„Bitės“ su partneriais vystomas pirmasis regione išmanusis vandentiekis pelnė „Metų išmanaus sprendimo“ apdovanojimą

„Vilniaus vandenų“ kartu su partneriais „Navitus LT“ ir „Bitė Lietuva“ diegiamas išmanusis vandentiekis šiandien pelnė „Metų išmaniojo sprendimo“ apdovanojimą Lietuvos verslo konfederacijos organizuotuose apdovanojimuose. Bendrovės pirmosios regione diegia tokio lygio technologinį sprendimą.

Visas sprendimas – suprojektuotas ir surenkamas Lietuvoje. „Vilniaus vandenys“ į daiktų interneto tinklą jungia daugiau kaip 8 tūkst. pastatų įvadinių šalto vandens skaitiklių ir nuotoliniu būdu seka jų rodmenis. Tam pirmą kartą Baltijos šalyse, Lenkijoje ir kitose regiono šalyse panaudota nauja siaurajuosčio daiktų interneto (angl. Narrowband Internet of Things – NB-IoT) technologija.

„Lengviname savo klientų gyvenimą bei darbą išmaniais sprendimais, tad džiaugiamės, kad Lietuvos verslo ir mokslo bendruomenė teigiamai įvertino šį „Vilniaus vandenų“, „Navitus LT“ ir „Bitės“ technologinį sprendimą“, – pasakoja Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius.

Išmanusis vandentiekis leidžia greičiau pastebėti ir likviduoti avarijas vandentiekio tinkluose, nes operatyviai fiksuojamas staigiai padidėjusio vandens sunaudojimas. Taip pat nauja technologija leidžia išmaniau valdyti tinklą – sumažinsime vandens nuostolius ir atsakingiau naudoti gamtos išteklius.

Regione dar visiškai nauja NB-IoT technologija leis duomenis iš vandentiekio tinklo mobiliuoju ryšiu perduoti metų metus. Naujas, didele skvarba pasižymintis sprendimas sklandžiai veikia net ir nepatogiose vietose, ten, kur ir yra vandens skaitikliai – painiuose šulinių labirintuose, giliai po žeme.

„Daiktų interneto plėtra gali tapti viena kertinių telekomunikacijų sektoriaus augimo priežasčių ateityje, tad pirmaujančios sektoriaus įmonės šioje srityje investuoja jau dabar. Prognozuojama, kad jau 2025 metais pasaulyje veiks 5 mlrd. prie mobiliojo ryšio tinklų prijungtų įrenginių – beveik penkiskart daugiau nei pernai“, – sako P. Kuisys.

„Bitė“ yra pirmasis mobiliojo ryšio operatorius Lietuvoje ir visame regione, kurio tinkle veikia realus komercinis NB-IoT sprendimas.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: