Kaip teisingai išsirinkti robotą siurblį ?

Retai susimąstome, kokiuose skirtinguose namuose gyvename – vieni mažame, kiti įmantraus išplanavimo keturių kambarių bute, treti – nuosavame name su keliais aukštais. Jų skirtingas išplanavimas, ne vienodos grindų dangos ir žmonių gyvenimo būdas lemia kitokius valymo poreikius, tad rinkdamiesi siurblį robotą atkreipkite dėmesį į ne vieną svarbų niuansą. „Bitės Profai“ pasakoja, kokie siurbliai gali būti tinkamiausi jūsų namams.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Siurbliai gerai surenka nešvarumus nuo kietos dangos, tačiau kilimų valymui ieškokite galingesnio roboto
  • Grindis plaunantys siurbliai gali atlikti tik siurbimo funkciją arba siurbti ir plauti vienu metu
  • Gyvenant kelių aukštų būste svarbu išsirinkti siurblį, kuris atpažįsta laiptus ir nuo jų nenukrenta
  • Kai kurie robotai valdomi pulteliais, skirtais išmaniaisiais įrenginiais nesinaudojantiems žmonėms
  • Rekomenduojama roboto talpą išvalyti kas kelis siurbimus, o idealiu atveju – prieš kiekvieną siurbimą

„Siurblys robotas gali būti nuostabus pagalbininkas tvarkant namus, jei būsto šeimininkas teisingai išsirenka modelį. Deja, kartais žmonės įsigyja kiliminei dangai nepritaikytą siurblį arba tokį, kurio akumuliatoriaus energijos neužtenka per vieną kartą išvalyti dideliam būsto plotui. Šie įrenginiai pasižymi skirtingomis savybėmis, todėl svarbu išsirinkti modelį, kuris geriausiai atitiktų jūsų valymo poreikius“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip išsirinkti robotą siurblį pagal grindų dangą?

Iš esmės kiekvienas išmanusis siurblys robotas efektyviai surenka nešvarumus nuo kietos paviršiaus dangos – plytelių, laminato ar medinių grindų. Jei namuose nėra kitokių paviršių, rinkdamiesi siurblį robotą galite per daug nekreipti dėmesio į jo galią.

„Įrenginio galia svarbi ieškant siurblio kiliminės dangos valymui. Pigesni robotai užvažiuos ant kilimų, tačiau tikėtina, jog surinks ne visus nešvarumus ir siurbsite dažniau nei tikėjotės. Tokiu atveju, naudingiau rinktis galingesnį siurblį su specialiais kilimų valymo režimais. Be to, galingesnis siurblys robotas turėtų būti aktualus turintiems keturkojų augintinių“, – pataria „Bitės Profas“.

Brangesni robotai gali greičiau valyti ir pasižymi didesniu išmanumu. Siurbliai robotai susikuria patalpų žemėlapį, o kiek brangesni, pavyzdžiui, „Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2“, leidžia pažymėti vietas, kurių nenorite siurbti. Tai gali būti aukšto plauko kilimai arba žemesni baldai, po kuriais siurblys gali užstrigti. Dar pažangesni robotai atpažįsta kiliminę dangą ir įjungia specialų jų valymo režimą.

Kokiais atvejais plovimo funkcija efektyvi?

Valyti kietą dangą optimalu su siurbliu, turinčiu plovimo funkciją. Nebrangus pasirinkimas yra „Xiaomi Mi Mop 2 Lite“, kuris su šlapiu valymu pašalina daugiau nešvarumų. Grindis plaunantys siurbliai gali atlikti tik siurbimo funkciją arba siurbti ir plauti vienu metu.

„Išplaunamas plotas priklauso nuo kainos ir gamintojo. Net ir pigiausi modeliai pajėgia vienu įkrovimu ir pilnai užpildyta vandens talpa išplauti 70-90 kvadratinių metrų plotą. Daugiau kainuojantys išplauna 150 kvadratinių metrų, o kartais dar daugiau“, – patikslina A. Archangelskis.

Kokie robotai siurbliai tinkami dideliems būstams?

Jei gyvenate vieno ar kelių kambarių bute, visą plotą išvalys ir anksčiau laiko neišsikraus beveik kiekvienas siurblys robotas. Deja, ne visų pigesnių baterijos pakankamai talpios, jog per vieną kartą išvalytų didelių būstų plotus. Jeigu taip nutiktų, jie sugrįžta įsikrauti, kad galėtų pratęsti darbą vėliau.

„Jei planuojate naudoti robotą išvykę į darbą, nė nepastebėsite, kad visi kambariai išsiurbti su papildomu įsikrovimu. Jei siurblio aprašyme matote, jog vienu metu įrenginys išvalo 90 kvadratinių metrų plotą, o jūsų namai kiek didesni, nesijaudinkite – tai neturėtų sukelti problemų“, – pažymi išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jis primena, kad per pirmąjį siurbimą robotai sudaro tikslų patalpų žemėlapį, todėl pirmasis valymas užtrunka ilgiau. Per kitus siurbimus išmanusis siurblys robotas jau pažįsta namus ir vadovaujasi atmintyje saugomu žemėlapiu.

„Gyvenant vieno aukšto bute ar name tinka bet kuris siurblys. Būstų su keliais aukštais savininkai turėtų atkreipti dėmesį, ar siurblys geba atsiminti kelis žemėlapius, ar turi jutiklius, neleidžiančius nukristi nuo laiptų. Vienas iš tokią savybę turinčių siurblių yra „Roborock S7“, – priduria „Bitės Profas“.

Rinkdamiesi siurblį robotą, neužmirškite įvertinti visų jums svarbių kriterijų, kurie bus svarbūs renktantis siurblų robotą. Tam, kad būtų paprasčiau išsirinkti įrenginį, labiausiai atitinkantį poreikius, skaitykite reguliariai atnaujinamą „Bitės Profų“ išmaniųjų robotų dulkių siurblių TOP 5.

Kaip norėsite valdyti robotą siurblį?

Beveik visų siurblių viršuje įdiegti mygtukai, kuriais galite greitai paleisti valymą ar sugrąžinti robotą į krovimo stotelę. Kita vertus, daugiau valdymo galimybių siūlo specialiai siurbliams sukurtos programėlės išmaniesiems telefonams. Jose pasirinksite siurbimo stiprumą, įjungsite plovimą, nustatysite automatinio valymo grafikus ir kitus režimus.

„Keli robotai turi ir specialius valdymo pultelius, padedančius įjungti arba išjungti įvairias siurblio funkcijas per atstumą. Pulteliai skirti vartotojams, nesinaudojantiems išmaniaisiais įrenginiais, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonėms. Šiuo atveju vienas optimaliausių pasirinkimų yra „Tesvor S6 Turbo“ siurblys“, – paaiškina A. Archangelskis.

Ar norite, kad robotas siurblys išsivalytų nešvarumų talpą pats?

Siurblių robotų pirkėjai dažnai užmiršta kitą svarbų niuansą – ne tik paprasto, bet ir išmanaus siurblio nešvarumų talpą iškratyti būtina. Tai rekomenduojama atlikti kas kelis siurbimus, o idealiu atveju – po kiekvieno siurbimo.

„Jei tikitės, jog nereikės dažnai valyti nešvarumų iš roboto surinkimo talpos, ieškokite įrenginio su papildoma nešvarumų saugojimo stotele. Po siurbimo robotas sugrįš ne tik krautis, tačiau ir iškratys nešvarumus į gerokai talpesnį rezervuarą“, – priduria „Bitės Profas“.

Pamiršti apie nešvarumų iškratymą leidžia „Roborock S7 Plus“ modelis. Tiesa, atėjus laikui jis atsiunčia priminimą, kad turite sutvarkyti rezervuarą.

Renkantis bet kurį išmanųjį įrenginį, svarbu apgalvoti, kokiomis aplinkybėmis jį naudosite, kokius poreikius įrenginys turi atitikti. Jei šiuo metu ieškote nešiojamojo kompiuterio, „Bitės Profai“ pasakoja, kaip išsirinkti tinkamiausią pagal kiekvieno norus ir poreikius.

Taip pat išmaniųjų rinkoje jau senokai didelę vietą užima išmanūs televizoriai, kurių pasirinkimas – ypač didelis. Renkantis televizorių, galvose ima suktis daugybė skirtingų parametrų – įstrižainė, ryškumas, garsas. O norint rasti geriausiai asmeninius poreikius tenkinantį įrenginį, svarbu įvertinti kiekvieną iš jų. Kaip tą padaryti sėkmingai, pasakoja „Bitės Profai“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: