Ar sulankstomi telefonai pakeis telefonų rinką?

Pasaulinis sulankstomų telefonų krepšelis praėjusią savaitę pasipildė dar vienu, kompanijos „Samsung“ antruoju modeliu – „Galaxy Z Flip“. „Huawei“ ir „Motorola“ savo sulankstomus sprendimus pristatė jau anksčiau, todėl rinkoje šiuo metu turime jau keturis skirtingus sulankstomus telefonus, iš kurių vienas oficialiai parduodamas ir Lietuvoje. Kaip pastebi „Bitės Profai“, pamažu aiškėja kokiais privalumais šios kategorijos įrenginiai vilios vartotojus pamiršti tradicinius išmaniuosius. Matoma aiški tendencija, kad jų technologija bus plėtojama keliomis skirtingomis kryptimis.

Vienam bendram telefono dizainui ateina galas

„Šiuo metu pristatyti sulankstomi telefonai siunčia aiškų signalą – vienam bendram telefono dizainui, naudojamam dabar, ateina galas ir į išmaniųjų telefonų rinką sugrįžta skirtingų koncepcijų įrenginiai. Ateityje rinksimės iš labai skirtingų telefonų modelių, kurie greičiausiai skirsis ne tik savo forma, bet ir svarbiausiomis funkcijomis. Tai kiek primena šio amžiaus pradžią, kai rinkoje turėjome ne tik radikaliai skirtingų dydžių ir dizainų telefonų, bet ir dalis jų buvo pritaikyti labai specifiniams vartotojų poreikiams: vieni priminė labiau žaidimų pultelius ir buvo skirti žaisti, o kiti – daugiausia klausytis muzikos“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.

Pasak Karolio, vien žengdami pirmuosius žingsnis sulenkiami telefonai jau išsiskyrė į dvi skirtingas stovyklas: „vienoje barikadų pusėje stovi stilingi mažesnieji sulankstomi modeliai, tokie, kaip „Samsung Galaxy Z Flip“ ar „Motorala Razr“. Kitoje – įprasto dydžio telefonai, kaip „Samsung Galaxy Fold“ ar „Huawei Mate X“, virstantys į planšetinius kompiuterius. Sprendžiant iš kalbų, ateityje matysime dar kitokių šios technologijos panaudojimo būdų, tad sulankstomų telefonų stovyklų sąrašas, tikėtina – tik plėsis“, – sako K. Špiliauskas.

Pažangą stabdo ir sulenkimo mechanizmas

Pasirodę sulankstomi telefonai pasižymi gerais parametrais – galingais procesoriais, talpia atmintimi, aukštos kokybės kameromis. Vis tik šiuo metu nemažai telefono vietos dar užima ekrano sulenkimo mechanizmas, neleidžiantis įrenginių technologinio lygio kartelės kilstelėti dar aukščiau.

„Labai tikėtina, kad tobulėjant sulenkimo mechanizmui, jis mažės, o tai leis tokiuose įrenginiuose įtaisyti talpesnes baterijas ar visiškai nematytas naujas funkcijas, kurių dėl fizinių vietos apribojimų gamintojai šiandien yra priversti atsisakyti“, – teigia „Bitės Profas“.

Fotografavimo įpročius keičia jau šiandien

Nepaisant sulenkimo mechanizmo keliamų iššūkių, jau dabar šių telefonų gamintojai rado būtų kaip pakeisti kai kuriuos naudotojų įpročius. Labiausiai juntamas – fotografavimas. Visi iki šiol išleisti lankstomų telefonų modeliai vartotojams suteikia galimybę asmenukėms (angl. selfies) naudoti ne priekinę, bet galinę įrenginio kamerą. Tai leidžia išgauti geresnės kokybės kadrus, kas šiame vizualumo amžiuje – ypač svarbu.

„Priekinės telefonų kameros vartotojams dažniausiai suteikia mažiau galimybių nei nugarėlėje esančios – turi mažiau lęšių ar ne taip kokybiškai fiksuoja vaizdą sudėtingomis sąlygomis. Be abejo, niekas nedraudžia asmenukių fiksuoti galinėmis kameromis ir įprastuose telefonuose – tik tokiu atveju negalime matyti savęs ir tinkamai pozuoti. Sulankstomi telefonai šią problemą išsprendžia“, – aiškina K. Špiliauskas.

Pavyzdžiui, „Huawei Mate X“ susilenkia taip, kad telefono nugarėlėje, kur ir yra galingesnė kamera, atsiranda ekrano dalis. Tokiu būdu į save atsukę galinę kamerą, ekrane matome savo atvaizdą ir galime rasti labiausiai mums patinkantį, aukštos vaizdo kokybės kadrą. Kiti sulankstomų telefonų modeliai, pavyzdžiui, naujasis „Samsung Galaxy Z Flip“, nugarėlėje turi antrąjį ekraną, per kurį taip pat galime matyti į save atsuktos galinės kameros vaizdą. „Šis modelis turi ir kitų naujovių. Norint kokybiškai užfiksuoti „time-lapse“ tipo vaizdo klipą specialaus stovo neprireiks, pakaks pusiau atlenktą telefoną pastatyti ant stabilaus paviršaus. Tas pats galioja ir vaizdo skambučiams ar „Stories“ filmavimui – telefono rankose laikyti nebereikės. Be to, lankstomas ekranas leis fotografijų mėgėjams išgauti ir nematytus nuotraukų kampus.“

Turėti tokį telefoną yra tiesiog... smagu

„Sulankstomi telefonai yra išskirtiniai ir akį traukiantys vien todėl, kad tiesiog atrodo kitaip. Be to, tokie telefonai kaip „Motorola Razr“ ar „Samsung Galaxy Z Flip“ atsilenkia stilingai, o pokalbį leidžia užbaigti efektingai užlenkiant telefoną – visai kaip senais laikais su geldelės formos mobiliaisiais. Taip pat šie modeliai turi ir kitų smagių naudingų funkcijų. Pavyzdžiui, galite telefoną atsilenkti norimu kampu, pastatyti ant stalo ir ramiai žiūrėti vaizdo klipą. Kai kurios programėlės jau dabar perlenktą ekraną padalini į dvi dalis – viena rodo vaizdą, o kita valdiklius. Ši galimybė programėlių kūrėjams atriša rankas naujiems sprendimams“, – sako K. Špiliauskas.

Jei apie sulankstomus ar kitokius išmaniuosius telefonus norite sužinoti daugiau, pagalbos galite kreiptis „Bitės“ tinklapyje arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie galės suteikti išsamią konsultaciją. „Bitės Profai“ nemokamai aptarnauja visus klientus, nepriklausomai nuo jų naudojamo tinklo.

Apie „Bitė Lietuva“
„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: