Teismas patenkino „Bitės“ prašymą stabdyti CPO LT konkursus

Teismas šiandien patenkino „Bitė Lietuva“ prašymą stabdyti dviejų viešųjų konkursų, kuriuos vykdė Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT), įgyvendinimą. Šiuose konkursuose nugalėtoju paskelbtas neigiamą paslaugos kainą pateikęs dalyvis. Teikti minusines kainas draudžia pačios CPO LT su konkurso dalyviais pasirašytos preliminarios paslaugų teikimo sutartys.

„Pačios CPO LT nustatytas konkurso taisykles pažeidę dalyviai buvo pripažinti nugalėtojais. Akivaizdu, jog tai klaida ir toks konkursas negali būti tęsiamas, dėl to sveikiname šiandienos teismo sprendimą. Taip pat labai svarbu suprasti, jog minusinės kainos siūlymas viešuosiuose pirkimuose apskritai – nepriimtinas, nes užkerta kelią skaidrumui“, – sako Aurimas Kapočius, „Bitės“ verslo klientų segmento vadovas.

Ieškinį dėl minėtų konkursų ir prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo „Bitė“ pateikė dar šį pirmadienį. Konkursų metu buvo perkamos mobiliojo ryšio paslaugos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai prie SADM („Sodrai“) bei VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras.

Vos po dviejų dienų – trečiadienį – nutartimi, Vilniaus apygardos teismas patenkino „Bitės“ prašymą pritaikyti šiems konkursams laikinąsias apsaugos priemones. Tai reiškia, kad kol teismas nagrinės ieškinį, minimų konkursų įgyvendinimas ir sutarčių su laimėtojais pasirašymas nevyks. Įgyvendinti teismo priimtą nutartį CPO LT turi nedelsiant.

„Bitė“ yra pateikusi dar vieną ieškinį, kur jau kitame, Lietuvos pašto, konkurse nugalėtoju taip pat pripažintas neigiamą kainą pasiūlęs tiekėjas. Šiame konkurse CPO LT konkurso sąlygos taip pat draudė pateikti neigiamą kainą. Be to, įvesti minuso ženklo neleido ir elektroninė konkurso sistema.

Konkurso laimėtojas pateikė pasiūlymą išskirtinėmis sąlygomis ar net turėjo įsilaužti į CPO LT sistemas tam, kad pateiktų neigiamą kainą ir taip laimėtų konkursą. Vaizdo įrašus su įrodymais, kad minėtame konkurse į pirkimų sistemą nebuvo galima įvesti minuso ženklo, „Bitė“ yra pateikusi Vilniaus apygardos teismui.

Pateikdama ieškinį dėl Lietuvos pašto konkurso, „Bitė“ taip pat reikalauja sustabdyti atliktų konkursų procedūras ir neteisėtais pripažinti laimėtojo paskelbimus, tęsti pirkimo procedūras ir priimti naują sprendimą dėl pasiūlymų eilės bei pirkimų laimėtojo rinkimo. Šiuo metu teismas yra priėmęs „Bitės” ieškinį ir yra laukiama galutinio Teismo sprendimo.

Iki šiol per maždaug aštuonerius metus iš kiek daugiau kaip 2.500 CPO LT organizuotų mobiliojo ryšio paslaugų pirkimų „Bitė“ laimėjo tik 29% – 740. Vos 3-juose konkursuose iš 2.541, nugalėtojais pripažinti neigiamą kainą pateikę dalyviai, šių konkursų rezultatai kaip netenkinantys skaidrumo reikalavimų ir yra apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Apie „Bitė Lietuva“
„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: