Kas yra NFC ir kaip jį panaudoti savo telefone?

Dauguma išmaniųjų telefonų ekrano viršaus meniu turi NFC pavadintą funkciją, kuri išnaudojant visas įrenginio galimybes itin svarbi, nors toli gražu ne kiekvienas vartotojas žino, kokia jos nauda ir kas išvis yra NFC. „Bitės Profai“ atsako – kuo naudinga ši raidžių kombinacija, kokių jos savybių greičiausiai neišnaudojate ir kada tikrai verta šios telefono funkcijos neišjungti.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • NFC funkcija leidžia bekontaktį atsiskaitymą telefonu – tik ją įjungus įmanoma telefoną naudoti vietoje banko kortelės
  • NFC būdu telefonai sujungiami su kitais įrenginiais: belaidėmis ausinėmis, kolonėlėmis ar kompiuteriais
  • Kuo toliau, tuo NFC funkcijos panaudojančių restoranų ar muziejų daugėja, nes toks informacijos apsikeitimo būdas yra itin greitas

„Dažniausiai panaudojamas NFC privalumas yra galimybė telefonu atsiskaityti prie bekontakčių apmokėjimo aparatų, tačiau verta sužinoti ir apie kitas jos suteikiamas naudas. Jei šią funkciją telefone laikote išjungtą – laikas išbandyti, nes ji suteikia vien tik pliusus. Be to, labai greitas ir paprastas vartojimas leidžia tikėtis, jog ateityje būdų išnaudoti NFC dar padaugės“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kas yra NFC?

NFC sutrumpinamai vadinama „Near Field Communication“ funkcija. Tai būdas jūsų telefonui „susikalbėti“ su kitu netoliese esančiu prietaisu ar kodu, jei šis yra ne toliau kaip 4 cm atstumu. NFC pagalba galima greitai užmegzti ryšį su kitu prietaisu arba gauti nedidelės apimties informaciją (iki 1 megabaito) – paprastai per NFC perduodamos nuorodos arba tekstas.

„NFC atitinka panašias funkcijas kaip „Bluetooth“, tačiau yra kur kas lankstesnė alternatyva, nes NFC nebūtinas aktyvus antro prietaiso signalas – tai reiškia, kad informaciją tokiu būdu galite gauti ne tik iš kito išmanaus įrenginio, bet ir iš lipduko. Be to, ji nereikalauja ilgai laukti ieškant aplink esančių įrenginių, nes ryšį su jais telefonas pagauna pats, tereikia priartinti“, – aiškina A. Archangelskis.

Plačiai naudoti ši funkcija pradėta jau daugiau negu prieš dešimtmetį (o išrasta dar 2002-aisiais), bet gerokai garsiau imta kalbėti tik prieš keletą metų. Ypač tuomet, kai plačiai pradėtas naudoti bekontaktis apmokėjimas, leidžiantis vietoje banko kortelės su savimi tiesiog neštis NFC turintį telefoną su „Google Pay“, „Apple Pay“ ar kita mokėjimo platforma.

„Android“ vartotojams Lietuvoje NFC mokėjimus galima atlikti ne tik naudojant „Google Pay“, bet ir Lietuvoje veikiančių bankų „Swedbank“ bei „SEB“ programėles. „iOS“ vartotojams visgi teks kortelę prijungti prie „Apple Pay“.

Beje, vis populiarėja bekontaktis atsiskaitymas ne tik telefonu, bet ir išmaniu laikrodžiu. Šią funkciją Lietuvoje palaiko „Apple Watch“, „Garmin“, „Fitbit“ bei „Android Wear OS“ laikrodžiai su NFC funkcija.

Taigi, NFC išmaniajame galima išnaudoti trimis skirtingais būdais: skaitant informaciją (pavyzdžiui, etiketes ar „NFC žymas“), mokant (pavyzdžiui, už prekes parduotuvėje) ir sujungiant telefoną su kitais įrenginiais.

Kaip pradėti naudoti NFC?

„Android“ telefonai NFC išnaudojimo klausimais visuomet buvo gerokai lankstesni už „iOS“ – priešingai nei kai kuriems „iOS“ išmaniesiems, „Android“ skaitant „NFC žymes“ nereikalingos jokios papildomos programėlės.

Įjungti NFC naudojimą „Android“ išmaniajame galite pirštu nutempdami žemyn ekrano viršaus meniu – jame ir pamatysite NFC ženkliuką.

„iOS“ technologiją į savo įrenginius įtraukdavo konservatyviau. Nuo „iPhone 7“ iki „iPhone X“ „NFC žymes“ skaityti galima tik su papildoma programėle. Naujesniuose modeliuose NFC įjunktas visuomet ir papildomų programėlių jo panaudojimui nebereikia.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Sujungimas su įrenginiais ir „NFC žymės“

„Ypatingai smagios yra NFC išnaudojančios „NFC žymės“, kurias galima pritvirtinti namuose ir užprogramuoti taip, jog priartinus telefoną šis automatiškai atliktų tam tikrą veiksmą. Pavyzdžiui, galite vieną jų pasikabinti prie namų durų ir automatiškai prie jo pridėję telefoną išeidami išjungti, o grįžę namo įjungti Wi-Fi naudojimą. Ir tai tik vienas pavyzdžių, kurių galima sugalvoti begales“, – rekomenduoja A. Archangelskis.

„NFC žymomis“ vadinami lipdukai savyje laiko tam tikrą informaciją, kurią perduoda NFC skaitančiam prietaisui – tai labai į QR kodus panašus veikimo principas, tik NFC nereikia net įjungti telefono kameros. Vis dažniau šias „žymes“ matome naudojant ne tik namuose, bet ir viešose vietose: kavinėse per NFC galima pasiekti internetinį meniu ar palikti atsiliepimą, kultūros objektuose atsidaryti papildomą informaciją ir t. t.

Kuo toliau, tuo labiau NFC panaudojamas telefoną sujungiant su kitais įrenginiais. Pavyzdžiui, „Sony“ leidžia belaides ausines ar kolonėles prijungti priliečiant ant ausinių esantį NFC simbolį prie telefono nugarėlės.

„Huawei“ kompiuteriai leidžia per NFC užmegzti ryšį su telefonu bei dalintis su juo failais – tai vadina „Huawei Share“ funkcija.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: