Tyrimas parodė: Lietuvos vairuotojams išmani navigacija tampa kasdieniu įrankiu ir sutaupo iki 10 minučių per kelionę

Išmanūs pagalbininkai kelyje keičia Lietuvos vairuotojų įpročius. Naujausios apklausos duomenimis, du trečdaliai išmaniosios navigacijos vartotojų ją naudoja nuolat – bent kartą per savaitę. Pusei besinaudojančiųjų ji tapo nuolatiniu pagalbininku greičiausiam maršrutui nustatyti ir dažnai leidžia kiekvienoje kelionėje sutaupyti net iki 10 minučių.

„Daugumai navigacija buvo įprastas pagalbininkas nepažįstamoje vietoje ar ilgesnėse kelionėse atostogų metu. Tačiau tyrimai jau rodo priešingą tendenciją – išmanioji navigacija jau mielai naudojama ir savo mieste, kasdien važiuojant į darbą ar vežant vaikus į mokyklą. Parinkdama greičiausią maršrutą ji leidžia tokiai kelionei sutaupyti net iki 10 minučių“, – sako Arūnas Mickevičius, „Bitė Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Kaip parodė šį rudenį atlikta reprezentatyvi išmaniosios navigacijos „Waze“ vartotojų apklausa, lietuviai eismo pagalbininkais ima naudotis reguliariai. Du iš trijų apklaustųjų tai jau daro bent kartą per savaitę, maždaug trečdalis – kasdien.

Apklausos duomenimis, du iš trijų apklaustų lietuvių turi daugiau nei vieną galimą maršrutą savo kasdienės kelionės tikslui pasiekti. Ir net trečdalis apklaustųjų nurodė, kad dėl išmaniosios navigacijos galimybių parinkti greičiausią maršrutą jie sutaupo iki 10 minučių kiekvienos kelionės metu. Dar panaši dalis apklaustųjų teigė, kad sutaupo ir daugiau savo laiko. Be to, du trečdaliai tyrime dalyvavusių vairuotojų jaučiasi daug ramiau ir užtikrinčiau žinodami savo atvykimo laiką bei tai, kas jų laukia kelyje.

„Kasdien įsijungti navigaciją verta net ir važiuojant gerai žinomais keliais. Didesniuose Lietuvos miestuose gyvenantys vairuotojai turi bent kelias alternatyvas nuvykti į darbą, o toks pagalbininkas nuolat informuoja apie eismo situaciją, kamščius ar avarijas ir pagal tai pasiūlo greičiausią būdą pasiekti savo kelionės tikslą“, – tikina A. Mickevičius.

Trys iš keturių apklaustų „Waze“ vartotojų navigacijoje tikrina kokios galimos kliūtys jų laukia kelyje, daugiau kaip trečdalis navigaciją naudoja apie kliūtis kelyje pranešti programėlėje kitiems vairuotojams. Vis tik svarbiausiu navigacijos naudojimo tikslu išlieka maršruto nustatymas nepažįstamoje vietoje – tą nurodė 77 proc. respondentų.

„Google“ priklausanti sutelktinių duomenų (angl. crowd-sourcing) principu veikianti išmanioji navigacija „Waze“ realiu laiku rodo situaciją keliuose. Programėlė yra nemokama ir veikia visuose išmaniuosiuose įrenginiuose. Jos naudotojai saugiai, vos keliais paspaudimais gali pranešti apie eismo sąlygas ir kliūtis. Programai apdorojus šią informaciją, vairuotojui pasiūlomas greičiausias maršrutas. „Waze“ mokosi iš vairuotojo įpročių ir tobulina žemėlapius, kurie vėliau pagal tai yra atnaujinami ir „Google Maps“ programėlėje.

 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: