5 naujausios programėlės, kurias turi išmėginti šį vasarį

2019.
02.01

Vasaris – trumpiausias metų mėnuo, bet net ir jo metu knieti atrasti ar išbandyti naujus dalykus. Ne išimtis ir išmanieji telefonai, kuriems nuolat kuriamos bei išleidžiamos naujos programėlės. Arba dar dažniau atnaujinamos jau išleistos bei naudojamos programėlės. Tačiau kurias pasirinkti? Mėnesis – trumpas, tad išbandyti norisi tik verčiausias dėmesio. Laimei, „Bitės Profai“ užbėgo šiai dilemai už akių ir atrinko penkias naujas ar neseniai atnaujintas programėles, kurias verta išbandyti šį vasarį.   

„Dažnai pasitaiko, kad vos pasirodžiusios programėlės dar nėra iki galo išbaigtos, ar neatlieka savo funkcijų, kaip buvo numatyta. Tačiau laikas bėga, jų kūrėjai nemiega ir galiausiai patobulina jas tiek, kad tikrai verta suteikti joms antrą šansą. Taip pat yra daug programėlių, kuriomis naudojamės iš įpratimo, tačiau net nepagalvojame, kad jau atsirado tas pačias funkcijas dar geriau ar paprasčiau atliekančios programėlės, tad kaip laiku sužinoti apie jas? Yra keli būdai: nuolat sekti naujienas, atnaujinimus programėlių parduotuvėse arba... skaityti toliau ir išmėginti tai, kas atsidūrė šio mėnesio sąraše“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone ir dalinasi penkiomis naujausiomis ar neseniai atnaujintomis programėlėmis, kurias verta išbandyti.

1. Mėnesio palengvinimas

Programėlė: „Typing Hero Text Expander“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Pasak M. Vrubliausko, kartais telefonu naudojiesi metų metus ir net nesusimąstai, kad gali efektyviai palengvinti ar paspartinti kai kuriuos dalykus: „Einu lažybų, kad momentai, kai reikia kažkam greitai telefonu surašyti ilgesnius tekstus ar iš naujo suvesti savo duomenis ne juokais įgrįsta. Ką daryti? Kentėti! Juokauju. Yra ir paprastesnis būdas: atsisiųsti programėlę „Typing Hero Text Expander“. Ji leis pasidaryti specialius trumpinius, kuriuos įvedus automatiškai įsirašys jūsų pilnas el. pašto adresas arba ilgesni sakiniai, žodžiai ar tam tikra informacija. Pavyzdžiui, parašau „elpast“ ir vietoje šio trumpinio iš karto iššoka pilnas adresas. O jei noriu grupei žmonių išsiųsti tą pačią žinutę, bet vargina jos kopijavimas, galima po sutrumpinimu „svarbzin“ pakišti visą tekstą. Bet tai tik pavyzdžiai, nes programėlė visiškai atriša rankas individualiems eksperimentams su sutrumpinimais!“

2. Mėnesio atradimas

Programėlė: „Life Hacks“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Kai nori vertingų patarimų, pasak M. Vrubliausko, ieškai jų internete arba klausi draugų, bet atsisiuntus vieną programėlę visi šie patarimai patys pasieks jus kasdien: „Programėlė „Life Hacks“ įdomi tuo, kad paprasta ir patrauklia forma pateikia savo naudotojui pačius įvairiausius patarimus, kaip kažką padaryti geriau ar paprasčiau. Patarimai apima visas sritis nuo pinigų taupymo ar, pavyzdžiui, fotografavimo iki kelionių, meistravimo ar mokymosi gudrybių. Taip pat džiugina tai, kad visi patarimai pateikiami patrauklia ir šiuolaikiška forma bei yra nuolat atnaujinami. Galima netgi nusistatyti, kad kiekvieną dieną programėlė pati atkreiptų jūsų dėmesį į naujausius patarimus.“

3. Mėnesio gudrybė

Programėlė: „Magisto Video Editor & Maker“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Šiandien visi socialiniuose tinkluose gausiai dalinasi savo nuotraukomis, o prieš tai, dažnu atveju, jas ir įvairiai apdoroja. O kodėl to paties nepadarius ir su vaizdo įrašais? Dažnai žmones sustabdo tai, kad reikia kur kas ilgiau prie tokio turinio gamybos sėdėti ir net tokiu atveju rezultatas ne visuomet prilygsta lūkesčiams. Bet išbandykite „Magisto Video Editor & Maker“! Čia tereikės pasirinkti vaizdo įrašo tipą – nuo gimtadienio iki reklamos – ir pasirinkti pačius vaizdo įrašus ar nuotraukas, iš kurių norisi sumontuoti svajonių klipą. Ir viskas. Visa kita už jus padarys programėlės dirbtinis intelektas, kuris pagal nurodytą vaizdo įrašo tipą ir patį turinį sudėlios optimaliausią klipą su atitinkamais efektais bei perėjimais. Taip pat programėlė turi savo žinomų ir skambių dainų katalogą, tad vaizdo įrašo fonui galima pasirinkti tinkamą muziką“, – teigia M. Vrubliauskas.

4. Mėnesio kinomanų džiaugsmas

Programėlė: „Letterboxd“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

M. Vrubliausko teigimu, daugelis mėgsta žiūrėti filmus ir serialus, bet kartais ima ir pritrūksta patogios platformos, kur galima būtų susižymėti, ką žiūrėjai ir paieškoti mūsų norus atitinkančių rekomendacijų.

„Būna, kad pasižiūri gerą filmą, bet niekaip negali prisiminti jo pavadinimo. Arba pabaigei gerą serialą ir nori ko nors panašaus, bet nežinai, kur ieškoti. Taip, gyvenimą stipriai palengvina svetainė ir programėlė „imdb.com“, bet ką daryti, jei norisi ko nors paprastesnio ir intuityvesnio? Atsakymas – programėlė „Letterboxd“. Ja labai patogu naudotis, o joje susižymėti visus matytus bei įvertintus filmus ar serialus – dar lengviau. Be to, jei kartais prisikaupia nemaža nuomonė apie matytą filmą ar serialą, čia galima lengvai ją išreikšti apžvalgos pavidalu ir pasidalinti su kitais. Taip pat prieš kažką žiūrint labai patogu peržiūrėti kitų nuomones ir greičiau apsispręsti.“

5. Mėnesio žaidimas

Programėlė: „Alto‘s Odyssey“

Platforma: visos

Kaina: „Android“ – nemokama, „iOS“ – 5,49 Eur

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Susirasti neįpareigojantį, bet tuo pat metu ir gražų bei smagų žaidimą išmaniajam telefonui gali būti nemenka užduotis. Vien todėl, kad jų kasdien išleidžiama tiek, jog galėtum bandyti visą savaitę ir pamatytum, jog per tą laiką jų atsirado dar tiek pat. Bet jei reikėtų rekomenduoti vieną, tai būtų „Alto‘s Odyssey“. Vien todėl, kad žaidimai mobiliesiems retokai susilaukia antrų dalių, o šis žaidimas – itin sėkmingo „Alto‘s Adventure“ tęsinys. Pirmoje dalyje valdėme per stilizuotus kalnus šliuožiantį snieglentininką, o šioje – tą patį veikėją, bet šliuožiantį per saulėtus smėlynus. Kol už lango vis dar žiema, tokia būsimų vasaros vaizdų karuselė visai vilioja, ar ne?“ – sako M. Vrubliauskas.

 

Galiausiai, kaip teigia M. Vrubliauskas, jei norėsite sužinoti, kurios programėlės ar žaidimai šiuo metu yra naujausi ar populiariausi, bet kada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančius „Bitės Profus“ ir jie visuomet jums patars.

2019.
08.20

„Bitės“ salonuose nuo šiol bus galima išbandyti žinomiausių šalies startuolių produktus

Išmaniuosius sprendimus kurianti „Bitė Lietuva“ pristato dar vieną naujovę – nuo šiol jos išmaniųjų salonų lankytojai galės išbandyti žinomiausių Lietuvos startuolių sukurtas inovacijas. Taip bendrovė siekia palengvinti klientams pažintį su pasaulyje jau žinomais Lietuvos inovatorių darbais ir padėti šalies gyventojams juos išmėginti patiems. Pirmasis produktas – pasaulinio susidomėjimo sulaukęs išmanusis sveiko maisto ir gėrimų trintuvas MILLO, kurį „Bitės“ salonuose pirmiesiems galima išbandyti jau šiandien dar prieš prasidedant jo prekybai kitąmet.

Skaityti plačiau
2019.
08.14

Pirmasis garso įrašas pasaulyje: kaip garsas veikia ir atrodo šiandien

Prieš 142 metus amerikiečių mokslininkas ir išradėjas Tomas Edisonas sukūrė pirmuosius, tuomet visiškai neįtikėtino ir pasaulį nustebinusio išradimo, prototipus. Fonografu pavadintas prietaisas galėjo ne tik įrašyti garsą, bet ir jį netrukus atkurti. Tai puikiai mums pažįstamo įrenginio – gramofono – pirmtakas. Minėdami šią sukaktį „Bitės Profai“ pasakoja, kaip naujos garso įrašų formos mūsų gyvenimą praturtina ir palengvina šiandien.

 

Skaityti plačiau
2019.
08.08

Spėlionėms atėjo galas: net du nauji „Samsung“ telefonai ir 5 svarbiausi faktai apie juos

Šiąnakt kompanija „Samsung“ Niujorke oficialiai pristatė net ne vieną, o du naujausius savo įrenginius – išmaniuosius telefonus „Samsung Galaxy Note 10“ ir „Samsung Galaxy Note 10+“. Telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ klientai juos užsisakyti gali jau nuo šiandien. 256GB vidinės atminties „Galaxy Note 10“ bus dviejų spalvų – „Švytinčios pašvaistės“ bei „Švytinčios juodos“ – ir kainuos 959 Eur. Tuo metu norintys telefono „Galaxy Note 10+“, galės rinktis iš 256 GB ir 512 GB vidinės atminties modelių. 256 GB atminties modelis kainuos 1109 Eur, o 512 GB – 1209 Eur. Išankstinė prekyba šiais telefonais vyks iki rugpjūčio 22 d. vidurnakčio, o nuo 23 d. įvyks oficiali prekybos pradžia. O kol jos laukiame, „Bitės Profai“ dalinasi 5 svarbiausiais faktais apie šiuos telefonus.

Skaityti plačiau
2019.
08.06

„Samsung“ naujiena pasirodys rytoj: 10 faktų apie jau pažįstamą telefonų seriją

Visiems gandams netrukus ateis galas: „Samsung“ jau rytoj atskleis pasauliui naujausią savo produktą arba produktus. Kol kas oficialiai neskelbiama, kas konkrečiai tai bus, tačiau jau žinoma, kad laukti liko nedaug – oficialus įrenginio pristatymas vyks trečiadienį, rugpjūčio 7 d. Niujorke. O kol laukiame naujienų, norime atsigręžti į vartotojų pasitikėjimą jau užsitikrinusius „Samsung“ senbuvius. Todėl „Bitės Profai“ dalinasi 10 įdomiausių faktų apie itin populiarios „Samsung Galaxy Note“ serijos išmaniuosius telefonus.

Skaityti plačiau
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus.
Gaukite BITĖS pasiūlymą

Gaukite BITĖS pasiūlymą

+370
Užpildydamas formą sutinku, kad BITĖ susisiektų su manimi dėl šio pasiūlymo ar pateiktų kitus savo prekių ar paslaugų pasiūlymus.
Serverio klaida, pabandykite dar kartą vėliau.

Ačiū

Jūsų duomenys sėkmingai priimti.
Susisieksime su jumis netrukus.