5 naujausios programėlės, kurias turi išmėginti šį vasarį

2019.
02.01

Vasaris – trumpiausias metų mėnuo, bet net ir jo metu knieti atrasti ar išbandyti naujus dalykus. Ne išimtis ir išmanieji telefonai, kuriems nuolat kuriamos bei išleidžiamos naujos programėlės. Arba dar dažniau atnaujinamos jau išleistos bei naudojamos programėlės. Tačiau kurias pasirinkti? Mėnesis – trumpas, tad išbandyti norisi tik verčiausias dėmesio. Laimei, „Bitės Profai“ užbėgo šiai dilemai už akių ir atrinko penkias naujas ar neseniai atnaujintas programėles, kurias verta išbandyti šį vasarį.   

„Dažnai pasitaiko, kad vos pasirodžiusios programėlės dar nėra iki galo išbaigtos, ar neatlieka savo funkcijų, kaip buvo numatyta. Tačiau laikas bėga, jų kūrėjai nemiega ir galiausiai patobulina jas tiek, kad tikrai verta suteikti joms antrą šansą. Taip pat yra daug programėlių, kuriomis naudojamės iš įpratimo, tačiau net nepagalvojame, kad jau atsirado tas pačias funkcijas dar geriau ar paprasčiau atliekančios programėlės, tad kaip laiku sužinoti apie jas? Yra keli būdai: nuolat sekti naujienas, atnaujinimus programėlių parduotuvėse arba... skaityti toliau ir išmėginti tai, kas atsidūrė šio mėnesio sąraše“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone ir dalinasi penkiomis naujausiomis ar neseniai atnaujintomis programėlėmis, kurias verta išbandyti.

1. Mėnesio palengvinimas

Programėlė: „Typing Hero Text Expander“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Pasak M. Vrubliausko, kartais telefonu naudojiesi metų metus ir net nesusimąstai, kad gali efektyviai palengvinti ar paspartinti kai kuriuos dalykus: „Einu lažybų, kad momentai, kai reikia kažkam greitai telefonu surašyti ilgesnius tekstus ar iš naujo suvesti savo duomenis ne juokais įgrįsta. Ką daryti? Kentėti! Juokauju. Yra ir paprastesnis būdas: atsisiųsti programėlę „Typing Hero Text Expander“. Ji leis pasidaryti specialius trumpinius, kuriuos įvedus automatiškai įsirašys jūsų pilnas el. pašto adresas arba ilgesni sakiniai, žodžiai ar tam tikra informacija. Pavyzdžiui, parašau „elpast“ ir vietoje šio trumpinio iš karto iššoka pilnas adresas. O jei noriu grupei žmonių išsiųsti tą pačią žinutę, bet vargina jos kopijavimas, galima po sutrumpinimu „svarbzin“ pakišti visą tekstą. Bet tai tik pavyzdžiai, nes programėlė visiškai atriša rankas individualiems eksperimentams su sutrumpinimais!“

2. Mėnesio atradimas

Programėlė: „Life Hacks“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Kai nori vertingų patarimų, pasak M. Vrubliausko, ieškai jų internete arba klausi draugų, bet atsisiuntus vieną programėlę visi šie patarimai patys pasieks jus kasdien: „Programėlė „Life Hacks“ įdomi tuo, kad paprasta ir patrauklia forma pateikia savo naudotojui pačius įvairiausius patarimus, kaip kažką padaryti geriau ar paprasčiau. Patarimai apima visas sritis nuo pinigų taupymo ar, pavyzdžiui, fotografavimo iki kelionių, meistravimo ar mokymosi gudrybių. Taip pat džiugina tai, kad visi patarimai pateikiami patrauklia ir šiuolaikiška forma bei yra nuolat atnaujinami. Galima netgi nusistatyti, kad kiekvieną dieną programėlė pati atkreiptų jūsų dėmesį į naujausius patarimus.“

3. Mėnesio gudrybė

Programėlė: „Magisto Video Editor & Maker“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Šiandien visi socialiniuose tinkluose gausiai dalinasi savo nuotraukomis, o prieš tai, dažnu atveju, jas ir įvairiai apdoroja. O kodėl to paties nepadarius ir su vaizdo įrašais? Dažnai žmones sustabdo tai, kad reikia kur kas ilgiau prie tokio turinio gamybos sėdėti ir net tokiu atveju rezultatas ne visuomet prilygsta lūkesčiams. Bet išbandykite „Magisto Video Editor & Maker“! Čia tereikės pasirinkti vaizdo įrašo tipą – nuo gimtadienio iki reklamos – ir pasirinkti pačius vaizdo įrašus ar nuotraukas, iš kurių norisi sumontuoti svajonių klipą. Ir viskas. Visa kita už jus padarys programėlės dirbtinis intelektas, kuris pagal nurodytą vaizdo įrašo tipą ir patį turinį sudėlios optimaliausią klipą su atitinkamais efektais bei perėjimais. Taip pat programėlė turi savo žinomų ir skambių dainų katalogą, tad vaizdo įrašo fonui galima pasirinkti tinkamą muziką“, – teigia M. Vrubliauskas.

4. Mėnesio kinomanų džiaugsmas

Programėlė: „Letterboxd“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

M. Vrubliausko teigimu, daugelis mėgsta žiūrėti filmus ir serialus, bet kartais ima ir pritrūksta patogios platformos, kur galima būtų susižymėti, ką žiūrėjai ir paieškoti mūsų norus atitinkančių rekomendacijų.

„Būna, kad pasižiūri gerą filmą, bet niekaip negali prisiminti jo pavadinimo. Arba pabaigei gerą serialą ir nori ko nors panašaus, bet nežinai, kur ieškoti. Taip, gyvenimą stipriai palengvina svetainė ir programėlė „imdb.com“, bet ką daryti, jei norisi ko nors paprastesnio ir intuityvesnio? Atsakymas – programėlė „Letterboxd“. Ja labai patogu naudotis, o joje susižymėti visus matytus bei įvertintus filmus ar serialus – dar lengviau. Be to, jei kartais prisikaupia nemaža nuomonė apie matytą filmą ar serialą, čia galima lengvai ją išreikšti apžvalgos pavidalu ir pasidalinti su kitais. Taip pat prieš kažką žiūrint labai patogu peržiūrėti kitų nuomones ir greičiau apsispręsti.“

5. Mėnesio žaidimas

Programėlė: „Alto‘s Odyssey“

Platforma: visos

Kaina: „Android“ – nemokama, „iOS“ – 5,49 Eur

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Susirasti neįpareigojantį, bet tuo pat metu ir gražų bei smagų žaidimą išmaniajam telefonui gali būti nemenka užduotis. Vien todėl, kad jų kasdien išleidžiama tiek, jog galėtum bandyti visą savaitę ir pamatytum, jog per tą laiką jų atsirado dar tiek pat. Bet jei reikėtų rekomenduoti vieną, tai būtų „Alto‘s Odyssey“. Vien todėl, kad žaidimai mobiliesiems retokai susilaukia antrų dalių, o šis žaidimas – itin sėkmingo „Alto‘s Adventure“ tęsinys. Pirmoje dalyje valdėme per stilizuotus kalnus šliuožiantį snieglentininką, o šioje – tą patį veikėją, bet šliuožiantį per saulėtus smėlynus. Kol už lango vis dar žiema, tokia būsimų vasaros vaizdų karuselė visai vilioja, ar ne?“ – sako M. Vrubliauskas.

 

Galiausiai, kaip teigia M. Vrubliauskas, jei norėsite sužinoti, kurios programėlės ar žaidimai šiuo metu yra naujausi ar populiariausi, bet kada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančius „Bitės Profus“ ir jie visuomet jums patars.

2019.
02.14

Išmanus telefonas Valentino dienos pasimatyme: draugas ar priešas?

Valentino diena dažnai siejama su rožėmis, saldainiais ir romantiškomis vakarienėmis. Tai – žanro klasika. Tačiau ar galioja šiai dienai posakis „nėra tos progos, kuriai netiktų išmanusis telefonas?“ Ar sėdint su savo antrąja puse prie stalo taktiška išsitraukti išmanųjį telefoną? Ką daryti, kad stebinant savo išrinktuosius šios pastangos neatrodytų banalios, o iš tikrųjų nustebintų? „Bitės Profai“ siūlo nurimti, tris kartus įkvėpti ir iškvėpti, o tada atsidaryti savo išmaniuosius telefonus ir pabandyti šias 5 programėles ar idėjas.

Skaityti plačiau
2019.
02.11

Neatpažįstamai keliones ir susisiekimą pakeitusiam „Google Maps“ – jau 14 metų

Prisisekite saugos diržus, nes laukia netikėta kelionė į praeitį, kuri gali lengvai šokiruoti. Ar galėtumėte šiandien įsivaizduoti, kad kažkada ieškoti geriausio maršruto į kitą šalį ar miestą reikėdavo storose, toną sveriančiose žemėlapių knygose? Arba skolintis iš draugų GPS navigaciją ir mokytis ja naudotis? Ar pirmas atostogų dienas kitoje valstybėje, kai nežinai nei kur artimiausia parduotuvė, nei viešbutis. Įsivaizduoti tikriausiai sunku, bet panašiai visi ir gyvenome iki 2005 metų, kai vasario 8 dieną pasaulį išvydo „Google Maps“. Kuo ši paslauga ypatinga? Visų pirma tuo, kad padarė išmanius pasaulio žemėlapius lengvai prieinamus praktiškai kiekvienam, o „Bitės Profai“ šia proga atrinko 5 įdomius faktus apie „Google Maps“.

Skaityti plačiau
2019.
02.08

Pirmoji virtuali „influencerė“ Lietuvoje sako „labas“

Nedidelė šiuolaikinė mįslė: ji sveria 2 gigabaitus, niekada nemiega, nejaučia šalčio ir kitų žmonių nervinei sistemai jautrių dalykų, o ilsisi tik po 4 valandas kas antrą dieną. Kas? Pirmoji virtuali „influencerė“ Lietuvoje Aili! Ji – visame pasaulyje jau nuskambėjusių garsių virtualių „influencerių“ ir modelių Lil Miquela bei Shudu Gram bičiulė. Kaip teigia Aili sukūrusio ir jai savo oficialią socialinio tinklo „Instagram“ paskyrą perleidusio prekės ženklo „Labas“ atstovė, pamažu artėja virtualių „influencerių“ banga, kurie savo „virtualumo“ dėka gali tai, kas kartais sunkiai pavyktų realiems „influenceriams“.  

Skaityti plačiau
2019.
02.04

„Facebook“ jau 15 metų: 15 dalykų, kurių galbūt iki šiol nežinojote

2004 metai, vasario 4 diena. Pasaulį išvysta tinklalapis „TheFacebook“. Tuo metu tai buvo Marko Zuckerbergo ir dar keturių Harvardo studentų bei jo kambariokų projektas. Svetainė buvo skirta tik Harvardo universiteto studentams, o plačiajai visuomenei prie jos prisijungti nebuvo galimybės. Bet tai buvo 2004 metais. Šiandien, po 15 metų, „Facebook“ yra viena iš didžiojo ketverto technologijų kompanijų ir stovi vienoje eilėje su „Amazon“, „Apple“ ir „Google“. Apie socialinį tinklą „Facebook“ per visus šiuos metus buvo daug kalbų, bet „Bitės Profai“ pasiruošę eiti lažybų, kad tikrai ne viskas yra plačiai žinoma ir apvalaus „Facebook“ gimtadienio proga pristato 15 faktų apie šį socialinį tinklą, kurių jūs dar nežinojote.

Skaityti plačiau
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus.
Gaukite BITĖS pasiūlymą

Gaukite BITĖS pasiūlymą

+370
Užpildydamas formą sutinku, kad BITĖ susisiektų su manimi dėl šio pasiūlymo ar pateiktų kitus savo prekių ar paslaugų pasiūlymus.
Serverio klaida, pabandykite dar kartą vėliau.

Ačiū

Jūsų duomenys sėkmingai priimti.
Susisieksime su jumis netrukus.