Šachmatai – ir pramoga, ir nauda: kaip išmokti jais žaisti naudojant kompiuterį ar telefoną?

Tūkstantmečius skaičiuojantys šachmatai – ne tik smagus būdas praleisti laiką su šeima ar draugais, bet ir svarbius įgūdžius lavinanti veikla. Svarbiausia, šį žaidimą pažinti galima išmaniai. Dėl to išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ pasakoja, kaip vaikai ir suaugusieji gali atrasti šachmatų džiaugsmą žaisdami vienas su kitu ar kompiuteriu ir pristato populiariausias jiems skirtas programėles.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Tūkstančius metų skaičiuojantys šachmatai ugdo ne tik intelektą, bet ir sprendimų priėmimo bei strateginio mąstymo gebėjimus.
  • Vaikai gali pažinti šachmatų pasaulį savo planšetėje ar telefone žaisdami „Chess for Kids“.
  • Suaugusieji išmokti žaisti šachmatais gali naudodami programėlę „Chess“ ar užsukę į interneto svetainę „Chess.com“.
  • Žaisti šachmatais galima ir prieš kompiuterį.
 

Istorikai teigia, kad į šachmatus panašūs žaidimai egzistavo jau prieš 5 tūkst. metų, tačiau laikomasi nuomonės, kad mums žinomą formą jie įgavo VI a., šiaurės vakarų Indijoje.

„Nors iš pirmo žvilgsnio šachmatai – paprastas žaidimas, tačiau jis lavina atmintį ir skatina smegenų veiklą. Žaisdami šachmatais stiprinsite problemų sprendimo gebėjimus ir lavinsite kūrybiškumą, o tai svarbu tiek jaunam, tiek senam. Nors šachmatai ypač naudingi vaikams, jais žaidžia ir sergantys Alzhaimeriu – tyrimai rodo, kad žaidimas padeda sustabdyti ligos progresavimą“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Anot jo, šiandien šachmatų partijai nebūtina turėti gremėzdišką lentą – su išmaniuoju treniruotis galite bet kur. Jis siūlo kelis sprendimus, su kuriais šachmatai taps kasdieniu užsiėmimu.

Kaip žaisti prieš kompiuterį arba draugus?

Jei norite žaisti šachmatus, viskas ko jums reikia – planšetinis kompiuteris arba telefonas. Į savo išmanųjį įrenginį atsisiuntę programėlę „Real Chess 3D“ („iOS“, „Android“) galėsite nemokamai žaisti prieš kompiuterį pasirinkę vieną iš keturių sunkumo lygių. Paskutinis iš jų skirtas tikriems ekspertams.

„Man asmeniškai nepavyksta įveikti kompiuterio žaidžiant sunkiausiu režimu. Tiesa, „Real Chess 3D“ taip pat galima žaisti su draugu naudojant vieną įrenginį pasirinkus „Pass n play“ režimą – padarote ėjimą ir paduodate telefoną ar planšetę draugui, kad jis atliktų savo veiksmą. Jei sėdite vienas priešais kitą, žaisti bus itin patogu įrenginį su dideliu ekranu padėjus ant stalo, nes vaizdas ekrane apsivers po kiekvieno ėjimo“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jeigu norite žaisti šachmatus naudodami savo asmeninį kompiuterį, „Bitės Profas“ rekomenduoja interneto svetainę „Chess.com“. Joje galite žaisti prieš kompiuterį, prieš draugus arba mokytis, kaip žaisti. Patogu tai, kad vos atsidarę šią svetainę iškart viską matysite lietuvių kalba, t. y. jos patiems nustatyti nereikės.

Kaip išmokyti vaiką žaisti šachmatais?

Strateginis mąstymas, problemų sprendimas, loginis mąstymas – savybės, kurios itin svarbios dinamiškame XXI a. Geriausia iššūkiams ruoštis nuo mažens, todėl šachmatais sudominkite mažuosius. Neskubėkite užrašyti savo vaiką į šachmatų būrelį – mokytis galima ir atsisiuntus programėlę „Chess for Kids“ („iOS“, „Android“).

„Ši programėlė turi 2 privalumus. Pirma, ji visiškai pritaikyta vaikams, tad jie lengvai susigaudys. Antra, „Chess for Kids“ mokoma ne tik pačių pagrindų, bet ir įvairių strategijų pažengusiems. Mokytis žaisti vaikams padės smagūs mokomieji vaizdo įrašai, o savo įgūdžius jie galės pasitikrinti žaisdami prieš kitus vaikus iš viso pasaulio“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Žinoma, jei vaikai darys pažangą ir vis geriau žais šachmatais, tai gali būti puiki proga susirasti namie tikrų šachmatų lentą ir surengti turnyrą, taip pat išbandyti jėgas su kitais vaikais šachmatų mokykloje, klube ar būrelyje.

Kaip išmokti žaisti šachmatais?

Išmokti šachmatų paslapčių gali ne tik mažieji, bet ir suaugę. Programėlė „Chess“ („iOS“, „Android“) išskirtinė tuo, kad joje bet kada galite tobulinti savo įgūdžius. Šioje programėlėje galima rasti per 50 tūkst. įvairaus lygio galvosūkių ir tūkstančius didmeistrių parengtų mokomojo pobūdžio vaizdo įrašų.

„Šachmatai gelbsti, kai pabosta šiuolaikiniai žaidimai ar norisi palaužyti galvą. „Chess“ programėlėje išmoksite svarbiausius figūrų ėjimus, susipažinsite su strategijomis ir galiausiai galėsite mesti iššūkį savo draugams. Šachmatų lenta ne visada bus po ranka, tačiau su „Chess“ partijai užteks dviejų išmaniųjų telefonų ar planšečių. Kita vertus, jėgas visada galėsite išbandyti ir prieš dirbtinį intelektą“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Bitės Profas“ priduria, kad šis žaidimas turi laiko skaičiavimo funkciją ir „Blitz“ režimą, tačiau galima rinktis ir partiją be nuolat tiksinčių sekundžių. Be to, „Chess“ galima žaisti ir su kitais prisijungusiais žaidėjais. Jei kas nors jus įveikė, nenusiminkite – pasitreniravę oponentą galėsite pakviesti revanšui.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: