Nuotolinių Kalėdų belaukiant: 5 programėlės, kurios padės susikurti šventinę nuotaiką

Daugeliui didžiosios metų šventės šiemet bus kitokios – artimųjų veidus regėsime tik telefono ar kompiuterio ekrane. Nepaisant pasaulį krečiančios pandemijos, šventinę nuotaiką galime susikurti patys. Šiandien yra daugybė visiems prieinamų mobiliųjų programėlių, kurios gerokai palengvins pasiruošimą šventėms. O kurias iš jų išbandyti, pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

„Pirmąkart švenčių laukiame kitaip, o dalį artimųjų sutiksime tik virtualiai. Tai puiki proga išbandyti kiekvienam prieinamas programėles, kurios padės bent virtualiai suartėti su artimais žmonėmis ir susikurti šventinę nuotaiką. Pavyzdžiui, tradicinius ranka rašytus sveikinimus ir dovanų sąrašus pakeitus elektroniniais, o šalia šokoladinių advento kalendorių atradus ir virtualius, švenčių laukimą paversite daug įdomesniu“, – pasakoja „Bitės Profė” Lina Štrafėlaitė.

Virtualus advento kalendorius artimiausiems

Vienas pirmųjų ir svarbiausių Kalėdinių atributų yra advento kalendorius, kuris padeda mums skaičiuoti dienas, likusias iki didžiausių metų švenčių. Šiemet šventes pasitinkant nuotoliniu būdu, išnaudokime progą savo artimuosius nustebinti sukūrę jiems personalizuotą, virtualų advento kalendorių.

„Kasdien atverčiamas naujas advento kalendoriaus langelis leidžia greičiau pajusti šventinę nuotaiką. O išmanūs sprendimai padės sukurti unikalų virtualų advento kalendorių, kuriame galėsite įterpti nuotraukas, vaizdo ar balso įrašus, žinutes. Tai lengvai prieinamas ir nemokamas būdas kasdien nustebinti savo artimuosius”, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Personalizuotą Advento kalendorių galite susikurti tokiose programėlėse, kaip „MyAdvent“ („Android“ ir „iOS“) ar internetinėje svetainėje www.adventmyfriend.com.

Virtualus pokalbis su Kalėdų seneliu

Vaikų šventinis laukimas neįsivaizduojamas be Kalėdų Senelio, tačiau šiemet dėl pandemijos jie greičiausiai Senelio nesutiks nei mokykloje, nei darželyje. Visgi išsaugoti šventinę nuotaiką mažiesiems gali padėti išmaniosios programėlės.

„Jei vaikai nepaliaujamai kalba apie Kalėdų senelį, pasiūlykite jiems patiems su juo pasikalbėti. Tam skirtoje programėlėje „Message from Santa“ („Android“ ir „iOS“) užpildę trumpą anketą, įvedę vaiko amžių ir pomėgius, netrukus sulauksite Kalėdų Senelio skambučio. Jis, neabejotinai, sugrąžins vaikams tikėjimą Kalėdų stebuklais. Tiesa, atkreipkite dėmesį, kad Kalėdų Senelis bendrauja anglų kalba, todėl tėveliams gali prireikti jo žodžius išversti“, – pasakoja L. Štrafėlaitė.

Kitas būdas sugrąžinti vaikams tiek šventinę nuotaiką, tiek tikėjimą, kad dovanas po eglute tikrai palieka Kalėdų senelis – programėlė „Catch Santa in My House“ („Android“). Savo darytoje nuotraukoje galėsite įterpti vieną iš daugelio Kalėdų Senelio atvaizdų. O vaikai, išvydę, kad Senelis tikrai lankėsi jų namuose, nebeturės pagrindo juo abejoti.

Išmanus atvirukas – tarsi ranka rašytas

Kokios Kalėdos be gausybės sveikinimų ir atvirukų? Net ir būdami namuose galite pasveikinti artimuosius ar draugus kūrybiškai, nusiunčiant jiems virtualų atviruką su savo ar draugų atvaizdu.

„Kadangi šįmet dėl pandemijos ne visiems pavyks aplankyti giminaičius ar draugus, ypač gyvenančius užsienyje, puiki proga juos pradžiuginti išsiunčiant išmanų atviruką. Tam skirtos programėlės patogios, lengvai naudojamos ir interaktyvios. Todėl ne tik greičiau sukursite virtualų sveikinimą, bet ir efektyviau pasidalinsite geromis emocijomis. O tai šventiniu laikotarpiu yra vienas svarbiausių akcentų“, – sako „Bitės Profė“.

Programėlė „ElfYourself“ („Android“ ir „iOS“) padės sukurti animuotą vaizdo sveikinimą. Jums tereiks įkelti nuotrauką ir programėlė ją įmontuos į vaizdo įrašą, kuriame šoksite apsirengęs elfo drabužiais. Na, o išsiilgusiems sveikinimų rašymo ranka patiks „Felt“ („iOS“). Programėlėje sveikinimo tekstą galima ranka užrašyti išmaniojo telefono ekrane, įkomponuoti į pasirinktą atviruką ir išsiųsti.

Daugiau informacijos apie išmaniąsias programėlės galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: