„Bitė“ „įteisina“ partnerystę: suteiks vienodas naudas visoms šeimoms
„Bitė Lietuva“ pirmoji Lietuvoje įmonės viduje „įteisina“ nesusituokusių heteroseksualių ir homoseksualių porų partnerystę. Nuo šiol visos bendrovės darbuotojų šeimos gaus naudas, kuriomis iki šiol mėgautis galėdavo tik susituokę partneriai.
„Šiuo pokyčiu pirmiausia siekiame dar geriau pasirūpinti visais savo darbuotojais ir atliepti skirtingus jų poreikius. Tikiu, kad kol Lietuva dvejoja ir delsia įteisinti partnerystę, pavyzdį rodyti gali ir turi progresyvus verslas. Todėl drąsinu ir kitus verslus priimti visas savo darbuotojų šeimas bei tokiu būdu paskatinti platesnius pokyčius Lietuvoje“, – pranešime žiniasklaidai sako Gintas Butėnas, „Bitės“ vadovas.
Visos šeimos yra svarbios
Nuo šiol teisiškai santykių neįregistravę žmonės turės galimybę gauti visas susituokusioms poroms suteikiamas naudas. Bendrovės skiriamomis naudomis galės pasinaudoti tiek heteroseksualios, tiek homoseksualios poros, jei bent vienas iš jų – „Bitės“ darbuotojas.
„Šiandien, jei du partneriai augina vieno iš partnerių vaiką, kitas neturi teisės gauti laisvadienio – net jei kasdien rūpinasi vaiku ir dalyvauja jo auklėjime. „Įteisinus“ partnerystę, lygiai taip pat kaip ir susituokusios poros, vaikus auginantys partneriai galės pasinaudoti papildomais laisvadieniais – mamadieniais, tėvadieniais, rugsėjo 1 d. laisvadieniu, taip pat suteiksime galimybę partnerių vaikams gauti įmonės dovanas ir kitas naudas. Žengiame dar vieną drąsų žingsnį – savo lėšomis apmokėsime pirmąjį mėnesį gimus vaikui ar įsivaikinus vaiką, identiškomis „Sodrai“ sąlygomis,“ – pasakoja G. Butėnas.
Iniciatyvą palaiko ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Robertas Gilchristas: „Bitės“ priimtos naujos priemonės yra svarbus žingsnis lygybės, įvairovės ir įtraukimo link. JAV daugelis sėkmingiausių verslų ėmėsi lyderystės kovoje su diskriminacija bei palaikant mažumas, įskaitant LGBTQ+ žmones ir jų šeimas. Jie, kaip ir „Bitė“, suprato, kad tai nėra tik teisingas pasirinkimas – tai svarbu, siekiant pritraukti ir išlaikyti kvalifikuotus, modernius darbuotojus. Tikiuosi, kad kitos Lietuvos įmonės seks BITĖS pavyzdžiu.“
Skatina sekti pavyzdžiu
Lietuvoje nesusituokusios heteroseksualios ar homoseksualios poros dažnai susiduria su diskriminacija, kai gauna mažiau naudų nei formalius įžadus davusios poros.
„Mes šeima laikome žmones, kurie laisva valia siekia sukurti bei puoselėti tarpusavio santykius, grindžiamus glaudžiu emociniu ir turtiniu ryšiu, tarpusavio pagalba, atsakomybe, savanorišku sprendimu prisiimti tam tikras tarpusavio teises ir pareigas. Deja, dabartiniai įstatymai nemažai sričių neapsaugo porų, kurios gyvena ir veda bendrą ūkį kartu. Tikime, kad pokytį pradėti gali verslas – partnerystės „įteisinimas“ organizacijų viduje yra aiškus ženklas, kad visas šeimas laikome vertingomis, nepaisant skirtumų“, – sako G. Butėnas.
Anot jo, tokiu pavyzdžiu pasekę verslai ir kitos organizacijos gali paskatinti teigiamus pokyčius Lietuvoje, einant partnerystės įteisinimo šalies mastu kelyje.