5 naujausios programėlės, kurias turi išmėginti šį vasarį

2019.
02.01

Vasaris – trumpiausias metų mėnuo, bet net ir jo metu knieti atrasti ar išbandyti naujus dalykus. Ne išimtis ir išmanieji telefonai, kuriems nuolat kuriamos bei išleidžiamos naujos programėlės. Arba dar dažniau atnaujinamos jau išleistos bei naudojamos programėlės. Tačiau kurias pasirinkti? Mėnesis – trumpas, tad išbandyti norisi tik verčiausias dėmesio. Laimei, „Bitės Profai“ užbėgo šiai dilemai už akių ir atrinko penkias naujas ar neseniai atnaujintas programėles, kurias verta išbandyti šį vasarį.   

„Dažnai pasitaiko, kad vos pasirodžiusios programėlės dar nėra iki galo išbaigtos, ar neatlieka savo funkcijų, kaip buvo numatyta. Tačiau laikas bėga, jų kūrėjai nemiega ir galiausiai patobulina jas tiek, kad tikrai verta suteikti joms antrą šansą. Taip pat yra daug programėlių, kuriomis naudojamės iš įpratimo, tačiau net nepagalvojame, kad jau atsirado tas pačias funkcijas dar geriau ar paprasčiau atliekančios programėlės, tad kaip laiku sužinoti apie jas? Yra keli būdai: nuolat sekti naujienas, atnaujinimus programėlių parduotuvėse arba... skaityti toliau ir išmėginti tai, kas atsidūrė šio mėnesio sąraše“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone ir dalinasi penkiomis naujausiomis ar neseniai atnaujintomis programėlėmis, kurias verta išbandyti.

1. Mėnesio palengvinimas

Programėlė: „Typing Hero Text Expander“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Pasak M. Vrubliausko, kartais telefonu naudojiesi metų metus ir net nesusimąstai, kad gali efektyviai palengvinti ar paspartinti kai kuriuos dalykus: „Einu lažybų, kad momentai, kai reikia kažkam greitai telefonu surašyti ilgesnius tekstus ar iš naujo suvesti savo duomenis ne juokais įgrįsta. Ką daryti? Kentėti! Juokauju. Yra ir paprastesnis būdas: atsisiųsti programėlę „Typing Hero Text Expander“. Ji leis pasidaryti specialius trumpinius, kuriuos įvedus automatiškai įsirašys jūsų pilnas el. pašto adresas arba ilgesni sakiniai, žodžiai ar tam tikra informacija. Pavyzdžiui, parašau „elpast“ ir vietoje šio trumpinio iš karto iššoka pilnas adresas. O jei noriu grupei žmonių išsiųsti tą pačią žinutę, bet vargina jos kopijavimas, galima po sutrumpinimu „svarbzin“ pakišti visą tekstą. Bet tai tik pavyzdžiai, nes programėlė visiškai atriša rankas individualiems eksperimentams su sutrumpinimais!“

2. Mėnesio atradimas

Programėlė: „Life Hacks“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Kai nori vertingų patarimų, pasak M. Vrubliausko, ieškai jų internete arba klausi draugų, bet atsisiuntus vieną programėlę visi šie patarimai patys pasieks jus kasdien: „Programėlė „Life Hacks“ įdomi tuo, kad paprasta ir patrauklia forma pateikia savo naudotojui pačius įvairiausius patarimus, kaip kažką padaryti geriau ar paprasčiau. Patarimai apima visas sritis nuo pinigų taupymo ar, pavyzdžiui, fotografavimo iki kelionių, meistravimo ar mokymosi gudrybių. Taip pat džiugina tai, kad visi patarimai pateikiami patrauklia ir šiuolaikiška forma bei yra nuolat atnaujinami. Galima netgi nusistatyti, kad kiekvieną dieną programėlė pati atkreiptų jūsų dėmesį į naujausius patarimus.“

3. Mėnesio gudrybė

Programėlė: „Magisto Video Editor & Maker“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Šiandien visi socialiniuose tinkluose gausiai dalinasi savo nuotraukomis, o prieš tai, dažnu atveju, jas ir įvairiai apdoroja. O kodėl to paties nepadarius ir su vaizdo įrašais? Dažnai žmones sustabdo tai, kad reikia kur kas ilgiau prie tokio turinio gamybos sėdėti ir net tokiu atveju rezultatas ne visuomet prilygsta lūkesčiams. Bet išbandykite „Magisto Video Editor & Maker“! Čia tereikės pasirinkti vaizdo įrašo tipą – nuo gimtadienio iki reklamos – ir pasirinkti pačius vaizdo įrašus ar nuotraukas, iš kurių norisi sumontuoti svajonių klipą. Ir viskas. Visa kita už jus padarys programėlės dirbtinis intelektas, kuris pagal nurodytą vaizdo įrašo tipą ir patį turinį sudėlios optimaliausią klipą su atitinkamais efektais bei perėjimais. Taip pat programėlė turi savo žinomų ir skambių dainų katalogą, tad vaizdo įrašo fonui galima pasirinkti tinkamą muziką“, – teigia M. Vrubliauskas.

4. Mėnesio kinomanų džiaugsmas

Programėlė: „Letterboxd“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

M. Vrubliausko teigimu, daugelis mėgsta žiūrėti filmus ir serialus, bet kartais ima ir pritrūksta patogios platformos, kur galima būtų susižymėti, ką žiūrėjai ir paieškoti mūsų norus atitinkančių rekomendacijų.

„Būna, kad pasižiūri gerą filmą, bet niekaip negali prisiminti jo pavadinimo. Arba pabaigei gerą serialą ir nori ko nors panašaus, bet nežinai, kur ieškoti. Taip, gyvenimą stipriai palengvina svetainė ir programėlė „imdb.com“, bet ką daryti, jei norisi ko nors paprastesnio ir intuityvesnio? Atsakymas – programėlė „Letterboxd“. Ja labai patogu naudotis, o joje susižymėti visus matytus bei įvertintus filmus ar serialus – dar lengviau. Be to, jei kartais prisikaupia nemaža nuomonė apie matytą filmą ar serialą, čia galima lengvai ją išreikšti apžvalgos pavidalu ir pasidalinti su kitais. Taip pat prieš kažką žiūrint labai patogu peržiūrėti kitų nuomones ir greičiau apsispręsti.“

5. Mėnesio žaidimas

Programėlė: „Alto‘s Odyssey“

Platforma: visos

Kaina: „Android“ – nemokama, „iOS“ – 5,49 Eur

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Susirasti neįpareigojantį, bet tuo pat metu ir gražų bei smagų žaidimą išmaniajam telefonui gali būti nemenka užduotis. Vien todėl, kad jų kasdien išleidžiama tiek, jog galėtum bandyti visą savaitę ir pamatytum, jog per tą laiką jų atsirado dar tiek pat. Bet jei reikėtų rekomenduoti vieną, tai būtų „Alto‘s Odyssey“. Vien todėl, kad žaidimai mobiliesiems retokai susilaukia antrų dalių, o šis žaidimas – itin sėkmingo „Alto‘s Adventure“ tęsinys. Pirmoje dalyje valdėme per stilizuotus kalnus šliuožiantį snieglentininką, o šioje – tą patį veikėją, bet šliuožiantį per saulėtus smėlynus. Kol už lango vis dar žiema, tokia būsimų vasaros vaizdų karuselė visai vilioja, ar ne?“ – sako M. Vrubliauskas.

 

Galiausiai, kaip teigia M. Vrubliauskas, jei norėsite sužinoti, kurios programėlės ar žaidimai šiuo metu yra naujausi ar populiariausi, bet kada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančius „Bitės Profus“ ir jie visuomet jums patars.

2019.
04.19

5 situacijos, kai „kažką nuspaudžiame“ savo telefone ir kaip jų išvengti

Įsigijus naują išmanųjį telefoną prie jo galima praleisti valandų valandas, nes norisi viską ištyrinėti ir išbandyti. Paėmus į rankas naują telefoną tai ir rekomenduojama daryti – kuo greičiau išsiaiškinsite bei išbandysite visas jo funkcijas, tuo greičiau galėsite atskleisti visą telefono potencialą. Tačiau kartais nutinka, kad kažką nuspaudžiame ar padarome ir nebežinome, kaip tai atitaisyti. Laimei, dabar skaitote šį tekstą, kuriame „Bitės Profai“ išvardina dalykus, kuriuos naudojantis telefonu galima netyčia padaryti bei pataria, kaip to išvengti.  

Skaityti plačiau
2019.
04.16

„Bitė“ pirmoji Lietuvoje registruoja savo garsinį prekės ženklą

Išmaniuosius sprendimus kurianti bendrovė „Bitė Lietuva“ pirmoji Lietuvoje registruoja savo garsinį prekės ženklą Valstybiniame patentų biure. Pastarajame šiuo metu nėra registruoto nė vieno tokio tipo prekės ženklo. Šis žingsnis susijęs su neseniai atnaujintu visu „Bitės“ pozicionavimu, vizualiniu identitetu ir naujuoju šūkiu „Taip lengviau“.

Skaityti plačiau
2019.
04.12

Ramus vaiko miegas ir išmanusis telefonas: misija įmanoma?

Tie, kas turi mažamečių vaikų žino, kas yra tikroji palaima – momentas, kai jie pagaliau ramiai užmiega. Bet kokius kalnus tėvams reikia nuversti siekiant šio momento? Tam aprašyti tikriausiai neužtektų net knygos. Žinoma, egzistuoja ir daugybė būdų, kuriuos tėvai pasitelkia siekdami užmigdyti vaikus kuo paprasčiau. Bet jei jau viską išbandėte ir svyra rankos, prisiminkite dar vieną pagalbininką šioje nelengvoje misijoje, kuris beveik visą laiką jums po ranka – išmanusis telefonas! „Bitės Profai“ siūlo jums penkias programėles, padėsiančias  užmigti ne tik jūsų mažiesiems, bet ir jums. Tiesa, visos šios programėlės skirtos kaip pagalbinės priemonės patiems tėvams migdant vaikus ir visos jos veikia vaikams nė nežiūrint į išmaniojo ekraną!

Skaityti plačiau
2019.
04.11

„Bitė“ plečia savo tarptautinį tinklą: atidarė jungtį su Ukraina

Išmaniuosius sprendimus kurianti bendrovė „Bitė Lietuva“ stiprina savo tarptautinių jungčių tinklą ir atidarė naują 10 Gb/s liniją su Ukraina. Per metus bendrovė išplėtė ir kitas savo jungtis su svarbiausiais Europos interneto mazgais – bendra „Bitės“ interneto ryšio kanalo sparta į užsienį išaugo 54 proc. ir šiuo metu siekia 170 Gb/s. Tai leidžia bendrovės klientams greičiau pasiekti turinį kitų šalių tarnybinėse stotyse.

Skaityti plačiau
Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus.
Gaukite BITĖS pasiūlymą

Gaukite BITĖS pasiūlymą

+370
Užpildydamas formą sutinku, kad BITĖ susisiektų su manimi dėl šio pasiūlymo ar pateiktų kitus savo prekių ar paslaugų pasiūlymus.
Serverio klaida, pabandykite dar kartą vėliau.

Ačiū

Jūsų duomenys sėkmingai priimti.
Susisieksime su jumis netrukus.