„Fortnite“: naujoji versija – lyg visai kitas žaidimas

Spalio 13 dieną ne vienas populiariojo vaidmenų žaidimo „Fortnite“ gerbėjas buvo šokiruotas. Vietoje įprasto žaidimo žemėlapio – kosmosas ir juodoji skylė. Internetas ūžė nuo spėlionių, kas galėjo nutikti ir ką tai galėtų reikšti. Tačiau netikėtai žaidimas sugrįžo, tik visiškai atsinaujinęs. Todėl dabar jis patiks tiek ankstesniems jo gerbėjams, tiek išbandyti žaidimo dar nespėjusiems. Plačiau apie „Fortnite“ pasakoja „Bitės Profai“.
 

„Šis nemokamas vaidmenų ir veiksmo žaidimas vienoje erdvėje leidžia žaisti iki 100 žaidėjų. Spalvingoje animacinėje aplinkoje vyksta įtempta konkurencija – žaidėjai kovoja vieni su kitais. Jį galima žaisti tiek prieš kitus žaidėjus, tiek prieš aplinką, tačiau svarbiausias tikslas išlieka toks pat – išgyventi ir nežūti nuo priešininko ar mistinės audros“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone ir pristato svarbiausias atsinaujinusio „Fortnite“ naujoves.

Internetą sukausčiusi paslaptis

„Fortnite“ galima užtikrintai vadinti vienu populiariausių žaidimų pasaulyje. 2017 m. pasirodžiusį nuotykių žaidimą dabar žaidžia daugiau nei 72 milijonai vartotojų visame pasaulyje. Kiekviename iš naujų žaidimo sezonų pasirodydavo nauji ginklai ir žaidėjų išvaizdos pokyčiai. Tačiau dabar jo kūrėjai nusprendė atversti visiškai naują lapą – vietoj ilgai laukto 11-ojo sezono išleista nauja žaidimo versija, pavadinimu „Chapter 2“ (liet. antrasis skyrius).

„Dešimtojo žaidimo sezono pabaiga buvo įspūdinga – danguje pasirodė raketos, pradėjo byrėti įvairios žaidimo struktūros, galiausiai į žemėlapį rėžėsi meteoritas. Jis nubloškė žaidėjus į orą, o smūgio vietoje atsivėrusi juodoji skylė juos įtraukė. Būtent ją ir galėjote išvysti, jei žaidimą įsijungėte spalio 13 dieną“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Ekspertas priduria, kad iš žaidime pasirodžiusios juodosios skylės retkarčiais buvo spinduliuojamas paslaptingas skaičių kodas, kurį šifruoti ėmėsi ne vienas žaidėjas. Tačiau liko neaišku, ką galėtų reikšti paslaptingi žodžiai: „Buvau ne vienas. Kiti irgi buvo už Ciklo“.

Aplinka dar interaktyvesnė

Įsijungus „Fortnite 2“ pokyčiai pasitiks jau vos pažvelgus į žemėlapį – įprastą žaidimo pasaulį pakeitė naujos zonos.

„Lyginant su ankstesniuoju, šio žaidimo žemėlapis tuštesnis – jame daugiau žalumos, mažiau statinių ir miestų. Žaidėjai neberas dykumos ir ledynų biomų, tačiau galės tyrinėti snieguotus kalnynus, pelkes ir sausas, žemdirbystei skirtas teritorijas“, – sako M. Vrubliauskas.

Pirmosios žaidėjams skirtos užduotys bus susijusios su žemėlapio tyrinėjimu ir pažinimu. Už aplankytus nežinomus plotus jie gaus patirties taškų. Prieš žaidėjų akis atsivers įdomūs ir netikėti objektai – apleista kalnų vila ar paplūdimio trobelės.

„Viena išskirtinių naujosios aplinkos savybių – didesnis dėmesys vandeniui ir su juo susijusiems žaidimo aspektams. Žaidimo salą vagoja upės, gausu ežerų, kuriuos tyrinėti galėsite ne tik nardydami, bet ir plaukdami naujomis valtimis. Be to, antroje žaidimo dalyje neliko ir apribojimų žaidėjų lygiams – pasiekę šimtąjį, galėsite ir toliau rinkti patirties taškus“, – sako M. Vrubliauskas.

Dar daugiau naujienų

Nors naujoje žaidimo versijoje sumažėjo ginklų pasirinkimas, atsirado daugiau jų panaudojimo galimybių. Pavyzdžiui, nuo šiol ginklais bus galima ne tik sužeisti, bet ir gydyti komandos draugus. Taip pat bus galima bičiulius iš mūšio lauko nunešti į saugią vietą. O nuo priešų pasislėpti galėsite įvairiuose pasaulio objektuose – šieno kūgiuose ar šiukšlių konteineriuose. Beje, dujų balionus bus galima naudoti ir kaip sprogstamuosius ginklus.

„Naujoji žaidimo versija siūlo ne tik turinio naujoves, bet ir keletą technologinių patobulinimų. Ryškiausias jų – patobulinta, gyvybingesnė ir švaresnė žaidimo grafika. Jei pastaruoju metu nežaidėte „Fortnite“, po šio atnaujinimo žaidimo galite neatpažinti“, – sako „Bitės Profas“.

Viena iš smagiausių šio žaidimo savybių – galimybė mėgautis juo visose platformose. Nesvarbu, naudojatės „Android“ ar „iOS“ įrenginiu, „Windows“ kompiuteriu ar populiariosiomis žaidimų konsolėmis, išmėginti „Fortnite 2“ galėsite su kiekviena jų.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: