5G dažnių aukcionas baigėsi: „Bitės“ 5G – jau šiemet

Gintas Butėnas | BITĖ

Šiandien pasibaigusiame dažnių aukcione „Bitė Lietuva“ sėkmingai įsigijo papildomus dažnius 700Mhz dažnių juostoje, reikalingus 5G tinklo plėtrai Lietuvoje. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) skelbtas aukcionas yra paskutinis žingsnis leisiantis „Bitės“ 5G ryšį klientams Lietuvoje pasiūlyti jau šiemet.

„Bitės“ tinklo vystymo strategija – visiškai naują 5G tinklą statyti aukštesnių dažnių juostoje. Naujas įsigytas 700 Mhz dažnių ruožas papildys „Bitės“ prieš kelias savaites įsigytus 3,5 Ghz dažnius. Tokia dažnių kombinacija garantuos greitą, stabilų ir plačiai pasiekiamą „Bitės“ 5G ryšį“, – sako Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Pasak „Bitės“ vadovo, „naujas tinklas atvers daug naujų galimybių tiek gyventojams, tiek verslui ir bus itin naudingas tiems, kurie iki šiol neturėjo galimybės mėgautis kokybišku internetu.“

„5G ryšys taps bene geriausiu namų ir biuro interneto standartu. Jis ilgainiui pakeis visas interneto technologijas, ypač teikiamas kabeliais, įskaitant šviesolaidinį internetą. 5G taps tam tikru išsigelbėjimu ir tiems klientams, kurie šiuo metu neturi galimybės naudotis kokybišku internetu, pavyzdžiui, dėl itin aukštų įrengimo kaštų“, – teigia G. Butėnas.

Naujos kartos internetas taip pat suteiks pagrindą proveržiui ir daiktų interneto (angl. IoT) paslaugoms bei sprendimams.

5G paspartins ir išmaniųjų miestų sprendimų plėtrą Lietuvoje. „Bitė“ jau šiandien lyderiauja bendrovė daiktų interneto srityje Lietuvoje ir regione – kartu su partneriais sėkmingai kuria pirmąjį išmanų vandentiekį Baltijos šalyse, taip pat vykdo didžiausią išmaniųjų elektros skaitiklių projektą.

5G tinklo kūrimas yra didžiausio „Bitės“ istorijoje investicinio projekto „BITĖ | Naujos kartos tinklas 2025“ dalis.

„Projekto metu „Bitė“ investuoja ne tik į visiškai naujo 5G tinklo kūrimą, kam ir yra reikalingi naujieji dažniai, bet ir į jau naudojamų tinklų modernizavimą. Klientams tai reikš dar didesnį interneto greitį, ryšio stabilumą ir veikimą dar platesnėje teritorijoje“, – sako G. Butėnas.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: