Kas yra išmanusis žiedas ir kokias funkcijas jis gali atlikti?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Išmanusis žiedas, visai kaip ir įprastas žiedas, yra nešiojamas ant piršto. Jame įdiegti įvairūs jutikliai, „Bluetooth“ ir NFC technologijos.
- Šio aksesuaro pagalba galima sekti duomenis apie sveikatą, fizinį aktyvumą, atsiskaityti bekontakčiu būdu parduotuvėje.
- Įrenginio pliusai – mažas, stilingas ir lengva naudotis.
- Išmaniojo žiedo trūkumai – maža baterijos veikimo trukmė, funkcijų stoka.
Išmanusis žiedas – tai nedidelis dėvimasis elektroninis įrenginys, kuris nešiojamas ant piršto. Jis savo išvaizda primena įprastą žiedą, tačiau jame įdiegta įvairių jutiklių, „Bluetooth“ ir artimojo lauko ryšio (NFC) technologijos.
Šie jutikliai, visai kaip išmaniuosiuose laikrodžiuose, nuskaito kūno duomenis ir sistemina informaciją apie žmogaus sveikatą ir fizinį aktyvumą. Pavyzdžiui, išmanųjį žiedą mūvintis žmogus gali stebėti savo širdies ritmą, miego kokybę, nueitų žingsnių skaičių, sudegintų kalorijų kiekį, streso lygį ir kitus parametrus. Žiedas gali pranešti net apie pakilusią kūno temperatūrą.
„Pirmasis išmanusis žiedas buvo sukurtas 2013 metais ir nuo to laiko vis daugiau gamintojų pristato naujus šio dėvimojo įrenginio modulius. Nors daugelio žiedų funkcionalumas yra gana identiškas, skiriasi dizainas, funkcijų valdymas, parametrų atvaizdavimas programėlėse ir kita informacija“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Ne tik sveikatai stebėti, bet ir atsiskaitymui
Dėka daugelyje išmaniųjų žiedų įdiegtos NFC technologijos, šiais įrenginiais parduotuvėse ar paslaugų teikimo vietose galima atsiskaityti už prekes ar paslaugas bekontakčio atsiskaitymo būdu.
„Beje, NFC ir „Bluetooth“ technologijų palaikymas leidžia žiedą suprogramuoti ir naudoti kaip raktą durims, kompiuteriui arba kitiems įrenginiams atrakinti. Įdomu, kad kai kuriose šalyse tam tikri išmanieji žiedai gali būti naudojami ir kaip asmens tapatybės patvirtinimo įrankis. Yra ir tokių žiedų, kurie leidžia kitus įrenginius valdyti gestais, pavyzdžiui, mojuojant ranka“, – dalinasi pašnekovas.
Pačius išmaniuosius žiedus taip pat nesudėtinga valdyti. Įprastai šių aksesuarų duomenys sinchronizuojami su telefone įdiegta specialia programėle, tačiau kai kurie žiedai gali būti naudojami ir be telefono.
Mažas ir nepastebimas, tačiau greitai išsikrauna
Nepaisant išmaniųjų žiedų populiarumo – madingas aksesuaras ne tik papildo stilių, bet ir veikia kaip asmeninis asistentas – jie turi ir trūkumų. Daugelis išmaniųjų žiedų naudotojų pastebi, kad šie įrenginiai gerokai greičiau išsikrauna. Dėl nedidelio aksesuaro dydžio, į jį įmontuojamos mažos talpos baterijos, todėl žiedą įkrauti reikia kur kas dažniau nei išmanųjį laikrodį.
„Dėl tos pačios priežasties – nedidelio dydžio – tokiuose žieduose įprastai netelpa daug elektronikos, kuri užtikrintų daugiau funkcijų. Tad jeigu ieškote įrenginio, kuris būtų mažas, stilingas ir paprastas naudoti, išmanusis žiedas galėtų būti puikus pasirinkimas. Bet jeigu ieškote įrenginio su daugiau funkcijų ir ilgesne baterijos veikimo trukme, ko gero, jums labiau tiktų išmanusis laikrodis“, – reziumuoja M. Vrubliauskas.
Susiję straipsniai
Testas: ar atpažįstate senuosius žaidimus?
Kaip „Bitės Profai“ lengvina gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje?
Kodėl kaista telefonas ar kompiuteris?
Nematomi telefono jutikliai: giroskopas ir akselerometras
Testas: koks išmanusis laikrodis jums tinkamiausias?
Testas: koks telefonas jums tinkamiausias?
Testas: koks televizorius jums tinkamiausias?
Testas: kurios ausinės jums tinkamiausios?
Technologijų šventė „Samsung Galaxy Unpacked“: ką naujo paruošė „Samsung“?