Pirmą kartą Lietuvoje organizuojami „Metų CTO“ rinkimai: kviečiame teikti paraiškas

Metų CTO rinkimai | BITĖ

Šiandien startuoja pirmą kartą Lietuvoje organizuojami „Metų CTO“ rinkimai. Kviečiami dalyvauti vadovai, atsakingi už technologijų vystymą ir tobulinimą, IT, ryšių tinklus ir kt.

Metų CTO arba geriausias metų Lietuvos technologijų vadovas bus renkamas atsižvelgiant į reikšmingiausius metų projektus, pasiektus rezultatus, organizacijoje diegiamų inovacijų naudą bei paties CTO lyderystę organizacijoje.

Rinkimus inicijuoja telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ bei komunikacinis partneris – verslo naujienų portalas „Verslo žinios“.

„Kiekvienoje šiuolaikinėje organizacijoje CTO vaidmuo – strategiškai svarbus. CTO dalyvauja priimant svarbiausius verslo, organizacijos plėtros sprendimus, nes būtent technologijos ir efektyvus jų naudojimas tiesiogiai veikia ir finansinius rezultatus. Štai dėl ko svarbu plačiau pristatyti strateginę CTO reikšmę. Būtent to ir siekiame pirmą kartą rengiamais „Metų CTO“ rinkimais“, – įsitikinęs Gintas Butėnas, bendrovės „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius ir rinkimų komisijos pirmininkas.

'

Paraiškas rinkimams galima teikti iki liepos 31 d. Kandidatūras gali siūlyti pats technologijų vadovas, jo kolegos, darbuotojai.

Nugalėtojai bus apdovanoti rugsėjo 16-ąją vyksiančioje „Verslo žinių“ organizuojamoje konferencijoje „It’s simple“.

Daugiau informacijos apie registraciją rasite čia: https://verslodiskusija.vz.lt/it-is-simple/konkursas-metu-cto/

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti metų CTO?

Kiekvieną dieną auga technologijų versle svarba, didėja ir CTO įtaka, svarba tiek organizacijoje, tiek bendrai rinkoje. Kokios savybės būtinos šiuolaikiniam CTO?

„Viena svarbiausių savybių, kuria turi pasižymėti geras CTO – lyderystė, užtikrinanti sklandų komandos koordinavimą ir nuolatinį jos narių augimą. Juk daugėjant versle diegiamų inovacijų kiekiui, CTO turi gerai išmanyti daugelį verslo sričių. CTO kaip lyderio vedama komanda, kuri geba prisitaikyti prie nuolat besikeičiančio verslo ir aplinkos – sėkmingos organizacijos pagrindas“, – pasakoja dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos rektorius.

Anot Mindaugo Ubarto, informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“ vadovo, „verslams vis plačiau diegiant naujas technologijas, viena iš svarbiausių CTO užduočių – sujungti fizinę gamybą su skaitmenizacija, robotizacija. Tik taip verslas galės veikti kaip sklandus orkestas, o ne pavieniai muzikantai. Tikiu, kad metų CTO – vadovas, kuris yra puikus strategas, gebantis užtikrinti sklandžius verslo procesus, kurie pirmiausia yra verslui finansiškai naudingi, įgalinantys verslą augti“.

Gintautas Degutis, verslo portalo „Verslo žinios“ Technologijų skilties korespondentas teigia, kad viena svarbiausių savybių, kuria turi pasižymėti geras CTO – derybiniai įgūdžiai: „CTO turi būti ne tik kūrybiškas, bet ir sugebėti apginti savo idėjas, pagrįsti jų naudą verslui. Kitu atveju, be puikių CTO vadybinių ir derybinių įgūdžių, net ir geriausi projektai ar idėjos gali nepraeiti per finansinį „filtrą“.

Moterų įsitraukimo svarba – milžiniška

Europoje informacijos ir ryšių technologijų srityje (ICT) dirba vos 17 proc. moterų, o Lietuvoje – 25,4 proc., rodo Eurostato duomenys. Nors Lietuvoje šis skaičius yra šiek tiek didesnis, tai vis tiek reiškia, kad ir čia moterų įsitraukimas į technologijų pasaulį yra gana mažas.

„Technologijų sektoriui reikia talentų, kurie nori laužyti taisykles, kurti sprendimus įvairiausioms problemoms. Lytis, amžius, rasė, socialinis statusas tik padidina įvairovę nuomonių, žinių, patirčių, kurios leidžia sukurti pranašesnį produktą. Būtent todėl būtina į technologijų sektorių įtraukti kuo daugiau skirtingų žmonių“, – pasakoja Žydrūnė Vitaitė, projekto, skatinančio moteris rinktis technologijų sritį, „Women Go Tech“ bendraįkūrėja, „Eldes“ pardavimų vadovė.

Anot Ž. Vitaitės, „moterys retai renkasi technologijų specialybes, nes mokykloje informacijos apie technologijų specialybes vis dar mažoka, vyrauja įsitikinimai, kad tai yra vyriškos specialybės, o mokytojų gebėjimai naudotis ir sudominti technologinėmis naujovėmis bei ateities profesijomis vis dar riboti. Norint šią situaciją pakeisti, reikia suteikti daugiau informacijos apie karjeros perspektyvas, studijų kryptis, darbus, kuriuos galima dirbti technologijų srityje (t.y. ne tik programuoti), mentorystę ankstyvame karjeros etape – tai skatintų skirtingus studijų ir karjeros pasirinkimus. Prie edukacijos, technologijų specialybių „sureikšminimo“ prisideda ir organizuojami „Metų CTO“ rinkimai.


 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: