Įvertinkite pokyčius: išrinko naują vardą apžvalgos bokštui vienoje vaizdingiausių Lietuvos vietų

Įvertinkite pokyčius: išrinko naują vardą apžvalgos bokštui vienoje vaizdingiausių Lietuvos vietų

Pačioje Aukštaitijos nacionalinio parko širdyje esantis unikalus apžvalgos-ryšio bokštas jau turi naują vardą. Tūkstančiai žmonių iš Lietuvos žmonių pasiūlė, o vėliau ir išrinko vardą – unikalus bokštas pavadintas Bičiulių vardu. Finaliniame konkurso etape varžėsi Bičiulių, Beribis ir Bitės pavadinimai.

„Bičiulių vardą gavęs unikalus apžvalgos bokštas – tai pirmasis ryšio bokštas Lietuvoje, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė, leidžianti pasigrožėti Aukštaitijos nacionalinio parko kraštovaizdžiu net iš 30 metrų aukščio. Kartu su Lietuvos žmonėmis turėjome neeilinę galimybę – drauge išrinkti naują apžvalgos bokšto pavadinimą“, – pranešime žiniasklaidai sako Mindaugas Rauba, „Bitės“ technologijų direktorius ir konkurso „Bokštynos“ komisijos pirmininkas.

R. Širvinskas-Makalius pataria, ką aplankyti

Bičiulių apžvalgos bokšto pavadinimas yra susijęs ir su kitais Aukštaitijos nacionaliniame parke esančiais objektais.

Anot žinomo keliautojo ir „Bokštynų“ konkurso ambasadoriaus Rimvydo Širvinsko-Makaliaus, visai netoli šio apžvalgos bokšto yra įsikūręs Stripeikių bitininkystės muziejus, kuriame lankytojai gali pabendrauti su bitininkais, dažnai vadinamais bičiuliais, sužinoti apie gilias šaknis turinčią bitininkystės istoriją Lietuvoje ir paskanauti šviežio, ką tik išsukto medaus.

„Raginu išnaudoti likusius šios vasaros savaitgalius ir suplanuoti šeimos ar draugų kelionę į Aukštaitijos nacionalinį parką. Bičiulių apžvalgos bokštas, Stripeikių bitininkystės muziejus, Ginučių vandens malūnas – tai tik keli iš daugybės išskirtinių objektų, kuriuos verta aplankyti atvykus. O netoliese Bičiulių apžvalgos bokšto esantys Pakaso, Sravinaičio ir Ūkojo ežerai ne tik gražūs pasižiūrėti iš paukščio skrydžio, tačiau juose gera atsigaivinti ar apžiūrėti plaukiant valtele“, – pasakoja R. Širvinskas.

Bičiulių apžvalgos bokštas ne tik suteikia galimybę pasigrožėti nuostabiu Aukštaitijos nacionalinio parko kraštovaizdžiu, bet ir yra atsakingas už ryšio sklaidą – yra dalis plataus „Bitės“ ryšių tinklo, veikiančio net 99 proc. Lietuvos teritorijos.

Varžėsi dėl vertingų prizų

„Bokštynų“ pirmasis etapas, kurio metu žmonės siūlė savo sugalvotus vardus, sulaukė didelio susidomėjimo – buvo pasiūlyta beveik 1400 pavadinimų. Iš jų komisija atrinko tris geriausius – dėl apžvalgos bokšto vardo varžėsi Bitės, Beribis ir Bičiulių pavadinimai.

Už geriausią vardą internautai buvo kviečiami balsuoti finaliniame „Bokštynų“ etape. 740 žmonių nusprendė, kad apžvalgos bokštas turi būti pavadintas būtent Bičiulių vardu. Antroje vietoje su 373 balsais liko Bitės vardas, o trečioji vieta atiteko Beribio vardą sugalvojusiam autoriui, už šį vardą balsavo 182 žmonės iš visos Lietuvos.

Įnirtinga kova tarp trijų vardų vyko ne tik dėl galimybės savo sugalvotu vardu pavadinti unikalų apžvalgos bokštą, bet ir dėl itin vertingų prizų.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: