„Bitė Lietuva“ įsigijo 5G technologijos startui Lietuvoje būtinus dažnius

G. Butėnas | BITĖ

Šiandien pasibaigusiame dažnių aukcione „Bitė Lietuva“ sėkmingai įsigijo 5G mobiliojo ryšio diegimui reikalingą dažnių ruožą. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) skelbtas aukcionas yra būtinas žingsnis siekiant 5G ryšį visiems „Bitės“ klientams pasiūlyti dar šiemet. Aukciono rezultatus formaliai dar turi patvirtinti Ryšių reguliavimo tarnyba.

„Džiaugiamės sulaukę ilgai laukto 5G dažnių aukciono etapo pabaigos. Šiandien įsigytas 3,5 GHz dažnių ruožas yra vadinamasis interneto greičio dažnis. Jis, greta su kitais, platų padengimą visoje Lietuvoje užtikrinančiais dažniais, yra būtinas tam, kad aukščiausios kokybės 5G ryšio paslaugas savo klientams galėtume pasiūlyti dar šiemet“, – sako Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

G. Butėno teigimu, „Mūsų klientai jau kuris laikas laukia 5G. Naujausia ryšio technologija neabejotinai palengvins mūsų klientų gyvenimą, nes, visų pirma, greitas ir stabilus internetas ateis į daugelio namus ir biurus, ypač ten, kur kokybiško interneto iki šiol nebuvo.“

„Bitė“ siekė įsigyti tą dažnių ruožą, kurių dalį jau dabar naudoja kita telekomunikacijų ir žiniasklaidos grupės „Bitė Group“ valdoma bendrovė UAB „Mezon“. 2020 metų gruodį įsigijimo sandorio metu už „Mezon“ verslą ir jo radijo dažnius „Bitė“ sumokėjo net 30 mln. Eurų.

„Šiais metais „Bitė“ pradėjo didžiausią investicinį projektą į ryšių tinklus per visą bendrovės istoriją –„BITĖ | Naujos kartos tinklas 2025“. Projekto metu „Bitė“ investuoja ne tik į visiškai naujo 5G tinklo statybą, kuriam ir reikalingi naujieji dažniai, bet ir į jau naudojamų tinklų modernizavimą. Klientams tai reikš dar didesnį interneto greitį, ryšio stabilumą ir veikimą dar platesnėje teritorijoje“, – sako G. Butėnas.

Naujos kartos tinklą „Bitė“ diegia pasitelkusi moderniausias pasaulinės švedų bendrovės „Ericsson“ technologijas.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: