Naujieji „Huawei P30“ ir „Huawei P30 Pro“ jau čia: 5 priežastys nusiimti prieš juos kepurę

Antradienį oficialiai pristatyti naujausi „Huawei“ telefonai – „P30“ ir „P30 Pro“, startuoja ir prekyba jais „Bitės“ svetainėje. Nuo trečiadienio abu telefonus galima įsigyti ir „Bitės“ salonuose. Naujasis „Huawei P30“ kainuoja 699 Eur, o „Huawei P30 Pro“, priklausomai nuo vidinės atminties, kainuoja 899 Eur arba 999 Eur. Abu telefonus pirkėjai galės rinktis iš trijų spalvų: klasikinės juodos, pašvaistės („Aurora“) ir kristalo žydros („Breathing Crystal“). Ir nors šių naujųjų „Huawei“ telefonų kamera yra tai, dėl ko apie šiuos telefonus dabar tikriausiai ir skaitote, „Bitės Profai“ išskiria priežastis, dėl kurių šiuo telefonu norėsis naudotis ne vien dėl gražių nuotraukų.

„Šiais laikais jau įprasta, kad pasirodžius naujiems telefonams mūsų nebestebina didesnė jų talpa, patrauklesnis dizainas bei spalvos ar greitesnė sparta. Tačiau kiekvieną kartą su nekantrumu sekame, tai kokių gi siurprizų telefonų gamintojai yra paruošę šį kartą? Praleidęs savaitgalį su naujaisiais „Huawei“ telefonais galiu pasakyti, kad nors šių telefonų karūna neabejotinai yra jų kamera, tikrai negalima nurašyti kitų įdomių ir netikėtų atnaujinimų. Atskiro dėmesio tikrai verti ir telefonų dizainas, ekranai, baterijos ir procesoriai. O tam, kad kamera neužgožtų kitų puikių telefono savybių, sąmoningai paliekame ją desertui“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir išskiria 5 priežastis, dėl kurių verta pagirti naujuosius „Huawei“.

Pirmoji priežastis: su spalvomis žaidžiantis dizainas

„Prieš metus, kai „Huawei“ pasauliui pristatė „P20“ ir „P20 Pro“ telefonų modelius, šie išsiskyrė ir savo dvispalvėmis nugarėlėmis. Žiūrint į jas, atrodė, kad telefono spalva tarsi pereina iš vienos į kitą. Šis „Huawei“ telefonų aspektas patiko tiek pirkėjams, tiek ir kitiems telefonų gamintojams, tad jie pradėjo gaminti ir savo telefonus su dvispalvėmis nugarėlėmis. Bet su „P30“ ir „P30 Pro“ modeliais „Huawei“ žengia dar toliau – nuo šiol šios serijos telefonų nugarėlės yra daugiaspalvės: susidaro įspūdis, kad tarpusavyje žaidžia ne dvi, o daug skirtingų spalvų. O spalvų kaitai įtaką daro apšvietimas bei žiūrėjimo į telefoną kampas. Būtinai atkreipkite dėmesį!“ – pataria K. Špiliauskas.

Antroji priežastis: sumani ekrano gudrybė

„Nors „P30“ ir „P30 Pro“ modeliai skiriasi savo dydžiu ir ekrano erdvumu, abiejų ekranai yra OLED technologijos, todėl – itin ryškūs bei kontrastingi. „P30“ turi 6.1 colių ekraną, o „P30 Pro“ išsiskiria 6.47 colių ekranu su lenktais krašteliais. Tačiau „P30 Pro“ gamintojai šiame modelyje panaudojo itin įdomų sprendimą: tam, kad padarytų kuo didesnį įrenginio priekį sudarantį ekraną, jie atsisakė įprasto garsiakalbio pokalbiams ir vietoje to įmontavo elektroninio levitavimo principu veikiantį garsiakalbį. Kitaip tariant, garsas sklinda iš ekrano. Taip pat kalbant apie naujųjų „Huawei“ ekranus, galima paminėti ir piršto atspaudų jutiklius, kurie yra įmontuoti tiesiog pačiame ekrane, o tai – viena ryškesnių šių metų tendencijų“, – pažymi K. Špiliauskas.

Trečioji priežastis: pagerintos baterijos

„Abiejų modelių baterijos, kaip ir reikėtų tikėtis, yra talpesnės nei ankstesnės „Huawei“ kartos analogų „P20“ ir „P20 Pro“. Taip pat – šios baterijos ilgiau laiko. O kai išsikrauna, reikėtų pagirti abiejų telefonų krovimo galimybes: abu turi greitą krovimą laidu, bet „P30 Pro“ modelyje jis dar pranašesnis. „P30“ – per pusvalandį įsikrauna iki 58 proc., o „P30 Pro“ – iki 70 proc., o tai yra vienas greičiausių krovimų rinkoje. Be to, „P30 Pro“ palaiko ir belaidį krovimą arba gali belaidžiu būdu įkrauti kitus įrenginius“, – lygina K. Špiliauskas.

Ketvirtoji priežastis: ką sugeba telefono dirbtinis intelektas?

„Naudojantis „P30“ ir „P30 Pro“ telefonais nustebina pažangus procesorius „Kirin 980“, kuris išsiskiria dirbtiniu intelektu, pagerinančiu daugelio funkcijų veikimą. Itin stiprus jo privalumas – dvigubas neuroninis procesorius. Jis pagerina beveik kiekvienos funkcijos patirtį, bet labiausiai prisideda prie telefono kamerų veikimo. Pavyzdžiui, išmanusis atpažįsta, kas ir kaip fotografuojama ir pagal tai pritaikomi įvairūs kameros nustatymai. Taip pat šis procesorius turi ir specialią „GPU Turbo“ funkciją, kuri pagerina telefonams skirtų žaidimų grafiką – ji leis padidinti FPS (kadrų per sekundę) kiekį. Tad mėgstantiems gerai atrodančius žaidimus, „P30“ ir „P30 Pro“ telefonų procesorius tikrai paliks įspūdį“, – sako K. Špiliauskas.

Penktoji priežastis: geriausiai fotografuojančio telefono karūną besimatuojanti kamera

Praeitų metų „Huawei“ telefonai „P20“ ir „P20 Pro“, pasak K. Špiliausko, ilgą laiką buvo geriausiai fotografuojantys įrenginiai, bet naujai pasirodę „P30“ bei „P30 Pro“ jau dabar geriausiai fotografuojančių telefonų titulą perėmė ir žada jo įsitverti dar stipriau nei pirmtakas.  

„Naujasis „P30“ turi trigubą kamerą, o „P30 Pro“ gali pasigirti pirmąja keturguba kartu su „Leica“ kurta kamera. Kita vertus, ketvirtasis objektyvas nėra visiškai įprastas objektyvas, nes tai – TOF jutiklis. Jis atsakingas už tikslų atstumų iki fotografuojamų objektų nustatymą. Todėl „P30 Pro“ puikiai fotografuoja portretus, kuriuose fonas suliejamas dar tiksliau ir tikroviškiau. Abu išmanieji gavo net 40 MP pagrindinius objektyvus su „SuperSpectrum“ sensoriumi, leidžiančiu ryškiau perteikti spalvas bei dar geriau fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis. Beje, fotografuojant tamsoje dirbtinis intelektas stabilizuoja vaizdą ir galima išgauti ypač ryškias nuotraukas – šie telefonai šiandien neabejotinai yra geriausiai fotografuojantys tamsoje. O vyšnaitė ant torto – teleobjektyvai. „P30“ įmontuotas 3 kartų optinį arba 5 kartų hibridinį priartinimą turintis teleobjektyvas. Tuo metu „P30 Pro“ turi įspūdingą periskopo principu paremtą objektyvą vaizdo priartinimui. Jis gali vaizdą priartinti net 5 kartus optiškai ar 10 kartų hibridiniu būdu neprarandant vaizdo kokybės. O skaitmeniniu būdu galima vaizdą priartinti net 50 kartų“, – išskiria K. Špiliauskas.

Na, o mėgstantiems išsamias telefonų kamerų specifikacijas, K. Špiliauskas jas detalizuoja:

„P30“ – 16MP itin plataus kampo F2.2 objektyvas; 40 MP F1.8 pagrindinis objektyvas; 8MP F2.4 OIS 3 kartų optinio, 5 kartų hibridinio priartinimo teleobjektyvas.

„P30 Pro“ – 20MP itin plataus kampo F2,2 objektyvas;  40 MP F1.6, OIS pagrindinis objektyvas; 8MP F3.4 OIS periskopinis objektyvas su 5 kartų optiniu, 10 kartų hibridiniu, 50 kartų skaitmeniniu priartinimo objektyvas; TOF jutiklis.

Galiausiai, anot K. Špiliausko, norint daugiau sužinoti apie naujuosius „Huawei P30“ ir „Huawei P30 Pro“ telefonus, jų privalumus ar juos išbandyti, visuomet galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančius „Bitės Profus“ ir jie visuomet jums patars.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: