Minint finansavimo platformos „Kickstarter“ gimtadienį: 3 visų laikų sėkmingiausi projektai
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „Kickstarter“ ‒ pasaulinė sutelktinio finansavimo internetu platforma, kuri padeda kūrėjams įgyvendinti savo projektus
- Didžiausio pasisekimo per visą laiką sulaukė Brandon Sanderson mokslinės fantastikos romanai
- Sėkmę patyrė ir išmaniųjų laikrodžių „Pebble Time“ kūrėjai
- Iš visų lietuviškų verslų didžiausio finansavimo sulaukė iš atskirų dalių surenkamos kėdės kūrėjai „Spyndi“
„Kickstarter“ platformoje pristatomi įvairūs meniniai projektai, kurių įgyvendinimui reikalinga finansinė parama. Jie skirstomi į net 8 kategorijas: menai, komiksai ir iliustracijos, dizainas ir technologijos, filmai, maistas ir rankdarbiai, žaidimai, muzika ir leidyba. Nustebtumėte sužinoję, kad per visą platformos gyvavimo laiką daugiausia dėmesio sulaukė mokslinės fantastikos romanai ir išmanieji laikrodžiai“, ‒ pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Fantastiniams romanams – dešimtys milijonų
Brandon Sanderson ‒ JAV mokslinės fantastikos žanro rašytojas. Jo knygose veiksmas vyksta mistiškoje „Cosmere“ visatoje.
„Kūrėjo tikslas ‒ per 2023 m. savarankiškai išleisti 4 romanus, pavadintus „Slapti projektai“. Tai platformos „Kickstarter“ visų laikų sėkmingiausias projektas: vos per 3 dienas projektą parėmė daugiau nei 84 tūkst. žmonių didesne nei 19 mln. eurų suma“, ‒ sako M. Vrubliauskas.
Šių metų kovo 1 dieną, prasidėjus finansavimo laikotarpiui, B. Sanderson siekė surinkti virš 93 000 eurų (1 mln. dolerių), tačiau po mėnesio laiko surinkta pinigų suma viršijo visus turėtus lūkesčius ‒ daugiau nei 185 tūkst. gerbėjų projektą parėmė beveik 39 mln. eurų.
Technologijų sensacija tapę išmanieji laikrodžiai
Prieš 7 metus išmanieji laikrodžiai dar nebuvo tokie populiarūs kaip dabar. Dėl to nenuostabu, kad spalvotą ekraną, mikrofoną ir iki 7 dienų veikiančią bateriją turintys, vandeniui atsparūs išmanieji „Pebble Time“ laikrodžiai sulaukė didelio susidomėjimo.
„Šie laikrodžiai išsiskyrė savo operacine sistema, leidusia vartotojui sau pritaikyti ir patogiai susidėlioti svarbiausias funkcijas“, ‒ komentuoja „Bitės Profas“.
M. Vrubliauskas taip pat priduria, kad šie laikrodžiai turėjo unikalų dizainą: įbrėžimams atsparų stiklą, aukščiausios kokybės odinį ir nerūdijančio plieno dirželį bei korpusą. Per mėnesį šį projektą parėmė daugiau nei 78 tūkst. žmonių skyrę beveik 19 mln. eurų.
Populiariausi lietuviški projektai
Iš visų lietuviškų verslų daugiausia dėmesio „Kickstarter“ platformoje sulaukė projektas „Spyndi“ ‒ medinė kėdė, kuri iš kitų panašių produktų išsiskyrė savo dalimis, primenančiomis žmogaus stuburo slankstelius. M. Vrubliauskas taip pat pamini, kad šios dalys yra tarsi kaladėlės iš kurių vartotojas gali susikonstruoti jam patinkantį daiktą, pavyzdžiui, stalą, suoliuką ar ką nors kitą. Iš viso projektas surinko beveik 111 tūkst. eurų sumą. Projektą parėmė 137 žmonių.
Kitas daug dėmesio sulaukęs lietuvių projektas ‒ elektrinė dviračių pavara „Rubbee“, kiekvieną dviratį paverčianti elektriniu. Produkto aprašyme teigiama, kad dviratį paversti elektriniu užtrunka vos kelias sekundes, o nuvažiuoti be sustojimo galima net 24 km. „Bitės Profas“ atkreipia dėmesį ir į kitas prietaiso savybes: „Ši pavara sveria 6,5 kg ir tvirtinasi prie balnelio. Pilnai bateriją pakrauti užtrunka vos 2 val. Įrenginys atsparus vandeniui, tad nėra dėl ko baimintis, važiuojant lietuje”. Projektui paramą suteikė 214 žmonių už daugiau nei 77 tūkst. eurų.
Susiję straipsniai
Testas: ar atpažįstate senuosius žaidimus?
Kaip „Bitės Profai“ lengvina gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje?
Kodėl kaista telefonas ar kompiuteris?
Nematomi telefono jutikliai: giroskopas ir akselerometras
Testas: koks televizorius jums tinkamiausias?
Testas: koks išmanusis laikrodis jums tinkamiausias?
Testas: koks telefonas jums tinkamiausias?
Testas: kurios ausinės jums tinkamiausios?
Technologijų šventė „Samsung Galaxy Unpacked“: ką naujo paruošė „Samsung“?