prieglaudos kviečia prisijungti prie keturkojų vedžiojimo – tam turėtumėte skirti bent valandą. Tai būdas padėti prieglaudos savanoriams ir pralinksminti šunis. Tuo pačiu ir patys aktyviau praleisite dieną bei praskaidrinsite kasdienybę“, – paaiškina A. Adomaitytė.

Jei jau apsisprendėte, kad norite įsigyti augintinį, jums gali padėti lietuvių sukurta išmani programėlė „GetPet“. Ji veikia populiarios pažinčių programėlės „Tinder“ principu – tik skirta pažintims tarp žmonių ir prieglaudose augančių gyvūnų. Iš daugybės nuotraukų ir šalia pateikto aprašymo, kaip augintinis atsidūrė prieglaudoje, galima išsirinkti labiausiai patinkantį šunį ir pakviesti jį į „pasimatymą“ – pavedžioti, susipažinti.

„Karantino metu žmonės daug noriau pasiima gyvūnus iš prieglaudų. Visgi tai ne visuomet atsakinga, nes pandemija baigsis, o gyvūnas yra įsipareigojimas ilgiems metams. Todėl prieš priimant šį sprendimą, kviečiu labai gerai pagalvoti“, – priduria „Bitės Profė“.

Daugiau apie tai, kaip išmaniosios technologijos gali padėti rūpintis savo augintinais, galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: