„TikTok“: kaip socialiniu tinklu naudotis išmokyti savo mamą ar tėtį?

TikTok | BITĖ

Iš pirmo žvilgsnio „TikTok“ – jaunimo socialinis tinklas, kur be šokių ar įvairių juokingų vaizdų klipų daugiau nieko ir nėra. Nieko keisto, kai 40 proc. jo naudotojų – 16–24 metų jaunuoliai. Kita vertus, šiek tiek padirbėjus su „TikTok“ siūlomu turiniu, socialinis tinklas tampa nemažiau įdomus ir vyresnės kartos atstovams – čia gausu mokslinių ar kulinarių vaizdo klipų, o milijonus sekėjų turi net ir beveik 90-ies sulaukę „TikTokeriai“. „Bitės Profai“ apžvelgia kaip ir kodėl verta pradėti naudoti šį socialinį tinklą ir vyresniems žmonėms.

„TikTok“ savo turinio gausa ir įvairove iš esmės nedaug kuo skiriasi nuo kitų socialinių, tik viskas pateikiama trumpų vaizdo klipų forma. Pirmą kartą prisijungus vyresnės kartos atstovus matomi klipai gali ir atgrasyti nuo tolesnio naudojimo, tačiau rekomenduojame skirti šiek tiek dėmesio ir programėlę išmokyti parodyti tai, kas jums įdomu. Nauda bus dviguba – turėsite dar vieną įdomaus turinio kanalą, o tuo pačiu neatitrūksite nuo jaunimo tendencijų“, – pasakoja Alytaus „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis ir dalinasi įžvalgomis, kodėl vyresniems žmonėms verta susipažinti su šia programėle.

Kaip priversti „TikTok“ rodyti tik man įdomų turinį

Atidarius „TikTok“ programėlę, patenkama į „ „For you“ skiltį, kurioje yra nesibaigiantis vaizdo įrašų srautas, grįstas jūsų pomėgiais. Socialinio tinklo algoritmas nuolat mokosi, kas kiekvienam vartotojui yra įdomu ir aktualu, ir pagal tai nuolat atnaujina siūlomą turinį.

„Rekomenduojame bent keletą dienų padirbėti ir išmokyti „TikTok“ rodyti tai, kas jums patinka, nes jis jūsų įpročius atpažįsta pagal begalę skirtingų kriterijų. Pirmiausia, fiksuojami pamėgti ar pasidalinti vaizdo įrašai, komentarai ir paskyrų temos, kurias sekate. Tai reiškia, kad bent jau iš pradžių vertėtų aktyviau spausti širdelę prie mėgiamų vaizdo klipų ar nepatingėti palikti komentaro. Be to, „TikTok“ analizuoja ir jūsų pačių kuriamą turinį. Pavyzdžiui, jei skelbiate klipus naudodami tam tikrą grotažymę, yra didesnė tikimybė, kad savo sraute pamatysite turinį su ta pačia žyma“, – pastebi „Bitės Profas“.

„TikTok“ taip pat seka net tokius dalykus kaip žiūrimų vaizdo klipų garso takelis: „Socialinis tinklas, pastebėjęs, kad pamėgote vieną dainą, pradės rodyti daugiau turinio, kuriame groja jūsų mėgstamas kūrinys. Tas pats galioja ir įvairiems interneto memams ar juokeliams su įvairiais šūkiais. Galiausiai, mažesnę įtaką darantys veiksniai yra kalba, gyvenamoji vieta ir išmaniojo įrenginio prietaisas.“

Svarbu nepamiršti „TikTok“ pasakyti, kad tam tikras turinys jums nepatinka – ilgiau paspaudus ant nedominančio vaizdo klipo tereikia pasirinkti „Not Interested“ ir socialinis tinklas pradės rodyti mažiau tokio tipo kūrinių.

Pirmieji žingsniai link „TikTokerio“

Norintiems ne tik pasyviai stebėti kitų kuriamus vaizdo klipus, bet ir patiems tapti turinio kūrėjais, tereikia atsiminti kelis esminius dalykus.

„Formatas čia labai panašus į daugelio jau atrastus „Instagram stories“ – nufilmuojate 15 ar 60 sekundžių ilgio vaizdo klipą, pridedate trumpą aprašymą, grotažymes ir viskas, jūsų „TikTok‘as“ jau eteryje. Jei filmuojate savo veidą, galite pamėginti uždėti „grožio“ filtrą – prieš pradedant įrašą reikėtų pasirinkti „Beauty“ funkciją. Tiesa, bendruomenės atsiliepimai čia dviprasmiški – vieni teigia, kad filtras veidus tikrai išgražina, o kiti sako, jog tampa panašūs į nevykusius kompiuterinių žaidimų veikėjus“, – sako „Bitės Profas“.

Nufilmuotus vaizdo klipus galima papildyti įvairiais kitais filtrais, efektais, taip pat sulėtinti vaizdą – jų pasirinkimai atsiranda užbaigus filmavimą. Tiems, kurie planuoja rimtą „TikTokerio“ karjerą, vertėtų įsijungti nemokamą „TikTok Pro“ versiją, kuri leidžia detaliai stebėti sukurto turinio statistiką – peržiūrų kiekį, trukmę ir kitus parametrus. Norint pradėti naudotis analitikos galimybėmis tereikia nueiti į savo profilį, pasirinkti „Privacy and Settings“, „Manage my Account“ ir „Switch to Pro Account“.

„Tik jokiu būdu nesumaišykite su „TikTok Pro“ programėle, kuri plinta neoficialiais kanalais ir atrodo kaip įprastas „TikTok“, tačiau turi kitą tikslą – siekia pasisisavinti vartotojų jautrius duomenis“, – įspėja A. Archangelskis.

Šokių vaizdo klipams alternatyvą tikrai rasite

„TikTok“ jaunosios kartos mėgiamas ne tik dėl juokingų vaizdo klipų, bet ir dėl įvairių šokių įššūkių, kur nariai stengiasi atkartoti tam tikrus judesius.

„Natūralu, kad pirmą kartą pamačius tokį „For you“ skilties srautą, dalis vyresnių žmonių programėlę gali ir ištrinti. Galiu patikinti, kad skirtingo turinio čia tiek daug, jog kiekvienas tikrai ras kažką įdomaus. Pavyzdžiui, jei domina mokslo tema, galite peržiūrėti @chemteacherphil kuriamus vaizdo įrašus ir susipažinti su chemijos pagrindais ir įvairiais eksperimentais. Kanalo autorius Phil Cook apie „TikTok“ dar visai neseniai nieko nežinojo, o šiandien jau yra tituluojamas mylimiausiu šio soc. tinklo chemijos mokytoju ir turi 2,6 mln. sekėjų“, – pasakoja A. Archangelskis.

Besidomintiems žmogaus anatomija patiks „Institute of Human Anatomy“ (@instituteofhumananatomy) kuriamas turinys – čia savo srities profesionalai kartais net ir labai vaizdžiai papasakoja ir parodo iš ko susideda ir kaip veikia mūsų kūnas

Gamtos mylėtojai gali pasižvalgyti po @kodyantle ir @shandorlarenty kuriamą turinį, kuriame pamatysite artimą žmogaus ryšį su liūtais, tigrais ar šimpanzėmis. Tiems, kuriems trūksta kulinarinio įkvėpimo, rekomenduojame peržiūrėti @iamtabithabrown, @chelsweets, @thatdudecancook kuriamus receptus.

Tarp žymiausių „TikTokerių“ – ir aštuoniasdešimtmečiai

Dar vienas įrodymas, kad „TikTok“ įdomus ne tik jaunimui – milijonus sekėjų turintys senjorai. Pavyzdžiui, vienas žymiausių ir daugiausiai sekėjų turintis „TikTok“ vartotojas yra 87-erių senelis Joe Alington, kuris mažiau nei per tris mėnesius surinko didžiulį sekėjų ratą. Vyras ypač didelio dėmesio sulaukė karantino laikotarpiu, viešindamas ne tik linksmus vaizdo įrašus, bet ir parodydamas, jog gyventojai masiškai pirkdami maisto produktus nepagalvoja apie vyresnio amžiaus žmonės, kurie yra rizikos grupėje. Šiuo metu vyrą seka jau 2,3 milijonai sekėjų.

Didelio populiarumo sulaukė ir 81-erių metų Stephen Austin, kuris išsiskiria ir tapo atpažįstamas dėl įvairių kepurių, kadangi kiekviename vaizdo įraše pasirodo vis su kita. Vyras džiaugiasi, jog vaizdo įrašai sulaukia dėmesio ir jį stebi 1,3 milijonai vartotojų. Taip pat susižavėjimo šūksnių pelnė 89-erių senelė Lill, kuri savo internetinę karjerą pradėjo su anūku kurdama vaizdo įrašus „Youtube“ platformoje, o vėliau prisijungė ir į „TikTok“ gretas. Šiuo metu senelės sekėjų skaičius siekia 212 tūkstančių.

Daugiau apie socialinius tinklus galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Apie „Bitė Lietuva“
„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: