Kur telefone yra iškarpinė?

Iškarpinė (angl. clipboard) – išmaniojo telefono vieta, kurioje yra paskutiniai nukopijuoti tekstai ar failai, pavyzdžiui, paveikslėliai. Juos galima greitai įklijuoti reikiamose vietose, pavyzdžiui, susirašinėjimo programėlėse. Išmaniųjų įrenginių ekspertas pasakoja, kaip telefone rasti iškarpinę, kad ją naudoti būtų lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Iškarpinė kaupia nukopijuotus elementus, kuriuos galima įklijuoti įvairiose telefono vietose.
  • „Samsung“ iškarpinės mygtuką rasite klaviatūros viršuje.
  • Ten pat jį rasite ir naudodami „Google“ klaviatūrą.
  • Jei jūsų telefonas „iPhone“, turėsite naudoti programėlę „Shortcuts“.
 

„Iškarpinė yra nepakeičiamas išmaniųjų telefonų įrankis. Jis leidžia lengvai pasidalinti informacija naudojant skirtingas programėles. Įsivaizduokite, kad į el. paštą gavote laišką, kuriame nurodytas vakarėlio laikas, adresas ir tema. Šia informacija turite pasidalinti su 3 draugais. Naudojant iškarpinę jos nereikės perrašyti – keli mygtukų paspaudimai ir vienam draugui per „Messenger“ programėlę priminsite apie vakarėlio temą, kitam per „WhatsApp“ patikslinsite šventės vietą, o dar kitą per „Signal“ įspėsite apie aprangos kodą“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kur rasti iškarpinę „Android“ telefone?

Jeigu naudojate „Samsung“ telefoną, iškarpinės mygtuką rasite atidarę klaviatūrą.

„Paspaudę iškarpinės mygtuką išvysite, ką vėliausiai kopijavote. Jei vieną iš nukopijuotų elementų norite įklijuoti, jį pasirinkite pažymėtame teksto laukelyje. Taip greitai ir lengvai galėsite, pavyzdžiui, pasidalinti mėgstamiausių filmų sąrašu su draugais ar sukurti sau priminimą, ką reikėtų nusipirkti maisto prekių parduotuvėje“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jo teigimu, nukopijuoti elementai išlieka gana ilgai. Jeigu nenorite, kad jie liktų telefono atmintyje, nukopijuotus tekstus ar paveikslėlius pašalinkite. Tai padarysite ant jų palaikę pirštą, kol užsidės varnelė (jas galima uždėti ir kitiems elementams) bei ekrano dešinėje pusėje pasirinkę šiukšlinės ikoną.

„Kitų gamintojų telefonuose, kurie naudoja „Android“ operacinę sistemą, pavyzdžiui, „Sony“, „Xiaomi“ ar „Honor“, iškarpinės gali būti kitose vietose. Vis dėlto jeigu naudosite „Google“ klaviatūrą, žinokite, kad jūsų iškarpinė yra toje pačioje vietoje, kaip ir „Samsung“ – virš klaviatūros“, – sako „Bitės Profas“.

Beje, „Google“ klaviatūra saugo jūsų privatumą, tad iškarpinės elementus ištrina praėjus 2 val. nuo jų nukopijavimo.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kur rasti iškarpinę „iPhone“ telefone?

„iPhone“ telefonai neturi naudotojui įprastai prieinamos iškarpinės. Be to, šiuose telefonuose išlieka tik vienas nukopijuotas elementas. Vis dėlto jį pamatyti galima atskirame lange naudojant „Shortcuts“ programėlę.

Atidarę šią programėlę paieškos lange įveskite „Adjust Clipboard“.

Tada paspauskite ant atsiradusio mygtuko.

Dabar galite matyti paskutinį iškarpinės elementą ir jį redaguoti.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: