Kad netektų degti iš gėdos: 3 klaidos, kurių vengti kalėdiniame įmonės vakarėlyje

Vakarėlis | BITĖ

Daugelis darbuotojų su nekantrumu laukia įmonės kalėdinio vakarėlio – tai puiki proga artimiau pažinti kolegas ir kartu atšvęsti sėkmingus metus. Visgi šventiniam džiugesiui susimaišius su taurėse sprogstančiais burbuliukais, vėliau gali tekti raudonuoti dėl savo elgesio. Tad kokių klaidų vengti kalėdinio vakarėlio metu?

„Kalėdiniai įmonių vakarėliai – puiki proga perkelti komandų bendravimą į neformalią erdvę. Nors tai leidžia darbuotojams artimiau susipažinti vienam su kitu, motyvuoti ir sustiprinti komandą, netinkamas elgesys vakarėlio metu gali turėti visiškai priešingą rezultatą ir vėliau priversti jus raudonuoti iš gėdos“, – pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

Nesivelkite į apkalbas

Viena pagrindinių Kalėdinio laikotarpio taisyklių, kurią galima pritaikyti ir įmonių vakarėliams – dalinkitės gerumu, o ne skundais, apkalbomis ar kandžiomis replikomis.

„Niekam ne paslaptis, kad vakarėlyje atsipalaidavę žmonės dažnai pradeda apkalbinėti kitus kolegas, dalintis paskalomis. Visgi, manau, kad nuo to reikėtų susilaikyti – tikėtina, kad galiausiai apkalbinėjami žmonės apie paskalas vis tiek sužino ir dėl to patiria neigiamų emocijų. O jei „išpliurpsite“ kokią paslaptį ir patiems dėl to bus gėda“, – pažymi E. Staniulionė.

Ekspertė rekomenduoja vakarėlio metu susilaikyti nuo bet kokių blogų žodžių: „Verčiau stenkitės būti pozityvūs ir pasinaudokite proga kolegoms padėkoti už pagalbą darbe, puikiai atliktas užduotis.“

Nekalbėkite vien apie darbą

Dažnai kalėdiniai įmonių vakarėliai prasideda nuo praėjusių metų apžvalgos – tuo kalbos apie darbą turėtų ir baigtis. Vieną kartą metuose vykstančios šventės nereikėtų praleisti aptarinėjant vien vystomus projektus ar kitąmet lauksiančias užduotis.

„Tekę girdėti, kad kai kurie žmonės į kalėdinius vakarėlius ateina su misija – apie savo gerai atliktus darbus pasakoti aukštesnes pareigas užimantiems kolegoms, vadovams taip siekiant naudos sau, galbūt net aptarti paaukštinimo arba algos pakėlimo galimybes. Tikiu, kad tokiems pokalbiams vakarėlis tikrai nėra tinkama vieta. Jei jaučiate, kad norite pasikalbėti šiomis temomis, geriau susiplanuokite su vadovais atskirą susitikimą“, – teigia „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

E. Staniulionė priduria, kad: „iš patirties matau, kad kalėdinio vakarėlio metu taip pat geriau vengti aptarinėti kontraversiškas temas – pinigus, tikėjimo klausimus, intymius dalykus ir pan. – ypač jei tai gali kaip nors žeisti ar priversti pasijusti nepatogiai kitus kolegas.“

Nereikėtų atsipalaiduoti per daug

Ekspertė pataria bet kokio darbo aplinkoje vykstančio vakarėlio metu per daug neatsipalaiduoti ir neperžengti darbo etiketo ribų: „Nors šventė ir vyksta pasibaigus darbo valandoms, reikia nepamiršti, kad kiti šventės dalyviai yra tavo kolegos, vadovai.“

„Pasirūpinkite tinkama apranga vakarėliui, jeigu yra aprangos kodas, nebijokite pasitarti su kolegomis ir paklausti, kaip jie planuoja apsirengti. Stenkitės švęsti saikingai ir išlaikyti santūrumą“, – sako E. Staniulionė.

Ji priduria, kad: „vykstant kalėdiniam vakarėliui svarbu tinkamai atsirinkti, kokia informacija verta dalintis socialiniuose tinkluose. Nesinorėtų savo kolegų ar bendrovės parodyti iš neigiamos pusės, o galbūt be leidimo socialiniuose tinkluose atsiradęs atvaizdas kolegai gali sukelti nemalonių išgyvenimų, nejaukumo su šeimos nariais arba atskleisti privačios informacijos konkurentams.“


 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: