Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Programėlės | BITĖ

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys. Kad vasaros atostogas lydėtų malonūs prisiminimai, o ne erzinančios smulkmenos, verta pasitelkti kelias programėles. Plačiau jas pranešime žiniasklaidai aptaria „Bitės Profai“.

„Kelionės gali tapti ne tik dideliu malonumu, bet ir galvos skausmu, nežinant, kaip jas tinkamai suplanuoti. Laimei, šiandien išmaniuoju galima ne tik nuspręsti, kur keliauti, bet ir išsirinkti kelionei tinkamiausius daiktus, vienoje vietoje saugoti visas rezervacijas ir net pasidalinti išlaidas su grupe žmonių“, – teigia „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir dalinasi penkiomis programėlėmis, kurios padės lengvai apsisaugoti nuo kelionės organizavimo keliamų rūpesčių.

1. „Triplt“ kišeninis kelionių gidas

Lėktuvo bilietai, viešbučio rezervacijos ir kiti dokumentai yra neatsiejama bet kokios kelionės dalis. Vis tik daug laiko atima detalus kelionės planavimas ir nuolatinis tvarkaraščių sekimas siekiant nepraleisti pasikeitimų. O kur dar atvejai, kai vienu metu planuojamos kelios kelionės ir pašto dėžutėje atsiduria krūvos užsakymus patvirtinančių laiškų, tarp kurių lengva pasimesti.

„Programėlė „Triplt“ („Android“ ir „iOS“) – kišeninis gidas, vienoje vietoje kaupiantis visus kelionei reikalingus dokumentus. Ji skenuoja pašto dėžutę, randa transporto ir viešbučių užsakymus ir automatiškai sudaro kelionės planą. Taip pat praneša, jei laukia neplanuotų tvarkaraščių pasikeitimų. Tad neatsidursite situacijoje, kai iki skrydžio likus keliolikai minučių, suprasite, kad esate ne tame terminale, kuriame turėtumėte būti“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

2. „Airbnb“ – patirkite įspūdžių su vietiniais

Daugelis žino apgyvendinimo paslaugą „Airbnb“ („Android“ ir „iOS“), padedančią išsinuomoti gyvenamąją vietą tiesiai iš vietinių gyventojų. Visgi, mažai kas girdėję apie naująją šios įmonės platformą „Airbnb Experiences“. Ji leidžia užsisakyti patirtis su vietiniais gyventojais ir pažinti kultūrą taip, kaip niekuomet nepasiūlys didieji kelionių organizatoriai.

„Airbnb Experiences“ platformoje galite užsisakyti vietinių gyventojų sukurtų patirčių, tokių kaip makaronų gaminimas su Italijos močiutėmis ar žygis po Maskvos požemius su buvusiais kariais. Tad net ir aktyvūs nuotykių ieškotojai čia patirs neišdildomų įspūdžių“, – teigia M. Vrubliauskas ir priduria, kad platformos paslaugos veikia net keliasdešimt valstybių, tarp jų – ir Lietuvoje.

3. „PackPoint“ – išmanus lagaminas

Kiekvienas, kuris yra keliavęs, patyrė situaciją, kai nuvykę į sutartą vietą suprato, kad paliko vieną ar kelis kelionei reikalingus daiktus, rūbus. Dažnai taip atsitinka dėl skubėjimo, bet neretai ir dėl to, kad nepažįstame vietos, į kurią keliaujame ir nežinome, ko ten gali prireikti.

„Programėlė „PackPoint“ („Android“ ir „iOS“) yra tikras išsigelbėjimas. Pažymėję, kur keliausite, ką veiksite ir kiek truksite, ji pateiks išsamų rekomenduojamų daiktų ir net drabužių sąrašą. Tad jei kelionės metu numatomas lietus, programėlė primins pasiimti skėtį. Taip neliksite permirkę ir nebūsite priversti keisti planų bei skubiai ieškoti parduotuvės“, – teigia M. Vrubliauskas.

4. Kelionės išlaidoms planuoti – „Splitwise“

Tiems, kuriems dažnai tenka dalintis kelionės išlaidomis su draugais ar artimaisiais, pravers pinigų planavimo programėlė „Splitwise“ („Android“ ir „iOS“). Ji leis patogiai planuoti ir sekti išlaidas, sujungus visus keliautojus į vieną virtualią grupę.

„Patyrę išlaidų, pavyzdžiui, sumokėję už draugų pietus restorane ar bilietus į atrakcionų parką, iškart pažymėkite programėlėje sumą ir kiek žmonių turi dalintis šią sąskaitą. Kelionės pabaigoje matysite kas kam ir kiek tiksliai yra skolingas. O tam, kad skolos nepasimirštų, grupės nariai į el. pašto dėžutes gaus priminimus apie grąžintus pinigus. Taip sutaupysite laiko ir pamiršite skaičiavimo ar čekių saugojimo rūpesčius, tad galėsite labiau mėgautis kelione“, – teigia „Bitės Profas“.

5. Aktyvių kelionių mėgėjams – „AllTrails“

Aktyvus laisvalaikis šiuo metu išgyvena atgimimą. Tam daug įtakos padarė pandemija, kai daug žmonių atrado sportą ir pradėjo daugiau laiko leisti gryname ore. Tad natūralu, kad pamėgtas vaikščiojimas ar bėgimas persikelia ir į keliones.

„AllTrails“ („Android“ ir „iOS“) siūlo daugiau nei 200 tūkst. žygių ir bėgimo maršrutų skirtingo fizinio pasirengimo žmonėms įvairiose pasaulio šalyse. Tad nuvykus, nebereikės ieškoti vietinių ar mokėti pinigų gidams. Turėdami reikalingus daiktus ir išmanųjį, vietą be vargo galėsite tyrinėti vieni“, – pasakoja M. Vrubliauskas ir priduria, kad čia rasite ir daugybę naminiams gyvūnams pritaikytų maršrutų.

Daugiau apie programėles keliaujantiems galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.


 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: