„Bitė“ ir „Tele2“ ryšių tinklų kartu nevystys dėl reguliuotojų iškeltų sąlygų

„Bitė“ ir „Tele2“ ryšių tinklų kartu nevystys | BITĖ

„Bitė“ ir „Tele2“ atsisako planų kartu vystyti ryšių tinklus Lietuvoje ir Latvijoje. To priežastimi įvardijami reguliuotojų abiejose šalyse iškelti reikalavimai, kurių vykdymas projekto patrauklumą gerokai sumažina.

„Bendro tinklo planų ėmėmės siekdami mažinti kaštus ir poveikį aplinkai, taip pat spartinti 5G diegimą. Klientams bendras tinklo vystymas būtų užtikrinęs dar geresnį ryšio padengimą, nes būtų pasitelkiami ne vieno, bet dviejų operatorių bokštai – bazinės stotys“, – sako Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Tai, kai keli operatoriai kartu investuoja į tinklą, gana paplitusi praktika pasaulyje, vis tik mūsų regione toks projektas kol kas įgyvendintas nebus.

„Nors „Bitė“ kartu su partneriais dėjo nemažai pastangų, nepavyko rasti ekonomiškai ir technologiškai prasmingo modelio reguliuotojams neleidus dalintis dažniais. Ribojančios sąlygos iškeltos nepaisant palankios Europos Komisijos pozicijos, pasak kurios dalijimasis dažniais – sveikintinas ir skatintinas visoje bendrijoje“, – teigia P. Kuisys.

Dar 2019 metais mobiliojo ryšio bendrovės „Bitė Lietuva“ ir „Tele2“, įsteigė įmonę „Centuria“ bendro tinklo diegimui Lietuvoje ir Latvijoje. „Centuria“ veikloje taip pat dalyvavo „Bitės grupės“ įmonė „Bitė Latvija“.

Latvijoje registruota „Centuria“ bendrovė bus likviduota. Ją lygiomis dalimis valdė „Bite Latvija“ ir „Tele2“.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: