Ukrainiečių vaikams „Bitė“ dovanoja vasaros stovyklas

Ukrainiečių vaikams „Bitė“ dovanoja vasaros stovyklas | BITĖ

Antrus namus Lietuvoje radusiems Ukrainos vaikams „Bitė Lietuva“ dovanoja vasaros stovyklas. Daugiau kaip šimtui be tėvų į Lietuvą atvykusių vaikų stovyklos, tikimasi, leis lengviau adaptuotis ir pirmąją vasarą mūsų šalyje pavers šiek tiek smagesne.

„120 ukrainiečių vaikų kviesime aktyviai, turiningai praleisti laiką Lietuvoje, pabendrauti su bendraamžiais. Juk su gyvenamosios vietos ir kitais reikšmingais pokyčiais jauname amžiuje susidūrę vaikai gali patirti emocinių sunkumų. Tikiu, kad turime kaip galime padėti jiems susidoroti su šiais iššūkiais“, – pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ Žmonių ambasados vadovė.

Ukrainiečiams pagalbą teikiančios organizacijos Lietuvos Raudonasis Kryžius generalinė sekretorė Kristina Meidė priduria, kad vaikams bus suteikiama kuo daugiau teigiamų įspūdžių ir visapusis ugdymas: „Vaikai stovyklose ne tik leis laiką žaisdami su bendraamžiais, bet ir ugdys savo kūrybiškumą, stiprins emocinius ir socialinius įgūdžius. Džiugu, kad ukrainiečių vaikai turės galimybę lengviau adaptuotis Lietuvoje bei pažinti mūsų šalį.”

Iš viso organizuojamos 4 savaitės trukmės vasaros stovyklų pamainos. Stovyklos vyks Kretingos rajone įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje. Į kiekvieną pamainą bus kviečiama po trisdešimt 8–12 metų amžiaus vaikų. Vasaros stovyklos ir vaikų atranka į jas vykdoma bendradarbiaujant su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

E. Staniulionės teigimu, „Bitė“ nuo karo Ukrainoje pradžios teikia įvairią pagalbą ukrainiečiams: „Stengiamės įvairiais būdais padėti Ukrainos žmonėms. Suteikėme nemokamų ryšio paslaugų, ukrainiečius Lietuvoje aprūpinome namų internetu bei reikalinga įranga, dovanojame įvairios karo sąlygoms tinkamos įrangos, skyrėme finansinę paramą, Vilniuje atvėrėme „BITĖ | Слава Україні“ saloną, kur pagalbą ir nemokamas paslaugas teikia darbuotojai ukrainiečiai. Ketiname padėti ir kitomis formomis.”

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: