Išmanių namų ateitis: nuo kalbančių veidrodžių iki jums skambinančių mylimų augintinių

Las Vegase (JAV) vykstanti viena didžiausių technologijų parodų „CES“ kasmet stebina pačiais inovatyviausiais išmaniais sprendimais, kurie vienokia ar kitokia forma vėliau atsiduria ir daugelio mūsų namuose. Šiemet parodos dalyviai atnaujinti namus siūlo kalbančiais veidrodžiais, įrenginiais, skirtais bendrauti su keturkojais, tvarkingai lankstyti drabužius, lempomis, gebančiomis infraraudonaisiais spinduliais skleisti internetą, ir spynomis be raktų.

„Savo klientams nuolat ieškome išmanių sprendimų, kurie padėtų palengvinti jų gyvenimą, todėl kaskart su nekantrumu laukiame „CES“ parodos. Šiemet pastebime tendenciją, kad atsiranda vis daugiau išmanių sprendimų namams, kuriuose atsispindi daiktų interneto, dirbtinio intelekto ir virtualių asistentų technologijos. 

Svarbiausia – tai nėra tolima ateitis, nemaža dalis parodoje parodytų sprendimų vėliau randa vietą mūsų gyvenime. Pavyzdžiui, išmanieji siurbliai ar vaizdo kameros kažkada atrodė lyg fantastinių filmų rekvizitas, tačiau šiandien daugelis mūsų jau neįsivaizduoja gyvenimo be jų“, – sako „Bitės“ atstovas Egidijus Adomkaitis ir dalijasi šešiais naujais išmanių namų sprendimais, pristatytais „CES“ parodoje.

Išmanusis veidrodis, bendraujantis su jumis ir valdantis namus

„Išmanius sprendimus namams kurianti bendrovė „Kohler“ „CES“ parodoje pristatė naujausią savo produktų liniją – „Kohler Konnect.“ Joje vienas įdomiausių produktų yra iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantis „Verdera“ veidrodis. Tačiau iš tiesų jis turi daug išmanių funkcijų. Naudodami „Amazon Alexa“ virtualų asistentą, galite paliepti veidrodžiui paskaityti jums dienos naujienas, pareguliuoti veidrodžio apšvietimą ar bendrauti su kitais išmaniais įrenginiais. Pavyzdžiui, paprašyti išmanaus vandens maišytuvo įpilti lygiai tiek vandens, kiek reikia išsivirti makaronams, ar paleisti vandenį į vonią ir sustabdyti automatiškai, jai prisipildžius“, – pasakoja E. Adomkaitis.

Įrenginiai, skirti bendrauti su keturkojais, nesant namuose

Bendrovė „Petcube“ kuria įvairius sprendimus, leidžiančius per atstumą bendrauti gyvūnams ir jų šeimininkams. Iki šiol įmonės klientai galėjo nusipirkti kubo formos išmanųjį įrenginį namams, per kurį galėjo stebėti, ką veikia namuose vienas likęs augintinis ar net pažaisti su juo. „CES“ parodoje „Petcube“ žengė žingsnį į priekį – naudodamas dirbtinį intelektą, įrenginys galės nustatyti, kada gyvūnas žiūri į kameros objektyvą, ir šis pats pradės vaizdo skambutį su šeimininku. Tuomet jau žmogus galės pats pasirinkti, ar nori pabendrauti su keturkoju.

Dirbtinis intelektas – saugesniems namams

Dirbtinio intelekto tendencija keliasi ir į namų saugumo sritį. E. Adomkaitis pastebi, kad dar šiemet išmanios belaidės stebėjimo sistemos taps gudresnės bei tiksliau atpažins vagis: „Jau kurį laiką savo klientams siūlome didžiausio išmanių kamerų namams gamintojo „Arlo“ įrenginius, kuriuos lietuviai spėjo pamėgti. Bendrovė „CES“ parodoje pristatė šiemet kameras pasieksiančius atnaujinimus, kurie leis jaustis dar saugiau. Dabar kameros gali įsijungti užfiksavusios judesį, o po atnaujinimo dirbtinis intelektas nuspręs, ar judesį sukelia gyvūnas, ar žmogus. Jei pastarasis, kamera iškart atsiųs užfiksuotą vaizdą į savininko telefoną ir pasiūlys įjungti signalizaciją ar iškviesti saugumo tarnybas.“

Išmanioji lempa ir šviesai, ir internetui
 
„Kaip alternatyva „Wi-Fi“ bevieliam internetui yra technologija „Li-Fi“, kuri naudoja infraraudonuosius spindulius interneto teikimui be jokių papildomų laidų ar maršrutizatorių. Šios technologijos pagrindu gimė išmani lempa „MyLiFi“, kuri ne tik šviečia, bet ir skleidžia interneto ryšį. Kadangi įprastas kompiuteris nesupranta infraraudonųjų spindulių, tereikia prie jo prijungti nedidelį priedą, kuris šį trūkumą ištaisys. Nors šiuo metu „Li-Fi“ bevielio interneto apimamas plotas gana nedidelis, ateityje galima tikėtis, kad tokiomis lempomis galėsime ne tik apšviesti, bet ir aprūpinti internetu visus namus ar biurus“, – teigia  E. Adomkaitis.

Ateitis – be raktų?

„Nest x Yale“ išmanioji spyna leidžia visiškai atsisakyti namų raktų, kuriuos keičia telefonas arba pačioje spynoje įtaisytas liečiamas ekranas. Šis išmanus sprendimas turi begalę privalumų prieš raktus – nereikia jaudintis, jei pametėte ar nerandate raktų, ar uždarėte duris, galite stebėti, kas ir kada įeina bei išeina iš namų, trumpam atidaryti duris nuotoliniu būdu ar sukurti slaptažodžius draugams“, – sako E. Adomkaitis.

Neturite laiko lankstyti drabužių? Palikite tai lankstymo draugui

„Bitės Profas“ pastebi, kad dar viena išmanių namų kryptis „CES“ parodoje – įvairūs išmanieji pagalbininkai, padedantys išvengti nuobodžių buities darbų: „Pavyzdžiui, parodoje pristatytas „FoldiMate“ įrenginys, kurio užduotis labai paprasta – tvarkingai sudėti skalbinius. Į įrenginį po vieną dedate savo drabužius, ir jis juos greitai sulanksto. Tiesa, preciziškai sulankstytus rūbus į spintą susidėti kol kas turėsime patys, bet tam turėsime daugiau laiko – „FoldiMate“ per keturias minutes sulankstys iki 40 drabužių.“

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: