Statistika: dažniausiai lietuviams kelionės netikėtai apkarsta vykstant į Turkiją ar Egiptą

Su atostogomis siejame tik pačias geriausias emocijas, tačiau kartais jas apkartina ir nemalonios patirtys. Kaip rodo „Bitės“ kelionių draudimo statistika, pagrindinis kelionių nuotaikos gadintojas – netikėtai užklupusios ligos. Pastarosios ypač aktualios vykstantiems į Turkiją ar Egiptą. Toliau rikiuojasi įvairios traumos bei į blogąją pusę pasikeitę skrydžių bendrovių planai.

Šį pavasarį net du iš trijų „Bitės“ klientų, apsidraudusių keliones ir besikreipusių dėl kompensacijos, patyrė nuostolius dėl ligos sugadintos kelionės. Antroje vietoje buvo įvairios traumos (lūžiai, sumušimai ir pan.), o trečioje atšauktos kelionės (pasikeitę skrydžių tvarkaraščiai, vėlavimai ir pan.).

„Nuo netikėtų susirgimų praktiškai neįmanoma apsisaugoti. O kas blogiausia jie ne tik apkartina kelionės nuotaiką, bet ir tuo pačiu gali gerokai patuštinti kišenę. Net ir pats paprasčiausias susirgimas gali atsieiti beveik tūkstantį eurų. Todėl įsibėgėjus atostogų metui dviem mėnesiams savo klientams siūlysime kelionių draudimo paslaugas išbandyti nemokamai“, – sako Arūnas Mickevičius, bendrovės „Bitė Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Kaip pastebi „Bitės“ kelionių draudimo partnerio „Compensa Vienna Insurance Group“ specialistai, dažniausiai medikų pagalbos prireikia turistams, vykstantiems į Turkiją ir Egiptą. Šiose šalyse dėl klimato kaitos, vandens kokybės ar neįprasto maisto keliautojus vargina žarnyno infekcijos ir įvairūs panašūs negalavimai.

„Dėl šių negalavimų skundžiasi ir į kitas šalis vykstantys turistai, tačiau kur kas rečiau. Be to, pastebime vieną nesmagią tendenciją – žarnyno infekcija dažniausiai užklumpa visus kartu keliaujančius asmenis. Tad iš anksto nuo to neapsidraudus, tokios kelionės kaina gali išaugti ir kelis kartus. Pavyzdžiui, Turkijoje net ir paprastas negalavimas – gerklės skausmas, viduriavimas ar temperatūra – gali atsieiti ir 800 eurų vienam asmeniui. Bendra mūsų statistika rodo, kad daugiau nei pusė turistų patiria kelionėse vienokių ar kitokių medicininių išlaidų“, –  sako Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas. 

Iki liepos 1 dienos „Bitės“ privatūs klientai, turintys mėnesinius planus ir aktyvavę kelionės draudimo paslaugą (internetu ar užsukę į bendrovės saloną), galės ja naudotis nemokamai du mėnesius. 

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: