Testas: tiesa ar sukčių pinklės?

Greičiausiai sutiksite, kad technologijos žymiai palengvina kasdienybę – paspaudę kelis išmaniojo telefono mygtukus galite dalintis naujienomis su draugu, gyvenančiu kitoje pasaulio pusėje, ar prisijungę prie savo el. pašto galite greitai persiųsti atostogų nuotraukas mamai. Vis dėlto technologijas naudoja ir sukčiai, atkakliai bandydami gauti naudos. „Bitės Profai“ parengė testą, kurį atlikę sužinosite, ar gebate atskirti tiesą nuo sukčių pinklių.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • Stiprus slaptažodis – bent 8 simbolių ilgio, jame yra įvairių didžiųjų ir mažųjų raidžių, taip pat skaičių ir ženklų.
  • Pastebėję praleistą skambutį iš tolimos šalies, kurioje neturite pažįstamų, pavyzdžiui, Tanzanijos, į jį nekreipkite dėmesio.
  • „Bitės Profai“ paruošė testą, leidžiantį pasitikrinti, ar esate pakankamai budrus ir žinote, kokias pinkles dažnai rezga sukčiai.
 

„Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, sukčiai nesnaudžia – jų naudojami metodai taip pat tobulėja. Anksčiau naudotojai kartais patikėdavo laimėję milijoną, tačiau dabar daugelis jau žino, kad tai – apgaulė. Vis dėlto dabar naršydami internete ir pastebėję netikėtai iššokusį langą, kuriame siūloma dalyvauti loterijoje, jį uždaro ne visi, o juk tai dar vieni spąstai. Kviečiu atlikti testą ir sužinoti, ar turite pakankamai žinių, kad neįkliūtumėte į tokias nemalonias situacijas“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.