Svarbiausia technologijų paroda pasaulyje „CES 2021“: nuo permatomų televizorių iki išmanių akinių darbui

Šią savaitę vyksta didžiausia metų technologijų paroda „CES 2021“, kurioje tradiciškai nubrėžiamos svarbiausios metų technologijų tendencijos ir pristatomos inovacijos. Įprastai Las Vegase rengiama paroda šįmet dėl pandemijos vyksta virtualiai.

„Naujoves jau pristatė technologijų milžinės „Sony“, „Lenovo“, „HP“, LG ir daug kitų bendrovių. Jau buvo anonsuoti permatomi, sulankstomi televizoriai, „Sony“ dronai, išmanūs akiniai ir daug kitų stebinančių įrenginių. Rytoj laukia vienas labiausiai laukiamų pristatymų – „Samsung“ turėtų anonsuoti naują išmanųjį telefoną“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„LG“ naujovė: telefonas virstantis planšete

Pietų Korėjos technologijų gamintoja „LG“ virtualioje „CES“ technologijų parodoje pranešė apie naujo savo įrenginio prototipą, kurį galima bus naudoti kaip telefoną arba planšetinį kompiuterį.

„Kol kas neaiški galima įrenginio kaina, tačiau „LG“ patvirtino, kad šis išmanusis, kuris per akimirką iš paprasto telefono gali tapti planšetiniu kompiuteriu, vadinsis „LG Rollable“ ir bus pristatytas šiais metais. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad „LG“ vartotojams pasiūlys dar įdomesnį būdą turėti kompaktišką telefoną, nei „Samsung“, kuri jau anksčiau pristatė telefonus sulankstomais ekranais“, – atkreipia dėmesį „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.

„Shower power“ – kolonėlė, kurią įkraus dušas

Bendrovė „Ampere“ technologijų parodoje „CES 2021“ pristatė Bluetooth kolonėlę „Shower Power“ (Dušo energija). Jos pavadinimas puikiai apibūdina šios kolonėlės energijos gavimo būdą.

„Kolonėlė jungiasi prie dušo galvutės ir jos viduje esanti elektros hidrogeneratorius gamina elektrą iš bėgančio vandens kol naudojatės dušu. Kolonėlei pilnai įsikrovus, ji atlaikys net 20 valandų muzikos grojimo, tad tiks ir mėgstantiems duše būti labai ilgai. „Shower Power“ taip pat pagaminta iš perdirbto plastiko surinkto iš vandenyno, ar gali būti kas nors žaliau?“, – klausia „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Shower Power“ Bluetooth kolonėlė valdoma keliais ant jos įrengtais mygtukais arba vandeniui atspariu pulteliu. Jos finansavimui „Kickstarter“ platformoje jau surinkta apie 200 tūkst. eurų.

„LG“ – permatomi ir sulankstomi televizoriai

Pietų Korėjos technologijų bendrovė „LG“ pirmadienį „CES“ technologijų parodoje anonsavo net keletą inovacijų: televizorius permatomais ir sulenkiamais OLED ekranais bei pigesnę alternatyvą brangiems OLED televizoriams.

„LG“ „CES“ parodoje kasmet skiria didelį dėmesį televizoriams, o šįmet bendrovė nustebino 55 colių (1,4 m) įstrižainės televizoriumi permatomu OLED ekranu. Permatomi ekranai pirmiausia bus skirti komerciniam naudojimui, pavyzdžiui, restoranuose ar metro. Restoranuose vartotojai galėtų užsisakyti meniu permatomame ekrane matydami restorano vaizdą, o metro vagonuose permatomi televizoriai būtų naudojami vietoje įprastinių langų. Tokiu būdu žmonės permatomame ekrane matytų ne tik žemėlapius ar kelionės informaciją, bet ir už lango esantį vaizdą“, – sako „Bitės Profas“ Mantvydas Čiuplys.

Kada permatomi televizoriai bus pasiekiami vartotojams, „LG“ kol kas nepraneša. „LG“ yra vienintelė bendrovė pasaulyje šiuo metu gaminanti televizorius permatomais OLED ekranais. Yra bendrovių, kurios gamina permatomus LCD ekranus, tačiau LG teigia, kad jos televizoriai OLED ekranais kur pas pranašesni ir pasiekia 40 proc. permatomumą, o LCD – tik dešimties.

„Sony“ naujovės – milžiniški televizoriai

„Sony“ virtualioje „CES 2021“ parodoje pristatė naujus „Master Series“ linijos televizorius.

„CES“ parodoje pristatytas televizorius „Master Series Z9J“ – tai naujas 8K LED TV raiškos monstras su „Sony“ kontrasto gerinimo technologija ir patobulinta „Acoustic Multi-Audio“ garso sistema. „Master Series Z9J“ palaikys 4K 120hz vaizdo atkūrimo režimą, dėl kurio veiksmas ekrane vyks sklandžiau. Vyšnia ant torto – „Cognitive Processor XR“ procesorius, dėl kurio šis LED televizorius bus ryškesnis nei kada nors anksčiau“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Bendrovė išleis du itin didelius šio televizoriaus modelius – su 75 ir 85 colių (1,78 m ir 1,9 m) įstrižainėmis.

„Sony“ – pirmasis bendrovės dronas

Telefonų, kamerų, televizorių ir kitų technologijų įrenginių gamintoja „Sony“ nuo šiol asortimentą praplės ir dronais: Japonijos technologijų milžinė „CES“ parodoje pristatė pirmąjį savo droną „Airpeak“.

„Šis dronas yra mažiausias pasaulyje, galintis skraidinti „Alpha“ kameros sistemą. Galimybė skraidinti aukštos kokybės to paties gamintojo fotoaparatus šiems dronams suteiks išskirtinumą rinkoje ir mes pirštinę tokioms kompanijoms kaip „DJI Drone“, kurios dabar naudoja „Sony“ kameras ir yra vienos lyderiaujančių pasaulyje. „Airpeak“ gali susilaukti ne tik fotografų, bet ir filmų kūrėjų dėmesio“– svarsto „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„MaskFone“ – apsauginė veido kaukė, kurios nereikės nusiimti kalbant telefonu

„MaskFone“ yra pirmoji pasaulyje veido kaukė su įmontuotomis ausinėmis, kuri sujungia apsaugą, patogumą ir technologijas. Šią naujovę virtualioje technologijų parodoje „CES“ pristatė telekomunikacijų bendrovė „Binatone“.

„Šis itin tinkamu metu sukurtas išradimas turi keičiamus filtrus, įmontuotą mikrofoną ir ausines, kurie leis į skambučius atsiliepti viešumoje nenusiėmus kaukės. „MaskFone“ kaukė yra skalbiama, atspari vandeniui ir prakaitui. Su ja kasdien keliaudami į darbą ar parduotuvę galėsite patogiai klausytis muzikos“ , – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaukėje įmontuota baterija leis kalbėtis ar klausytis muzikos net iki 12 valandų.

„Amazfit“ – išmanus laikrodis, veiksiantis iki 45 dienų

Bendrovė „Amazfit“ technologijų parodoje „CES“ anonsavo biudžetinį išmanų laikrodį „GTR 2e“, kurie išsiskirs ypač ilgu baterijos gyvavimo laiku.

„Išmanusis laikrodis „GTR 2e“ turi daugiau nei 90 sporto režimų, išmanų be interneto veikiantį asistentą, taip pat vis labiau išmaniuosiuose laikrodžiuose populiarėjančią deguonies kiekio kraujyje matavimo funkciją. Laikrodis pasižymi minimalistiniu dizainu, plonu aliuminio korpusu ir yra atsparus vandeniui. „GTR 2e“ patrauklumą vartotojams itin padidins tai, kad jie vienu įkrovimu tarnaus iki 45 dienų“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Lenovo“ naujiena – išmanūs akiniai darbui

Panašu, kad greitu metu pagaliau atsiras patogūs ir futuristiniu dizainu neišsiskiriantys išmanūs akiniai dirbantiems. Tokius akinius – „ThinkReality A3“ – virtualioje parodoje „CES 2021“ parodė „Lenovo“.

„Išmanieji akiniai „ThinkReality A3“ aprūpinti „Qualcomm Snapdragon XR1“ procesoriumi ir gali tarnauti kaip 5 ekranai vienu metu. „ThinkReality A3“ taip pat turi 8 MP kamera, kurią galima išnaudoti kolegoms rodant, kaip atlikti tam tikrus darbus. „Lenovo“ skelbia, kad šiems akiniams jau yra sukurtų darbus palengvinančių papildytos realybės programėlių, o ateityje jų tik daugės“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.

Viena priežasčių, kodėl dauguma iki šiol kurtų panašių išmanių akinių taip ir nesulaukė vartotojų susidomėjimo buvo ta, kad jie atrodė nenatūraliai ir per daug futuristiškai, tad žmonės nenorėjo jų nešioti. Tuo tarpu „Lenovo“ teigia sukūrusi kompaktiškus ir lengvus akinius, kuriuos galima patogiai nešiot tiek biuruose, tiek ir laboratorijose ar gamyklose.

Bendrovė kol kas nenurodo, kiek tokie papildytos realybės akiniai kainuos, o prekybą jais pradėti planuoja šių metų viduryje.

„HP“ naujovės – nuotoliniam darbui pritaikyti kompiuteriai

Kompiuterių gamintoja HP pirmadienį technologijų parodoje „CES 2021“ anonsavo nuotoliniam darbui pritaikytus nešiojamuosius ir planšetinius kompiuterius „Elite Dragonfly Max“ bei verslo klasės kompiuterį „HP Elite Folio“.

„Verslo klasės nešiojamas kompiuteris „Elite Folio“ išsiskirs tuo, kad jo ekranas turės tris padėtis: standartiniam darbui skirtą status kampo padėtį, vaizdo pokalbiams bei prezentacijos ekraną bus galima pritraukti arčiau savęs, o užrašams bei skaitymui bus skirta plokščia ekrano padėtis. Skirtingos ekrano pozicijos, integruotas rašiklis ir dirbtinės odos nugarėlė leidžia kompiuteriu naudotis patogiai visose situacijose“, – priduria M. Čiuplys.

„Elite Folio“ HP planuoja išleisti jau vasarį.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: